KYTAROVÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Kytarové táboryPopisVedoucíOdjezdy
Kytarové táboryTyp rekreace: Kytarové tábory
Stáří účastníků: 10-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory (děti z Moravy přivezeme naším minibusem)
Reference: Kytarové tábory jsou novinkou roku 2017. Nalaď svůj život do C dur, tam nejsou žádné křížky :-)
Podobně zaměřené tábory: Fotografické tábory, Zumba tábory.

Kytarové tábory v Jizerských horách

Kytarové tábory

Kytarové tábory

Kytarové táboryMísto konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování:
V karavanech na tábořišti pro 50 účastníků. Jedná se o přidružený tábor pro 10-12 dětí.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech), minibusem z Vysokého Mýta (pro děti z Moravy), nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, lektoři a oddíloví vedoucí, zdravotník, cestovní pojištění, zákonné pojištění CK.

Prémie: Zdarma CD s digitálními fotografiemi na nichž bude zachycen průběh tohoto tábora. Prémii získá každý dosavadní klient CK Sindibád, který s sebou na akci vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla. Navíc i tato osoba obdrží tuto prémii. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv naší akci. Kdo nezíská prémii, může si CD zakoupit za 100,- Kč (včetně poštovného). CD kancelář zasílá poštou po ukončení prázdnin.

 

O programu

Kytarové tábory jsou určeny pro začátečníky a mírně pokročilé. Děti se naučí zábavnou formou nejpoužívanější akordy, základní rytmy, hru s kapodastrem, s trsátkem. Vše doplněno zpěvem v rytmu country, folk a zpěvníkových písniček. Naši lektoři mají připravený pohodový program, při kterém děti nenásilnou formou proniknou do tajů kytarových strun. Vše v duchu známého citátu: „Kytara je z neživých tvorů to nejkrásnější na světě. Je to taková hrozně roztomilá věc, že jsi často na rozpacích, nemá-li duši i srdce.“

Každý účastník musí mít svoji akustickou nebo elektroakustickou kytaru (nikoli elektrickou). Doporučujeme kovové struny pro lepší zvuk, ale není podmínkou. Vlastní zpěvníky lze přivézt, ale lektoři budou mít pro všechny děti připraveny společné písničky, které pak zůstanou všem na památku.

Nejoblíbenější akcí je nácvik společné písně, která se v závěru kytarového tábora předvede u táboráku ostatním dětem i vedoucím koňského, či jiného přidruženého tábora. Společné závěrečné posezení bude okořeněno i jinými hudebními nástroji – banjo a flétna. Další dobrá zkušenost, zahrát si společně v „malé kapele“. Výuka probíhá vždy dopoledne 2 hodiny, v odpoledních hodinách pak soutěže s kytarou. Čas mezi tím, pro odpočinutí bolavých prstíčku, je vyplněn klasickým táborovým programem a nechybí ani výlet.

Naše tábořiště je ideální pro mnoho sportovních a doplňkových aktivit, které mohou účastníci kytarového tábora využít jako např. jízda na koni, trampolína, stolní fotbálek, bazén.

Kytarové tábory nabízejí kromě činností spojených s kytarou i další program, jako jsou různé pohybové hry na louce, v lese, ve vodě, ale také stolní hry pro chvíle tělesného odpočinku (Scrabble, karty, šachy, karetní hra Bang…). K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní kytarového tábora je hudba a zpěv.

 

 

O táboře

Kytarový tábor s kapacitou do 12 dětí, je součástí karavanového tábora pro 50 dětí postavený v krásné přírodě Jizerských hor na louce umístěné nedaleko obce Hejnice. Louka slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku, opalování, tak i dalším táborovým činnostem. Téměř celá louka je obklopena březovým hájkem nebo smrkovým porostem jehož stínu a příjemného chládku děti využívají především v horkých letních dnech po dobu poledního klidu.
Na louce samozřejmě nechybí ohniště s posezením, tee-pee, bazén, trampolína, stožár, vstupní brána, karavan jakožto společenská místnost…

Souběžně s kytarovými tábory probíhá na stejném tábořišti sportovní a počítačový tábor. Výhodou spojených táborů je větší počet kamarádů. Na táboře jsou kromě koní i další táborová zvířátka, například malí králíčci umístěné v oploceném výběhu.

V blízkosti tábora je rybník a přímo v táboře bazén, který využijeme v teplých dnech ke koupání, ke konání různých vodních her, ale také k relaxaci a odpočinku u vody. Přímo na tábořišti je možno zakoupit točenou limonádu.

 

O karavanech

Vzhledem k deštivému a často i chladnému počasí v minulých letech jsme se rozhodli k radikálnímu kroku v oblasti ubytování táborových účastníků. Tímto krokem je přechod z ubytování ve stanech na ubytování v karavanech. Karavany poskytují bezpečnou ochranu nejen před chladem a deštěm, ale také před vodou stojící či tekoucí po louce v okamžiku přívalového deště.

Ubytování v karavanech je i v dalších ohledech skvělé a mnohonásobně předčí nejen podsadové stany, ale i táborové chatky. Karavany dlouhé 5 až 9 metrů jsou vybaveny lůžky, skříňkami, policemi a dalšími odkládacími prostory. Podle velikosti a vybavení konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3 až 5 dětí.

Další specialitou kytarových táborů je 9 metrů dlouhý karavan vybavený lavicemi, stolky a topením. V tomto karavanu se mohou sejít všichni účastníci tábora a slouží především ke stolování. Další využití je jako společenská místnost pro hraní her, konání táborových nástupů, hraní na kytaru a k nespočtu dalších aktivit především v případě deštivého či chladného počasí. Tento karavan poskytuje neocenitelné táborové zázemí využívané dětmi i vedoucími a výrazným způsobem zvyšuje komfort tábořiště.

 

Jak je to s táborovým výletem

Na táboře jsme naplánovali výlet do libereckého bazénu, který je takovým malým aquaparkem. Nabízí totiž malý i velký plavecký bazén, Kneippův chodník, čtyřdráhovou nerezovou skluzavku, vlny, vířivku i tobogan. Velmi oblíbená je divoká řeka s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, s teplotou vody 26°C.
Cena 290 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).
Výlet do libereckého bazénu doporučujeme objednat v okamžiku přihlášení dítěte, tím získáte jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak), že peníze neztratí (vůbec je nemá) a že pro něho bude na výletě místo.

 

Přehled termínů

Kytarové tábory

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
G1/201828.7.-4.8.83.940 více jak 9
Odjezdová místa: Praha, Brno, Liberec, Hradec Králové, Vysoké Mýto (bližší info)

 Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.
Slevy: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, vlastní doprava 200 Kč. Příplatky za dopravu: V. Mýto 550 Kč, Brno 420 Kč.

Kytarové tábory

 

Co s sebou na kytarové tábory

Batoh či kufr: sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, pláštěnku, holínky, kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovku, spacák, přezůvky do karavanu, hygienické potřeby, toaletní papír, hrneček, kapesné 300 Kč,  případně 100 Kč na CD s fotografiemi, funkční baterku, blok.
Vlastní kytaru v obalu, náhradní struny a dvě trsátka různé tloušťky. Doporučujeme i kapodastr, ale není povinný.

Pokud vám chybí některé z potřebných věcí na kytaru (kapodastr, trsátko, kovové struny), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou hudební výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody s hudebním vybavením: Kytary.czMuzikant.cz.

Co s sebou zejména nebrat: mobilní telefon, šperky.