AIRSOFTOVÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Airsoftové táboryPopisFotoVedoucíOdjezdy
Airsoftové táboryTyp rekreace: Airsoftové tábory
Stáří účastníků: Kluci ve věku 9-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory (děti z Moravy přivezeme naším minibusem) 
Reference: Na četná přání z řad účastníků military a paintballových táborů pořádáme airsoftové tábory od roku 2009.
Podobně zaměřené tábory: Military tábory, Paintballové tábory.

Airsoft je na táboře všudypřítomný :-)

Airsoftové tábory

Airsoftové tábory


Airsoftové táboryMísto konání:
Tábořiště Na Kopečku, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování
: V karavanech na tábořišti pro 30 účastníků.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.

Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech), minibusem z Vysokého Mýta (pro děti z Moravy), nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, oddíloví vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK.

Prémie: Zdarma CD s digitálními fotografiemi na nichž bude zachycen průběh tohoto tábora. Prémii získá každý dosavadní klient CK Sindibád, který s sebou na akci vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla. Navíc i tato osoba obdrží tuto prémii. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv naší akci. Kdo nezíská prémii, může si CD zakoupit za 100,- Kč (včetně poštovného). Na CD jsou vypáleny fotografie ze všech turnusů, proto jej kancelář zasílá poštou až po ukončení prázdnin.

 
O táboře

Airsoftový tábor je karavanový tábor s kapacitou 30 dětí, je postaven v krásné přírodě Jizerských hor uprostřed lesa na lesní mítince, v prostředí skal a na kopci. Mítinka slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku a k dalším táborovým činnostem. Prostředí lesů a skal se výborně hodí na airsoftové hry.

Na louce samozřejmě nechybí ohniště s posezením, stožár, vstupní brána, vojenský stan Mash … v něm jsou umístěny stolky s lavicemi. Účastníci jej využívají ke stolování, odpočinku, ke hrám, k úkrytu před sluníčkem/deštěm, ke sborce a rozborce zbraní pokud je zapotřebí zbraně vyčistit či opravit. V noci pak slouží jako stanoviště nočních hlídek.

Airsoftové tábory nabízejí kromě činností spojených s airsoftem i další program, jako jsou různé pohybové hry na louce, v lese, ve vodě, ale také stolní hry pro chvíle tělesného odpočinku (Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng…). K dispozici je trampolína a sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní tábora jsou činnosti spojené s airsoftem.

 
O programu

Airsoftovou hrou stráví účastníci tábora převážnou část svého času. Program jednotlivých dní je sestaven z postupně složitějších her přecházejících až do misí, při kterých budou jednotlivé týmy plnit stále obtížnější úkoly. Samozřejmě vždy se zbraní v ruce. Na začátku tábora každý účastník projde jedním školením týkajícím se údržby zbraní (čištění, rozebírání, skládání, manipulace) a druhým školením týkajícím se vlastních her (správné a bezpečné chování při hrách, všeobecná bezpečnostní pravidla při airsoftu). Z těchto školení se budou první den večer skládat formou hry písemné i praktické testy. Po jejich úspěšném složení – tedy již druhý den tábora – se začnou odvíjet naplánované airsoftové hry. Airsoftové tábory mají denní program: dopolední a odpolední blok airsoftových her, večer pak posezení a společné hraní na kytaru u táborového ohně.  

O airsoftových hrách

Z počátku budou hry probíhat na táborové střelnici. Zde každý získá správné návyky střelby na pevné i pohyblivé cíle. Druhou přípravou na hry v terénu budou střelby v těsné blízkosti tábora na pohyblivé cíle měnící vzdálenost vzhledem ke střelci – narozdíl od střelnice, kde je cíl stále stejně vzdálený, i když je pohyblivý. Další fází budou jednoduché hry v pevně daném nevelkém prostoru, kde se týmy naučí pohybu v přírodě, krytí, maskování a samozřejmě první jednoduché taktice – jak se pohybovat v týmu, jak krýt spoluhráče, jak vyprovokovat soupeře k akci… Po těchto hrách budou postupně následovat hry složitější, jako např. Průchod územím, Obsazení a udržení daného stanoviště, Transport zajatců, Obsazení a udržení opevnění, Noční přesun agentů, Obsazení a udržení břehu potoka, Obsazení a udržení budovy…

  
O karavanech

Vzhledem k deštivému a často i chladnému počasí v minulých letech jsme se rozhodli k radikálnímu kroku v oblasti ubytování táborových účastníků. Tímto krokem je přechod z ubytování ve stanech na ubytování v karavanech. Karavany poskytují bezpečnou ochranu nejen před chladem a deštěm, ale také před vodou stojící či tekoucí po louce v okamžiku přívalového deště.
Ubytování v karavanech je i v dalších ohledech skvělé a mnohonásobně předčí nejen podsadové stany, ale i táborové chatky.
Karavany dlouhé 5 až 7 metrů jsou vybaveny lůžky, skříňkami, policemi a dalšími odkládacími prostory. Podle velikosti a vybavení konkrétního karavanu jsou v něm ubytovány 3 až 5 dětí.

