Dětské tábory u moře – Okruh Evropou – EUROPARK

Dětské tábory u mořePopisTermínVedoucíDětské tábory u mořeTyp rekreace: Dětské tábory u moře, u horských jezer, v aquaparcích a v Europarku.
Stáří účastníků: 13-18 let
Místa konání: Rakousko, Itálie, Švýcarsko,  Německo
Reference: Novinka roku 2017 – Dětské tábory u moře – Tábory v pohybu!
Podobně zaměřené tábory: Tábor Španělsko – Oropesa del Mar, Tábor Bulharsko – Zlaté písky

Wörgl, Benátky, Lago di Garde, Europark

Dětské tábory u moře

Europark – dětské tábory u moře

Dětské tábory u mořeUbytování: Penziony, 2-4 lůžkové pokoje se sociálním zařízením.
Strava: Snídaně a večeře v penzionech. Obědy po cestě (McDonalds, KFC, apod.).
Doprava: Moderním zahraničním minibusem (klimatizace, video), který zajišťuje dopravu po celou dobu tábora.
V ceně tábora: Ubytování, strava (polopenze), doprava, vedoucí, zdravotník, program, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 26 Kč/osobu/den, nad 12 let 53 Kč/osobu/den), obědy (každý si při přesunu koupí nač má chuť), vstupy na atrakce, jídlo a pití do autobusu na 1.den cesty.

 

O táboře

Dětské tábory u moře „Okruh Evropou“ jsou určeny všem, koho už nebaví trávit prázdniny jen lenošením u moře, ale láká ho adrenalin. Během 1 týdne navštívíme 9 měst ve 4 evropských státech, každý den je naplánovaná zajímavá akce spojená se sportovním vyžitím i možností poznat charakteristiku dané země, místních zvyků i nádech kulturních památek. Zažijeme návštěvu největšího Aquaparku v Tyrolsku, zábavního parku Europark v Německu, koupání v moři v Itálii i v jezeře Lago di Garda, prohlídku Benátek, San Marina a Lucernu. Program nabitý akcemi, které málokdo zažije za celý život!

 

Program „Okruh Evropou“ ve zkratce

Z Čech do rakouského Wörglu, po cestě prohlídka Salzburgu. Ve Wörglu celodenní výlet do aquaparku, následně přesun do Itálie k jezeru Lago di Garda. Zde odpočinek celý následující den s možností vyjížďky na kolečkových bruslích po cyklostezce. Další den prohlídka Benátek a hurá směr koupání na pobřeží Středozemního moře. Zde několik slunění a odpočinek na plážích. Pro odpočaté výlet do San Marina. Po 2 dnech odpočinku přesun do Švýcarska k horskému jezeru, prohlídka Lucernu. Na závěr tábora nejžhavější super akce – celodenní návštěva zábavního parku Europark v Německu. Po cestě domů prohlídka Norimberku. Dětské tábory u moře Okruh Evropou = největší zážitek z cest!

