LETNÍ TÁBORY U MOŘE – ITÁLIE, Silvi Marina

letní tábory u mořePopisFotoVedoucíOdjezdyLetní tábory u mořeTyp rekreace: Letní tábory u moře
Stáří účastníků: 7-18 let (dětské oddíly 7-12 let, teenagers oddíly 13-18 let)
Místo konání: Itálie, Silvi Marina, přímořské letovisko.
Reference: Novinka roku 2014 v kategorii letní tábory u moře s velkým pozitivním ohlasem účastníků!
Podobně zaměřené tábory: Tábor Chorvatsko – Biograd na MoruTábor Černá Hora – Herceg Novi.

Apartmány s vlastním sociálním zařízením a balkonem

Letní tábory u moře

ITÁLIE, Silvi Marina – letní tábory u moře

Letní tábory u mořeUbytování: Apartmánový dům, 4-7 lůžkové apartmány s vlastním sociálním zařízením a balkonem/terasou či zahrádkou, 200m od pláže.
Strava: Plná penze včetně nápojů. Strava začíná večeří a končí obědem.  Stravování probíhá v rezidenci (v místě ubytování), česká kuchyně.
Doprava: Moderní autobus s klimatizací, videem.
V ceně tábora: Ubytování, strava včetně nápojů, doprava, vedoucí, program, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety (doporučujeme cca 70 €), jídlo a pití do autobusu na cestu tam a zpět, povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 42 Kč/osobu/den, nad 12 let 57 Kč/osobu/den).

 

O místě pobytu

Letovisko Silvi Marina leží na jadranském pobřeží ve střední části Itálie, 50 km jižně od městečka San Benedetto, 20 km severně od přístavního města Pescara a cca 220 km severovýchodně od Říma. Díky křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazýváno „perlou adriatického pobřeží“. Městečko tvoří řady rezidenčních domů a vilek podél písčité pláže, promenády a spousta obchodů, obchůdků, barů, kaváren a restaurací. Nad Silvi Marina se zvedá pohoří Gran Sasso, které brání průniku studeného větru z vnitrozemí a vytváří jedinečné panorama. Ideální volba pro ty děti nebo teenagery, kteří chtějí prožít prázdniny v pěkném klidnějším prostředí s krásným koupáním v dosahu rušného letoviska.

Letovisko Silvi Marina je poseté spoustou úchvatných písčitých pláží, které poskytují možnost pořádně si užít slunce a nádherné Jaderské moře. Zdejší pláže jsou považovány za nejlepší v Itálii! Vstup do vody je pozvolný. Společně s dětmi využijeme veřejné pláže. Lehátka a slunečníky nejsou v ceně pobytu, nicméně jsou k dispozici za poplatek.

 

O táboře

Letní tábory u moře jsou rozděleny do táborových oddílů, tábor má předem připravený program a veškeré aktivity se konají po skupinkách pod dohledem zkušených táborových vedoucích. Hry a soutěže se odehrávají na apartmánech, u moře a v jeho nejbližším okolí. Dalšími v úvahu připadajícími aktivitami je návštěva dětských bazénů, procházka po městě, večerní procházka k moři, autobusový výlet do aquaparku či do okolních letovisek.

 

O teenagers akci

Pro teenagery, kteří si v dnešní době již většinu svého času chtějí organizovat sami, je zde právě v tomto ohledu program přizpůsoben. Účastníci jsou rozděleni do táborových skupinek, každá skupinka má svého vedoucího a s ním si domlouvá program. Přes den ve vysokých teplotách dávají většinou všichni přednost pobytu na pláži s možností zchlazení v moři. Dalšími aktivitami jsou procházky po městě, plážový volejbal, fotbal, nákupy na trzích, diskotéky, autobusový výlet do aquaparku či do okolních letovisek.

Letní tábory u moře mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

 

Co dalšího byste měli vědět

Všechny oddíly se samozřejmě snaží maximálně využít možnosti pobytu na mořské pláži, nicméně především ze zdravotních důvodů je pobyt na mořských plážích redukován. Naše tábory pro teenagery mezi 12-15 hodinou, v době nejsilnějšího sluníčka pak na pláže nechodíme vůbec. Tato doba je využita pro oběd a polední odpočinek, který je možno trávit na pokoji, na balkoně či na zahradě ve stínu stromů.

Pokoje jsou vybaveny povlečením a nejsou vybaveny ručníky. Ručníky doporučujeme alespoň 3 (osušení po slané mořské vodě, osušení po sladké vodě a na ruce).

 

Jak je to s táborovými výlety

Návštěva Říma – hlavní město Itálie (přezdívané též „Věčné město“), mimořádně bohaté na umělecké a historické památky. Navštívíme Benátské náměstí, Koloseum, Fontánu di Trevi, Forum Romanum, Španělské schody, Pantheon, Vatikán a další pamětihodnosti. Cena 1.490 Kč/os.

Letní tábory u moře

Letní tábory u moře
Přehled termínů

Letní tábory u moře

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
IS1/201829.6. - 8.7.109.490více jak 9
IS2/20186.7. - 15.7.109.490více jak 9
IS3/201813.7. - 22.7.109.490více jak 9
IS4/201820.7. - 29.7.109.490více jak 9
ISx/2018sloučené termíny1717.390více jak 9
Ceny v Eurech: IS1-IS4: 365, ISx: 670.
Odjezdová místa: Praha, Brno, České Budějovice, Liberec (info)

Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.
Slevy: předtermínová 10%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.590 Kč. Příplatky za dopravu: Brno 420 Kč, Liberec 250 Kč.

Letní tábory u moře
Letní tábory u moře

Co s sebou

• Hlavní zavazadlo: kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, ručníky, plavky, spodní prádlo, oblečení do města (diskotéka), domácí obuv, hygienické potřeby, sluneční brýle, opalovací krém s OF min 15, krém po opalování, pokrývka hlavy, kostičkovaný blok FA5, psací potřeby, baterka, kapesné cca 40-60 € (+ peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem), event. potápěčské brýle, ploutve, nafukovací „nesmysly“ …

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): občanský průkaz nebo platný cestovní pas, jídlo a pití na cestu (1x večeře, 1x snídaně, 1x oběd), lehkou mikinu či svetr, karty, knížku …