LETNÍ TÁBORY – ČERNÁ HORA, Herceg Novi

Letní táboryPopisFotoVedoucíOdjezdyLetní táboryTyp rekreace: Letní tábory u moře
Stáří účastníků: 7-18 let
Místo konání: Černá Hora, Herceg Novi, přímořské letovisko.
Reference: Novinka roku 2016, „Jedna z posledních oáz nedotčené přírody v Evropě…“. Letní tábory u moře v Černé Hoře vytvářejí jedinečné zážitky!
Podobně zaměřené tábory: Letní tábor Bulharsko – Zlaté pískyLetní tábor Chorvatsko – Biograd na Moru.

Moderní nově postavené apartmány*** s výhledem na moře

Letní tábory

ČERNÁ HORA – letní tábory u moře

Letní tábory Ubytování: Apartmánový dům***, 2-3 lůžkové pokoje, 3-5 lůžkové apartmány se sociálním zařízením (klimatizace, televize, lednička, pračka, zařízená kuchyňská linka, WiFi, některé balkon / terasa).
Strava: Plná penze včetně nápojů. Jídlo se podává přímo na apartmánu, česká kuchyně.
Doprava: Moderním zahraničním minibusem (klimatizace, video, mikrofon), který zůstává po celou dobu v místě pobytu. Cesta trvá 17-19 hodin.
V ceně tábora: Ubytování, strava, doprava, vedoucí, zdravotník, program, připojení k WiFi, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 67 Kč/osobu/den, nad 12 let 82 Kč/osobu/den), táborové výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu do Černé Hory a zpět. Místní poplatky (na přání i táborové výlety) jsou součástí cestovní smlouvy a účastník si tak nemusí brát tyto peníze na tábor s sebou a riskovat jejich ztrátu. 

 
O místě pobytu

Herceg Novi je slunné město, které zaujme svoji čistotou na ulicích, plážích a prostě všude kam se podíváte. Je to město pomerančovníků, exotických květin, parků a zábavy, v severní části pobřeží Černé Hory. Nachází se u ústí Kotorského zálivu (jeden z 25 nejkrásnějších zálivů na světě) do Jaderského moře, poblíž hranic s Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou. Před vlivy z vnitrozemí je chráněn vysokým horským masívem pohoří Orjen, které vytváří jedinečné panorama a podmínky pro rekreaci.

Herceg Novi je turisty vyhledáváno zejména kvůli svému historickému centru a okolním plážím. Pláže Herceg Novi byly v roce 2007 oceněny velmi významným mezinárodním oceněním, a to Modrou vlajkou. Ta se uděluje za vysoký standard ochrany přírody, čistotu moře a pláží, kvalitní sanitární a bezpečnostní podmínky na plážích. Známé je i díky své soustavě parků a zahrad se stovkami subtropických rostlin, které sem po staletí přiváželi námořníci ze svých plaveb.

Ve městě a okolí najdeme přes dvacet pláží, velkých i malých, písčitých, skalních i oblázkových a téměř všechny mají dlouhý a pozvolný vstup do moře, což ocení nejen malé děti. Každý den lze navštívit novou pláž. Nechybí zde příjemné promenády lemované restauracemi, zábavními atrakcemi, obchůdky, krámky, diskotékami, kavárnami a jinými turistickými atrakcemi. Letní tábory v Herceg Novi jsou ideální volbou pro ty děti i teenagery, kteří chtějí prožít prázdniny v pěkném prostředí s krásným koupáním nedaleko centra rušného letoviska.

Město má také bohatou nabídku hodnotných muzeí. Mezi nejvýznamnější patří Námořní muzeum (Pomorski muzej) s modely starých lodí a různých námořnických potřeb a Vlastivědné muzeum (Zavičajni muzej). U muzea je botanická zahrada s více než 2000 středomořských, subtropických a tropických rostlin. V sezóně se zde koná každoročně mezinárodní filmový festival.

 

O táboře

Letní tábory v Černé Hoře jsou určeny těm dětem, které chtějí strávit část prázdnin společně se svými vrstevníky odpočinkem u moře. Děti jsou rozděleny do táborových skupinek, z nichž každá spolupracuje se svým táborovým vedoucím. Denní program do značné míry závisí na tom, jak se skupinka se svým vedoucím domluví. Kromě koupání v moři a slunění se jedná například o plážový volejbal, či fotbal, scrabble, šachy, velmi atraktivní projížďky na vodních skútrech, či procházky po městě, nákupy na trzích, diskotéku… Letní tábory  u moře mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

 

Jak je to s výlety

Letní tábory u moře v Herceg Novi mají naplánovány následující 2 výlety.

1.výlet-Modrá jeskyně (výlet lodí): Leží na protějším poloostrově Luštica. Modrá jeskyně zde vznikala po tisíce let. Bijící vlny vytesaly do skály 30 metrů vysoký chrám a byla pojmenována po neuvěřitelně krásně modrém moři v okolí. Po cestě zastávka v Pirátské zátoce. Cena 880 Kč.

2.výlet-Kotor (výlet autobusem): Město a přístav v jihozápadní části Černé Hory, rozkládá se v malebné poloze na samém konci Boky Kotorské. Kotor je zapsán jako cenný středověký urbanistický celek s mimořádně hodnotnými památkami do seznamu UNESCO. K dopravě využijeme kromě našeho minibusu i přepravu trajektem mezi městy Kamenari-Lepetane. Starobylé město na nás dýchne krásou kostelů, katedrál, hradeb i starou námořní tradicí. Cena 570 Kč.

 

Upozornění (Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek)

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 1240 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 210 Kč.

V místě pobytu lze navštívit mnoho zajímavého, záleží jen na účastnících, kam se budou chtít jet podívat. Další výlety se objednávají přímo na táboře po domluvě zájemců s vedoucím. Dopravu zajišťuje náš minibus, který je po celou dobu v místě pobytu. V úvahu připadá Námořní muzeum, Turecká pevnost, místní minerální lázně.

Letní tábory

Letní tábory
Přehled termínů

Letní tábory

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
CH1/201822.7.-31.7.109.980více jak 9
CH2/201812.8.-21.8.109.980více jak 9
Ceny v Eurech: 385.
Odjezdová místa: Praha, Brno, Bratislava, Plzeň, Liberec (info)

Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.
Slevy: předtermínová 10%, hromadná 5%, loňská 2%. Příplatky za dopravu: Plzeň+Liberec 250 Kč.

Letní tábory
Letní tábory

Co s sebou

• Kufr – je nutné dodržet rozměry kufru 65 x 40 x 25 cm (případně jiné rozměry avšak objem maximálně 65 litrů): trika, kraťasy, plavky, spodní prádlo, oblečení do města, sluneční brýle, krém na opalování s OF min 15, krém po opalování, Panthenol, pokrývku hlavy, podložku na pláž, kapesné cca 40-60 € (+ peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem).
• Malý batoh či taška – měkké příruční zavazadlo, které se vejde do poličky nad sedačkami: platný cestovní pas, jídlo na cestu (1x oběd, 1x večeře, 1x snídaně), pití na cestu, hygienické potřeby, malý ručník, lehkou mikinu či svetr, karty, knížku …