MILITARY TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Military táboryPopis tábora
Termín Foto VedoucífloatTyp rekreace: Military tábory
Stáří účastníků: Kluci ve věku 9-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory (děti z Moravy přivezeme naším minibusem)  
Reference: Military tábory pořádány od roku 2004. Nejakčnější tábor z naší nabídky.
Podobně zaměřené tábory: Airsoftové tábory, Paintballové tábory.

Celý tábor v duchu military

float

Military tábory

Místo konání: Tábořiště Na Kopečku, okres Liberec.
Ubytování:
V karavanech na tábořišti pro 30 účastníků.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech), minibusem z Vysokého Mýta (pro děti z Moravy) nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, zákonné pojištění CK, hlavní a oddílový vedoucí, zdravotník, zásobovač, paintballové/airsoftové zbraně, terénní hotovostní/zásobovací vozidlo.

Prémie: Zdarma CD s digitálními fotografiemi na nichž bude zachycen průběh tohoto tábora. Prémii získá každý dosavadní klient CK Sindibád, který s sebou na akci vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla. Navíc i tato osoba obdrží tuto prémii. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv naší akci. Prémie jsou vypsány i u dalších akcí konaných v letošním roce. Kdo nezíská prémii, může si CD objednat za 100,- Kč přímo na táboře.

 

O akci

Military tábory jsou zcela ojedinělý typ tábora, který je podobně jako ostatní naše akce pořádané v České republice specializován na určitou oblast. Po táborech na koních, v terénních autech, atd., se nyní dětem naskýtá možnost účasti na „military táboře“, tedy táboře, který vhodnou formou kopíruje prostředí vojenského života.

Noví účastníci nastupují na tábor jako prostí vojíni a v průběhu tábora získávají další hodnosti v závislosti na složených zkouškách. V následujících letech účastníkům již hodnosti zůstávají a pokračují ve své vojenské kariéře a výcviku dále. Samozřejmě postupem času vykonávají stále obtížnější úkoly v souladu s přibývajícími zkušenostmi. Po dosažení hodnosti nižších důstojníků dostanou na starosti i velení mužstvu, strážní službě… Při dosažení hodnosti důstojníků pak již přebírají spoluodpovědnost za plánovaní cvičných bojových akcí a za jejich zdárný průběh. Vše výše popsané se týká i vedoucích s tím rozdílem, že ti již před prázdninami absolvovali sindibádské školení vedoucích military táborů a na tábor tedy nastupují ve funkcích vyšších důstojníků. Na tomto místě by bylo vhodné pro klid rodičů upozornit na to, že veškeré aktivity na táboře se samozřejmě dějí pod dohledem vedoucích, a to vedoucích nejzkušenějších.

 

Co dalšího byste měli vědět

Také je třeba říci, že přestože je tábor koncipován jako „vojenský“, probíhají všechny táborové akce formou her. A protože je táborový život veden vojenským způsobem, tedy od ranní rozcvičky, přes perfektní osobní hygienu, úklid ve stanech, nástupy jednotek, různé výuky, je možno během krátkého času děti připravit na takové hry (akce), které by v jiném prostředí nebyli schopny absolvovat. Tématika „military“ tábora tedy nebyla vybrána proto, abychom si hráli na válku, ale pro způsob táborového života, který nejvíce vyhovuje přípravě účastníků na hry, které by na „normálních“ táborech nebyly uskutečnitelné.

 

O karavanech

Vzhledem k deštivému a často i chladnému počasí v minulých letech jsme se rozhodli k radikálnímu kroku v oblasti ubytování táborových účastníků. Tímto krokem je přechod z ubytování ve stanech na ubytování v karavanech. Karavany poskytují bezpečnou ochranu nejen před chladem a deštěm, ale také před vodou stojící či tekoucí po louce v okamžiku přívalového deště.

Ubytování v karavanech je i v dalších ohledech skvělé a mnohonásobně předčí nejen podsadové stany, ale i táborové chatky. Karavany dlouhé 5 až 7 metrů jsou vybaveny lůžky, skříňkami, policemi a dalšími odkládacími prostory. Podle velikosti a vybavení konkrétního karavanu jsou v něm ubytovány 3 až 5 dětí.