Airsoftové tábory mají na tábořišti velkoprostorový stan o velikosti 6 x 9 m, sloužící jako společenská místnost.  Je vybaven stolky a lavicemi, využívá se ke stolování, hraní her, konání táborových nástupů, hraní na kytaru v případě deštivého počasí.

O airsoftových zbraních a oblečení

Je zapotřebí, aby si každý účastník dovezl na airsoftové tábory airsoftovou zbraň a brýle či obličejovou masku. Kdo nemá vlastní zbraň, může si ji včetně příslušenství zapůjčit prostřednictvím naší kanceláře, která vše také na tábor dopraví (zbraň, 2x akumulátor, 2x nabíječku, ochranné brýle) – cena za tento set je 970 Kč. Munice (plastové kuličky) i plyn na doplňování plynových zbraní jsou k zakoupení přímo na táboře v podstatě v neomezeném množství. Munici a plyn tedy není nutno vozit s sebou z domova. Na našich táborech používáme výhradně biokuličky z důvodu ochrany životního prostředí. V případě, že si účastník přiveze vlastní střelivo, musí být také ekologické.

Pro dobíjení elektrických zbraní je v Hejnicích domluvena přípojka elektrického proudu, kam se baterie převáží zásobovacím vozidlem jednou denně – vždy přes noc do druhého dne. Proto je nezbytně nutné, aby každý účastník měl dvě baterie (jednu na dopoledne, druhou na odpoledne) a dvě nabíječky. Dále je třeba, aby baterie i nabíječky byly podepsané (např. samolepicí štítek nebo nesmazatelný fix), čímž se předejte nechtěným záměnám mezi jednotlivými účastníky.

Zbraně na airsoftové tábory tedy mohou být všech typů: manuální, plynové i elektrické. Na hry doporučujeme vyčlenit starší oblečení. Barevně jsou pak nejvhodnější vojenské maskáče či jiné zelené, hnědé či černé oblečení. Oblečení na airsoft se tedy skládá z dlouhých kalhot, trička s dlouhým rukávem, mikiny-bundy či jiného svrchního oděvu, šátku na krk, lehkých rukavic, kšiltovky (otočená dozadu kryje krk) a vhodné obuvi (nejlépe kanad, pohorek či jiné kožené obuvi).

 

Jak je to s táborovými výlety

Naplánovali jsme následující 2 výlety:

1) Autobusový výlet do libereckého bazénu, který je takovým malým aquaparkem. Nabízí totiž malý i velký plavecký bazén, Kneippův chodník, čtyřdráhovou nerezovou skluzavku, vlny, vířivku i tobogan. Velmi oblíbená je divoká řeka s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, s teplotou vody 26°C.
Cena 290 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

2) Autobusový výlet do Muzea obrněné techniky Smržovka, tedy do vojenského muzea, ve kterém jsou vystaveny nejen ruční zbraně, ale obrněné kolové i pásové transportéry a tanky. Technika se nachází v zastřešených halách, součástí areálu je cca 1,5ha plochy, na které se odehrávají ukázky jízdy a rekonstrukce bojových operací. Součástí muzea jsou i dvě pracovní místa pro opravu a restaurování nových přírůstků, v současné době pracují na zprovoznění britského tanku Comet.
Cena 310 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

Upozornění (Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek)

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 540 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 60 Kč.

 
 Přehled termínů

Airsoftové tábory

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
A1/201830.6.-7.7.84.670 více jak 9
A2/20187.7.-14.7.84.670 více jak 9
A3/20184.8.-11.8.84.670 více jak 9
A4/201811.8.-18.8.84.670 více jak 9
Odjezdová místa: Praha, Brno, Liberec, Hradec Králové, Vysoké Mýto (bližší info)

Slevy: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.000 Kč, vlastní doprava 200 Kč. Příplatky za dopravu: V. Mýto 550 Kč, Brno 420 Kč.

Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.

Airsoftové tábory

 
 Co s sebou na airsoftové tábory

Sportovní oblečení, airsoftové oblečení, plavky, trička, kraťasy, mikina nebo svetr, spodní prádlo, ručník, pláštěnka, holínky (kdo má kanady nemusí), toaletní potřeby a papír, brýle proti sluníčku, hrneček, propiska, blok A5, baterka, kapesné (cca 200 Kč), peníze na munici/kuličky (600-1200 Kč), eventuálně peníze na CD (100 Kč), spacák. Vše sbalit do jednoho batohu/krosny/kletru/kufru. Spacák a zbraň může být sbalena zvlášť. Zbraň musí být sbalena tak, aby nebyla vidět.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou zejména nebrat: mobilní telefon, šperky.

Pokud potřebujete novou airsoftovou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné airsoftové vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: AirsoftgunsAirsoftshopMorriscz