CYKLISTICKÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Cyklistické táboryPopis tábora
Termín Foto VedoucífloatTyp rekreace: Cyklistické tábory
Stáří účastníků: 8-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory (děti z Moravy přivezeme naším minibusem) 
Reference: Cyklistické dětské tábory pořádáme od roku 2005. Účastníci jezdí na perfektní „Singltrek Pod Smrkem“.
Podobně zaměřené tábory: Horolezecké tábory, Rybářské tábory.

Karavanový tábor v Jizerských horách 

float

Cyklistické tábory

Místo konání: Tábořiště v Hejnicích, okres Liberec.
Ubytování:
V karavanech na tábořišti pro 30 účastníků.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech), minibusem z Vysokého Mýta (pro děti z Moravy) nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, oddíloví vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK.

Prémie: Zdarma CD s digitálními fotografiemi na nichž bude zachycen průběh tohoto tábora. Prémii získá každý dosavadní klient CK Sindibád, který s sebou na akci vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla. Navíc i tato osoba obdrží tuto prémii. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv naší akci. Kdo nezíská prémii, může si CD zakoupit za 100,- Kč (včetně poštovného). CD kancelář zasílá poštou po ukončení prázdnin.

 

O táboře

Cyklistický tábor je karavanový tábor s kapacitou 30 dětí postaven v krásné přírodě Jizerských hor na louce umístěné nedaleko obce Hejnice. Louka slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku i dalším táborovým činnostem. Téměř celá louka je obklopena březovým hájkem nebo smrkovým porostem jehož stínu a příjemného chládku děti využívají především v horkých letních dnech po dobu poledního klidu.

Cyklistické tábory mají kromě činností spojených s cyklistikou i další program, jako jsou různé pohybové hry na louce, v lese, ve vodě, ale také stolní hry pro chvíle tělesného odpočinku (Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng…). K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní tábora jsou činnosti spojené s cyklistikou.
Přímo na tábořišti je možno zakoupit točenou limonádu a doplňkový sortiment potravin, jako jsou sušenky, žvýkačky, oplatky, bonbóny…

 

Co dalšího byste měli vědět

Cyklistické tábory a jejich výjimečnost: Naprosto ojedinělou zkušeností je pak jízda po Singltreku, nebo-li po uměle vytvořené stezce pro cyklisty vedoucí lesy a loukami Jizerských hor. Singltrek (celým názvem Singltrek pod Smrkem) má 12 okruhů různých obtížností v délce několika desítek kilometrů. Trať je zpevněná písečná, průběžně upravovaná, značená a jednosměrná. Na trasách Singltreku se nachází občerstvení, sprchy, servis kol, myčka kol, cykloobchod. Další podrobnosti tohoto v České republice ojedinělého projektu jak rozsahem, tak vybaveností služeb či stavem stezek, naleznete na internetových stranách www.singltrekpodsmrkem.cz.

 

Výlet

Zcela nově jsme si pro účastníky cyklistického tábora připravily dvoudenní výlet, který jim dá možnost poznat na kole krásnou přírodu Jizerských hor. Ubytování na tomto výletě bude zajištěno v našich karavanech, které připravíme na pečlivě vybrané místo pro přespání. Děti tedy večer dorazí na vybrané tábořiště, kde přespí a následující den se vrátí zpět do tábora. Strava účastníkům výletů bude připravena naší paní kuchařkou v základním táboře a ke karavanům dopravena táborovým zásobovacím vozidlem.

 

O jízdních kolech

Cyklistické tábory jsou určeny pro kola horská, trekingová, crossová či různé jiné křížence určené alespoň do lehkých terénů. V žádném případě nelze tábor absolvovat na bicyklech určených jen pro jízdu po rovném povrchu (např. silniční kola). Kolo musí být v dobrém technickém stavu a každý účastník musí mít cyklistickou přílbu. Další nezbytnou věcí je malý batůžek (nebo ledvinka, nebo taška umístěná na kole), určený k uložení věcí po dobu jízdy – viz seznam věcí na konci stránky. Před odjezdem na cyklistický tábor by bylo dobré, abyste si zkontrolovali technický stav a výbavu svého stroje, v čemž vám mohou pomoci stránky Besipu.