Military tábory mají na tábořišti velkoprostorový stan o velikosti 6 x 9 m, sloužící jako společenská místnost.  Je vybaven stolky a lavicemi, využívá se ke stolování, hraní her, konání táborových nástupů, hraní na kytaru v případě deštivého počasí.

 

O programu

Military tábory a jejich veškeré hry jsou založeny na spolupráci všech členů čety (oddílu). V každé četě jsou proškolení specialisté na konkrétní obory, jako je například orientace v přírodě, postup podle mapy, výběr a založení tábořiště, zajištění tábořiště proti cizím rozvědkám, šifrování, morseovka, atd. Díky tomu, že v četě se nebudou všichni učit vše, bude možno v prvních dnech tábora souběžně připravit všechny potřebné specialisty, sestavit čety a začít si hrát. Hry budou ½ až 2 denní, budou probíhat v blízkém i vzdálenějším okolí základny a při hře budou čety plnit různé úkoly za pomoci vědomostí, které jim předají jednotliví specialisté.

Nicméně opět vzhledem k tematice tábora, jsme se do určité míry rozhodli bojové akce na táboře připustit. Jedná se o střelbu na pevný i pohyblivý cíl, přestřelky „muže proti muži“ a hry typu „dobývání vlajky“ v nejbližším okolí tábora za použití paintballových či airsoftových zbraní. Paintballové/airsoftové zbraně jsou vyrobeny jako makety skutečných zbraní, ze kterých lze střílet plastové kuličky. Zbraně se dle způsobu střelby rozdělují na jednotlivě střílející, poloutomaty, automaty, odstřelovací pušky, je možno k nim přikupovat optiku, noční vidění, atd. Na táboře budeme používat paintballové poloautomatické zbraně „Spyder Victor 4“ + odstřelovací pušku „Tippmann Custom“ a airsoftové elektrické „dlouhé zbraně“ + „plynové pistole“.

 

Jak je to s paintballem / airsoftem 

Spotřeba střeliva (kuličky, plyn, elektrika) je do ceny tábora započítána v rozsahu základního výcviku, tedy té části, kde se účastníci učí sestavování / rozebírání / manipulování se zbraní a střelbě na střelnici. Až potud všichni účastníci spotřebují shodný počet střeliva i plynu. V pozdějších hrách však budou značné rozdíly ve spotřebě munice mezi jednotlivými účastníky (někdo pálí jak o život, jiný volí taktiku partizánského boje či střelbu ze zálohy). Proto si tedy další munici hradí každý sám. Doporučené kapesné určené na paintballovou a airsoftovou munici je cca 500 Kč.

Barevné fleky po zásazích paintballových kuliček jsou sice vypratelné, přesto však doporučujeme na toto vyčlenit starší oblečení/maskáče. Barevně jsou pak nejvhodnější vojenské maskáče či jiné zelené, hnědé či černé oblečení. Oblečení na paintball / airsoft se tedy skládá z dlouhých kalhot, trička s dlouhým rukávem, mikiny-bundy či jiného svrchního oděvu, šátku na krk, lehkých rukavic, kšiltovky a vhodné obuvi (nejlépe kanad, pohorek či jiné pevné obuvi). Ochrannou obličejovou masku/brýle obdrží účastníci od nás společně s pistolemi.

Pokud potřebujete novou military výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné vojenské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Military rangeArmy shop PrahaArmy shop Pro.

Pro zajištění zdárného a bezpečného průběhu tábora bude každá četa vybavena vysílačkou a mobilním telefonem. Shodně tak velící důstojník v základním táboře.

 

Závěrečné slovo pro military tábory

Každý z účastníků zcela jistě získá na táboře mnoho cenných zkušeností pro další život, naučí se nést zodpovědnost za své činy a brát ohled na druhé. Naučí se pomáhat druhým, jelikož nikdy nebude vědět, kdy pomoc druhých bude sám potřebovat. Tábor tedy doporučujeme každému, kdo již nechce jezdit na všeobecné tábory se stále víceméně stejným programem, a chce raději prožít něco nového a neotřelého.