PLÁN CESTY EUROPARK (jihozápadní okruh)
OdjezdPříjezdTrasa
1.denPraha/ČR (dopoledne)Wörgl/Rakousko (odpoledne)Praha-Tábor-Salzburg-Wörgl
Přesun z české kotliny do rakouských hor. Po cestě prohlídka Salzburgu, po ubytování večerní prohlídka Wörglu.
2. denWörgl/Rakousko (po snídani)Lago di Garda/Itálie (večer)Wörgl-Innsbruck-Bolzano-Lago Garda
Celodenní výlet do aquaparku Wörgler. K večeru přesun do Itálie k jezeru Lago di Garda.
3.denLago di Garda/ItáliePobyt v místě
Vycházka po okolí, slunění na pláži, koupání v jezeru, odpočinek na penzionu. Pro zájemce vyjížďka po cyklostezce.
4.denLago di Garda/Itálie (po snídani)Ravenna/Itálie (večer)Lago Garda-Benátky-Ravenna
Přesun od jezera ke středozemnímu moři. Po cestě prohlídka Benátek, odpolední koupání v moři a večerní prohlídka Ravenny.
5.denRavenna/ItáliePobyt v místě
Koupání v moři, odpočinek na penzionu. Pro zájemce v průběhu dne výlet do San Marina.
6.denRavenna/Itálie (po snídani)Lucern/Švýcarsko (večer)Ravenna-Milano-Lugano-Lucern
Ranní koupání v moři, přesun k horskému jezeru ve Švýcarsku. Večerní koupání v jezeru, prohlídka Lucernu.
7.denLucern/Švýcarsko (po snídani)Rust/Německo (večer)Lucern-Basel-Rust
Na závěr tábora podnikneme celodenní pobyt do německého zábavního parku EUROPARK ve městě Rust.
8.denRust/Německo (po snídani)Praha/ČR (večer)Rust-Karlsruhe-Norimberk-Plzeň-Praha
Přesun domů do ČR. Po cestě prohlídka Norimberku.

 

Wörgl aquapark 

Největší vodní park v Tyrolsku, který patří mezi 10 nejlepších aquaparků na světě, se rozkládá na více než 4000 m². Vodní park nabízí řadu atrakcí jako například vlnobití, venkovní laguny, skluzavky, tobogany, jeden z největších saunových světů v Evropě, parní lázeň a mnoho dalšího. Nejznámější atrakcí Wörgl aquaparku je nejextrémnější tobogan na světě. Double-loopingový tobogan začíná ve výšce 25 metrů, následuje 14 metrů téměř volným pádem, dvakrát překonáte gravitaci a ujedete 129 metrů a to vše během dvanácti sekund zběsilé vodní jízdy a zábavy. Tobogan je první svého druhu na světě a i proto ho doprovází důsledná bezpečnostní opatření.

Vodní park v Rakousku, adrenalinový den ve vodě

 

Lago di Garda

Gardské jezero (italsky Lago di Garda) je největší a nejznámější, italské ledovcovo-tektonické jezero, které se nachází na severu země mezi Alpami a Pádskou nížinou, jež obklopují až 2000m vysoké hřebeny. V letní sezoně dosahují teploty v okolí Lago di Garda i + 35° – zkrátka jak u moře….:) Gardské jezero je vyhledávaným plážovým resortem s přírodními plážičkami, kde si každý najde své soukromí. Díky svému ledovcovému původu je voda v jezeře průhledně čistá a má krásnou azurovou barvu. Bydlí zde nejlepší český cyklista Roman Kreuziger, domy si zde pořizují úspěšní světový a čeští podnikatelé.

Nepřekonatelné jezero Lago di Garda

 

Benátky

Světoznámé romantické město na laguně. Benátky (italsky Venezia) je hlavní město severoitalské oblasti Benátsko. Jeho historické jádro leží na ostrovech v mělké laguně, novější část města pak byla vybudována na rozsáhlém břehu. Od roku 1987 jsou Benátky jako jedna z nejnavštěvovanějších italských destinací památkou Unesco. Hlavní ulice doplňuje asi stovka kanálů, kde je čilý dopravní ruch. Ve městě se nalézá přes 400 kamenných mostů a asi 15 000 domů zde stojí na dubových kůlech zaražených do moře. Dopravní tepnou Benátek je Canal Grande, 4 km dlouhý a asi 70 m široký kanál, který prochází přímo středem města.

Historické Benátky jsou plné kulturních a uměleckých památek. Na Náměstí svatého Marka, na Canal Grande i v dalších čtvrtích města jsou historické a umělecké poklady, které uvnitř uchovávají další mistrovská díla. Benátky jsou jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějším městem na světě.