 
O karavanech

Vzhledem k deštivému a často i chladnému počasí v minulých letech jsme se rozhodli k radikálnímu kroku v oblasti ubytování táborových účastníků. Tímto krokem je přechod z ubytování ve stanech na ubytování v karavanech. Karavany poskytují bezpečnou ochranu nejen před chladem a deštěm, ale také před vodou stojící či tekoucí po louce v okamžiku přívalového deště.
Ubytování v karavanech je i v dalších ohledech skvělé a mnohonásobně předčí nejen podsadové stany, ale i táborové chatky.
Karavany dlouhé 5 až 7 metrů jsou vybaveny lůžky, skříňkami, policemi a dalšími odkládacími prostory. Podle velikosti a vybavení konkrétního karavanu je v něm ubytováno 4 až 5 dětí.

 

Co s sebou na cyklistické tábory

(věci v uvozovkách se musí vejít do příručního zavazadla): 2x sportovní oblečení na kolo, 2x sportovní obuv, holínky, spodní prádlo, ponožky, „teplé ponožky“, trička, lehký svetr (mikina), „lehká bunda (větrovka)“, „pláštěnka“, kraťasy, „plavky“, ručník, „šátek“, „kšiltovka“, spacák, přezůvky do karavanu, deka, ešus, lžíce, hygienické potřeby, toal. papír, hrníček, „kapesné 300 Kč“, peníze na vstupy 200 Kč (event. + 100 Kč na CD s fotografiemi), „baterka“, papír, „tužka“, bicykl, „láhev na pití“, cyklistická přílba, základní nářadí a náhradní díly na své kolo, turistická mapa dané oblasti.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, ešús, nůž, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou zejména nebrat: mobilní telefon, šperky, peníze nad doporučený limit.

 

 

Přehled termínů

CYKLISTICKÉ TÁBORY
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
C1/201715.7.-22.7.84.460OBSAZENO
C2/201729.7.-5.8.84.460OBSAZENO
C3/201726.8.-2.9.84.4602

Poskytované slevy: předtermínová (10%), klubová (10%), opakovaná (3-18%), hromadná (5%), vlastní doprava (200 Kč)

Cyklistické tábory

 

 
Informace k autobusové dopravě na cyklistické tábory

Praha (sraz 8:00 hodin / návrat 16:15 hodin): Ústřední autobusové nádraží Praha – Florenc, Praha 8, Křižíkova 4, číslo nástupiště bude uvedeno na infotabuli v odjezdové hale.
Vysoké Mýto (sraz 14:15 hodin / návrat 14:15 hodin): Čerpací stanice SHELL umístěná na rychlostní komunikaci E442 na okraji Vysokého Mýta.
H.Králové (sraz 15:00 hodin / návrat 13:45 hodin): Sraz – čerpací stanice MOL ve směru z centra města, návrat – čerpací stanice MOL ve směru do centra města, umístěné v ulici Koutníkova na rychlostní komunikaci E442 .
Liberec (sraz 10:00 hodin / návrat 14:30 hodin): Horní parkoviště autobusového nádraží Liberec v ulici Žitavská v blízkosti Vojenské zdravotní pojišťovny a vlakového nádraží.
Hejnice (sraz 11:30 hodin / návrat 11:30 hodin): Hejnice (okres Liberec), parkoviště před základní školou v ulici Lázeňská.Toto místo je určeno pro děti s vlastní dopravou.

Sleva za vlastní dopravu do Hejnic (obousměrnou): 200 Kč/os. Příplatek za dopravu z Vysokého Mýta (obousměrnou): 550 Kč/os.