JEZDECKÉ TÁBORY putovní pro děti z Čech i Moravy

Putovní jezdecké táboryPopis tábora
Termín Foto Vedoucí KoněfloatTyp rekreace: Putovní jezdecké tábory
Stáří účastníků: 10-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory (děti z Moravy přivezeme naším minibusem)
Reference: Jezdecké tábory pořádáme od roku 2013. Zcela ojedinělá koncepce tábora na koních. Tyto tábory jsou určeny pro max 8 dětí.
Podobně zaměřené tábory:  Tábory na koníchCyklistické tábory.

Putovní tábor  na koních po Jizerských horách

float

Putovní jezdecké tábory

Místo konání: Ranč u Vrby, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování: V karavanech.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech), minibusem z Vysokého Mýta (pro děti z Moravy) nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, zapůjčení koní, oddíloví a agroturističtí vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK.

Jezdecké tábory – specifikace: Zcela ojedinělá koncepce dětského tábora s koňmi – putovní tábor. V podstatě se jedná o 8mi denní tábor v jehož průběhu vyjedou jeho účastníci na pětidenní putování po předem stanovené trase do okolní přírody Jizerských hor. Tábor je určen pro maximálně 8 dětí. Každý z účastníků dostane přiděleného koně, kterého bude mít k dispozici po celou dobu 8mi denního tábora včetně 5ti denního putování.

 

Jezdecké tábory – program

1.den: Ubytování do karavanů, seznámení se s vedoucími, táborem, okolím. V odpoledních hodinách teorie i praxe o přístupu ke koním, bezpečnostní pravidla při pohybu u koní a přidělení koní. Večer u táboráku seznámení účastníků s konkrétní trasou pětidenního putování.
2.den: Seznámení se s koňmi, sedlání, čištění, balení.
3.-7.den: Vlastní pětidenní putování na koních.
8.den: Balení, úklid, odjezd.

 
Jezdecké tábory – putování

Jezdecké tábory se vyznačují tím, že po dobu 5ti dní budou účastníci tábora putovat krásnou přírodou Jizerských hor zhruba od 10 do 18 hodin. Celkem se jedná o 8 hodin, ovšem s tím, že cca 1 hodinu zabere zastávka na oběd a cca 1 další hodinu spotřebují různé další přestávky vynucené nečekanými okolnostmi, které jsou na dětském táboře zcela běžné. V sedle tedy děti stráví cca 6 hodin denně a ujedou cca 15-25 km. Ubytování je zajištěno v našich karavanech, které jsou již dopředu rozmístěny v jednotlivých místech určených pro přespání. Děti tedy každý večer dorazí k jiným karavanům a na jiné místo.

Stravu pro putovní tábory připravuje naše paní kuchařka v základním táboře a každý večer naše zásobovací vozidlo doveze stravu účastníkům putování přímo do místa přespání ke konkrétním karavanům. Strava včetně nápojů obsahuje teplou večeři, snídani na ráno a studený balíček na následující den k obědu. Balíček s obědem a umělohmotnou láhev s pitím si děti vezou s sebou v sedlových brašnách. V sedlových brašnách mají účastníci i další nezbytné věci, jako např. pláštěnku, čepici, mikinu, kapesník, kapesné… Ostatní věci, které mají děti sbalené v batohu (ponožky, spodní prádlo, pyžamo, hygienické potřeby…) jim společně se spacákem každý večer přiveze opět naše zásobovací vozidlo. Děti tedy na koních „nejedou“ se spacákem ani s dalšími přes den nepotřebnými věcmi.

 
Jezdecké tábory – prémie

Zdarma CD s digitálními fotografiemi na nichž bude zachycen průběh tohoto tábora. Prémii získá každý dosavadní klient CK Sindibád, který s sebou na akci vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla. Navíc i tato osoba obdrží tuto prémii. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv naší akci. Kdo nezíská prémii, může si CD zakoupit za 100,- Kč (včetně poštovného). Na CD jsou vypáleny fotografie ze všech turnusů, proto jej kancelář zasílá poštou až po ukončení prázdnin.

 
Schválení účastníka

Především kvůli bezpečnosti vlastních účastníků je zapotřebí odsouhlasení jejich účasti některým z našich vedoucích. Děti, které již byly na některém našem jezdeckém táboře v předešlých letech, zašlou email s dotazem přímo do kanceláře. Ta následně osloví příslušného vedoucího a souhlas zprostředkuje. Děti, které nebyly na našich koňských táborech, mají možnost vyžádání si souhlasu na některém z jarních víkendů s koňmi nebo mohou zaslat kanceláři videozáznam svého jezdeckého umění (délka minimálně 3 minuty, krok+klus+cval). Videozáznam lze umístit i na You Tube a kanceláři pak zaslat jen odkaz. Naše kancelář, vědoma si zodpovědnosti, kterou za děti na táboře nese, si vyhrazuje právo sama rozhodnout, zda dítě umí ovládat koně natolik, že je schopno putování absolvovat. Proto „neuznáváme“ příslib rodičů ani dětí, že na koni „umí jezdit velmi dobře“ a potřebujeme dítě vidět na koni „na vlastní oči“. Věříme ve Vaše pochopení.