Romantické Benátky, světoznámé kanály

 

Ravenna

Italské přístavní město v oblasti Emilia-Romagna, hlavní město stejnojmenné provincie, sídlo arcibiskupa a jedno z historicky nejvýznamnějších míst v Itálii. Město světoznámých raně křesťanských mozaik, zapsané na seznam Unesco. Centrum města poskytuje množství příležitostí k nákupům a také k posezení v restauracích či barech. Několik málo kilometrů za Ravennou můžete narazit na Rivieru Romagnola, kde se nalézají známá přímořská letoviska Cérvia a Cesenático. Tato letoviska jsou počátkem dlouhého pásu krásných písečných pláží, které končí až v letovisko v Gabicce Mare.

Ojedinělé koupání, překrásné zálivy i kolonády

 

San Marino

Je malý jihoevropský stát (podle počtu obyvatel 2. nejmenší evropský a 5. nejmenší na světě) ze všech stran obklopený Itálií. Leží v italském vnitrozemí, nedaleko turistického centra Rimini. Rozkládá se na 61km2 a žije zde přibližně 32 tisíc obyvatel. San Marino je pravděpodobně nejstarší stále existující republikou na světě. Středověké městečko si zachovalo v běhu staletí svůj ráz a nepřestává okouzlovat další a další generace.

Na hřebenu Monte Titano se tyčí tři mohutné pevnosti, dodnes spojené cimbuřím a klikatícími se stezkami s níže položenou citadelou, obehnanou trojitým věncem hradeb, protkaných různými branami a množstvím věží a bašt. Uvnitř hradeb, v křivolakých uličkách rozšiřujících se tu a tam v půvabná náměstíčka jakoby se zastavil čas. Paláce, kostely i domy z kamene vyvolávají představu dob dávno minulých.

Nejmenší evropský stát

 

Lucern

Hlavní město stejnojmenného kantonu, rozkládajícího se na severozápadním konci Lucernského jezera u výtoku řeky Reuss. Řeka Reuss rozděluje Lucern na Staré Město a Nové Město. Zde se nalézá nejstarší zakrytý dřevěný most na světě (Kapellbrücke) s vodní věží a Most vetešníků (Spreuerbrücke), které spojují Staré Město s Novým. Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost Luzernu. Za povšimnutí stojí i nejstarší velká barokní stavba Švýcarska, Jezuitský kostel. Hned vedle stojí Ritterův palác, který od roku 1804 slouží jako vládní budova.

Nesmíme zapomenout ani na gotický kostel Hofkirche, u kterého se nachází Torhenburgerhaus, nejstarší dochovaný dřevěný měšťanský dům ve Švýcarsku. Na náměstí Löwenplatz láká turisty – kruhová malba, jež zobrazuje vstup francouzské armády na území Švýcarska v roce 1871. Své místo v Luzernu má i Lví památník; připomíná hrdinství švýcarské gardy Ludvíka XVI. při útoku na Tuilerie.

Historie a krásná zákoutí s jedinečnou přírodou 

 
Europark

Je jeden z nejkrásnějších a největších zábavných parků v Evropě. Tento zábavný park je ve městě Rust při Freiburgu, na jihozápadě Německa, v blízkosti francouzských hranic a města Štrasburk. Europa Park je pojmenovaný díky své tématice – najdete zde připomínky nejznámějších věcí ze 13 zemí Evropy na ploše 700 tisíc m². Za zmínku rozhodně stojí i skutečnost, že Europa Park je jako první zábavný park na světě držitelem certifikátu TÜV SÜD – „Park vhodný pro děti“.

Na všechny atrakce je vstup zdarma, přirozeně až po zaplacení základního vstupného. Občerstvit se můžete v některé ze 30 různých restauraci, bufetů a stánků. Při výběru atrakcí si návštěvník každého věku vybere to své. Europa Park je tematicky členěn na 13 evropských států a dvě samostatné sekce Dětský svět a Dobrodružná krajina. Každý „stát“ je zde reprezentován typickou a nezaměnitelnou architekturou, výzdobou, kuchyní v restauracích i programem:

Rusko – nechybí vesmírná stanice Mir, dřevěné venkovské chaloupky, klasické „bábuška“. Ze všech stran slyšet tradiční ruské melodie…
Anglie – dominuje fotbalová tématika, ve které kromě obchodu pro fanoušky najdete i autodrom simulující klasický fotbal s obrovským míčem…
Švýcarsko – zde se můžete odreagovat na typické bobové dráze …
Rakousko – možnost vyřádit se jízdou v kanoi na divoké „alpské“ vodě…

Nechybí samozřejmě ani Řecko, Španělsko, Německo, Francie či skandinávské země, přičemž v každé z nich mají domov atrakce typické pro konkrétní zemi. Ty jsou spojeny nejen se světelnými a zvukovými efekty, ale často i s příjemnými vůněmi. Zřejmě neexistuje návštěvník, co by si nepřišel na své! Dětské tábory u moře Okruh Evropou = největší zážitek z cest!

Největší evropský zábavný park, adrenalinová jízda

Dětské tábory u moře

 
Dětské tábory u moře Přehled termínů

Dětské tábory u moře

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCena Kč / €Volná místa
EV1/201823.8.-30.8.818.570 / 740více jak 9
Adrenalinová jízda po Evropě - 4 státy během 1 týdne.
Odjezdová místa: Praha, Brno

Poskytované slevy: předtermínová (10%), hromadná (5%), loňská (2%)

Dětské tábory u moře

Dětské tábory u moře

Co s sebou na dětské tábory u moře „Okruh Evropou“

• Kufr – je nutné dodržet rozměry kufru 65 x 40 x 25 cm (případně jiné rozměry avšak objem maximálně 65 litrů): trika, kraťasy, plavky, spodní prádlo, oblečení do města, sluneční brýle, krém na opalování s OF min 15, krém po opalování, Panthenol, pokrývku hlavy, podložku na pláž, toal. papír, kapesné cca 70 Euro na vstupy + 80 Euro na obědy a pití, příp. in-line brusle.

• Malý batoh či taška – měkké příruční zavazadlo, které se vejde do poličky nad sedačkami: platný cestovní pas, jídlo a pití na cestu, hygienické potřeby, malý ručník, lehkou mikinu či svetr, karty, knížku …

 
Informace k autobusové dopravě na dětské tábory u moře Okruh Evropou

Praha (sraz 10:00 hodin / návrat 19:00 hodin): Ústřední autobusové nádraží Praha – Florenc, Praha 8, Křižíkova 4, číslo nástupiště bude uvedeno na infotabuli v odjezdové hale.
Brno (sraz 7:00 hodin / návrat 21:30 hodin*): Staré autobusové nádraží naproti hotelu Grand, ulice Benešova, nástupiště Student Agency.

 

* Informace k linkové dopravě RegioJet (Student Agency)

Místem odjezdu je vždy autobusová zastávka linkového autobusu RegioJet a cestovní kancelář jej doporučuje těm klientům, kteří nemohou nebo nechtějí zahájit rekreaci z Prahy. Na těchto  odjezdových místech nejsou přítomni naši vedoucí a proto děti absolvují dopravu do Prahy na zodpovědnost svých rodičů. Děti tedy pod dozorem rodičů nastoupí do linkového autobusu RegioJet, který je doveze do Prahy. Zde si je přímo na nástupišti převezmou naši vedoucí, čímž děti zahájí rekreaci. Následně se pod dozorem vedoucích přemístí na nástupiště Praha Florenc, ze kterého je vypravován autobus jedoucí již přímo do cílové destinace. Autobusovou jízdenku na linku RegioJet klienti obdrží od cestovní kanceláře společně s cestovní smlouvou a ostatními legislativními náležitostmi. Návrat probíhá stejně, přičemž děti ukončují rekreaci za dozoru vedoucích na nádraží Praha Florenc nastoupením do autobusu RegioJet a cestu domů absolvují na zodpovědnost svých rodičů. Za tuto obousměrnou dopravu je účtován příplatek 200-420 Kč.