 
Přehled termínů

PUTOVNÍ JEZDECKÉ TÁBORY
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
KP1/20175.8.-12.8.88.940 2

Poskytované slevy: předtermínová (10%), loňská (2%), vlastní doprava (200 Kč)

Jezdecké tábory

 

Co s sebou na jezdecké tábory

Batoh nebo tašku (ne kufr): legíny nebo neklouzavé tepláky, holínky, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přílbu, sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, spolehlivou pláštěnku!, kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovku, spacák, deku, hygienické potřeby, toal. papír, hrníček, ešus, lžíci, kapesné 300 Kč, případně 100 Kč na CD s fotografiemi, funkční baterku, papír, tužku.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, ešús, nůž, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pro nákup nového jezdeckého vybavení, doplnění jezdecké výstroje či její modernizaci doporučujeme tyto obchody s jezdeckými potřebami: EquiservisKamírPegas.

Co s sebou zejména nebrat: mobilní telefon, šperky.

 
 
Informace k autobusové dopravě na jezdecké tábory

Praha (sraz 8:00 hodin / návrat 16:15 hodin): Ústřední autobusové nádraží Praha – Florenc, Praha 8, Křižíkova 4, číslo nástupiště bude uvedeno na infotabuli v odjezdové hale.
Brno (sraz 5:00 hodin / návrat 19:30 hodin*): Staré autobusové nádraží naproti hotelu Grand, ulice Benešova, nástupiště Student Agency.
Vysoké Mýto (sraz 14:15 hodin / návrat 14:15 hodin): Čerpací stanice SHELL umístěná na rychlostní komunikaci E442 na okraji Vysokého Mýta.
H.Králové (sraz 15:00 hodin / návrat 13:45 hodin): Sraz – čerpací stanice MOL ve směru z centra města, návrat – čerpací stanice MOL ve směru do centra města, umístěné v ulici Koutníkova na rychlostní komunikaci E442 .
Liberec (sraz 10:00 hodin / návrat 14:30 hodin): Horní parkoviště autobusového nádraží Liberec v ulici Žitavská v blízkosti Vojenské zdravotní pojišťovny a vlakového nádraží.
Hejnice (sraz 11:30 hodin / návrat 11:30 hodin): Hejnice (okres Liberec), parkoviště před základní školou v ulici Lázeňská.Toto místo je určeno pro děti s vlastní dopravou.

Sleva za vlastní dopravu do Hejnic (obousměrnou): 200 Kč/os. Příplatek za dopravu z Vysokého Mýta (obousměrnou): 550 Kč/os.

 

Bližší informace k odjezdům z Brna

Místem odjezdu v Brně je autobusová zastávka linkového autobusu Student Agency na trase Brno – Praha a cestovní kancelář jej doporučuje těm klientům, kteří nemohou nebo nechtějí zahájit rekreaci na dětské tábory jezdecké z odjezdového místa v Praze nebo ve V.Mýtě. Na tomto místě v Brně nejsou přítomni naši vedoucí a proto děti absolvují dopravu do Prahy na zodpovědnost svých rodičů. Děti z Moravy tedy pod dozorem rodičů nastoupí do linkového autobusu Student Agency v Brně a pohromadě dorazí do Prahy na autobusové nádraží Praha – Florenc. Přímo na nástupišti si je převezmou naši vedoucí, čímž děti zahájí rekreaci. Následně se pod dozorem vedoucích přemístí na jen o několik metrů vedle ležící nástupiště, ze kterého je vypravován autobus jedoucí již přímo do Hejnic. Autobusovou jízdenku na linku Student Agency tito klienti obdrží od cestovní kanceláře společně s cestovní smlouvou a ostatními legislativními náležitostmi.

Při návratu z rekreace proběhne doprava dětí z Moravy shodně jako při odjezdu, jen v opačném pořadí, přičemž děti ukončují rekreaci za dozoru vedoucích na ÚAN Praha – Florenc nastoupením do linkového autobusu Student Agency. Cestu do Brna opět absolvují na zodpovědnost svých rodičů. Za dopravu z Brna a zpět je účtován příplatek 420 Kč/os.