 

Co s sebou na military tábory

Sportovní oblečení, paintballové oblečení, kdo má – tak vojenské oblečení (maskáče, kanady, opasek, čepice, klobouk), plavky, spodní prádlo, ručník, pláštěnka, holínky (kdo má kanady nemusí), toaletní potřeby a papír, brýle proti sluníčku, jar, utěrka, ešus, lžíce, hrneček, propiska, blok FA5, baterka, zavírací nůž, láhev na nápoj (čutora), sekyrka (nad 13 let), krabička poslední záchrany (zavírací špendlík, 10 sirek, škrtátko, jehla, nit, tenká svíčka, 50 Kč, složený papír FA5, malá propiska), jídlo a pití k obědu a svačině (strava začíná večeří), kapesné (cca 150 Kč), peníze na paintball/airsoft (cca 400-600 Kč), eventuálně peníze na CD (100 Kč), spacák, karimatku. Vše sbalit do jednoho batohu/krosny/kletru. Zvlášť může být sbalena jen karimatka a spacák.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, ešús, nůž, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou zejména nebrat: mobilní telefon, šperky.

 

Přehled termínů

MILITARY TÁBORY
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
M1/201712.8.-19.8.84.490OBSAZENO

Poskytované slevy: předtermínová (10%), klubová (10%), opakovaná (3-18%), hromadná (5%), vlastní doprava (200 Kč)

** navýšená kapacita z důvodu obsazenosti karavanů – ubytování ve stanu

Military tábory

 

 

Osobní iniciativa ve chvílích volna :-)

 
Informace k autobusové dopravě na military tábory

Praha (sraz 8:00 hodin / návrat 16:15 hodin): Ústřední autobusové nádraží Praha – Florenc, Praha 8, Křižíkova 4, číslo nástupiště bude uvedeno na infotabuli v odjezdové hale.
Brno (sraz 5:00 hodin / návrat 19:30 hodin*): Staré autobusové nádraží naproti hotelu Grand, ulice Benešova, nástupiště Student Agency.
Vysoké Mýto (sraz 14:15 hodin / návrat 14:15 hodin): Čerpací stanice SHELL umístěná na rychlostní komunikaci E442 na okraji Vysokého Mýta.
H.Králové (sraz 15:00 hodin / návrat 13:45 hodin): Sraz – čerpací stanice MOL ve směru z centra města, návrat – čerpací stanice MOL ve směru do centra města, umístěné v ulici Koutníkova na rychlostní komunikaci E442 .
Liberec (sraz 10:00 hodin / návrat 14:30 hodin): Horní parkoviště autobusového nádraží Liberec v ulici Žitavská v blízkosti Vojenské zdravotní pojišťovny a vlakového nádraží.
Hejnice (sraz 11:30 hodin / návrat 11:30 hodin): Hejnice (okres Liberec), parkoviště před základní školou v ulici Lázeňská.Toto místo je určeno pro děti s vlastní dopravou.

Sleva za vlastní dopravu do Hejnic (obousměrnou): 200 Kč/os. Příplatek za dopravu z Vysokého Mýta (obousměrnou): 550 Kč/os.

 

Bližší informace k odjezdům z Brna

Místem odjezdu v Brně je autobusová zastávka linkového autobusu Student Agency na trase Brno – Praha a cestovní kancelář jej doporučuje těm klientům, kteří nemohou nebo nechtějí zahájit rekreaci na vojenské tábory z odjezdového místa v Praze nebo ve V.Mýtě. Na tomto místě v Brně nejsou přítomni naši vedoucí a proto děti absolvují dopravu do Prahy na zodpovědnost svých rodičů. Děti z Moravy tedy pod dozorem rodičů nastoupí do linkového autobusu Student Agency v Brně a pohromadě dorazí do Prahy na autobusové nádraží Praha – Florenc. Přímo na nástupišti si je převezmou naši vedoucí, čímž děti zahájí rekreaci. Následně se pod dozorem vedoucích přemístí na jen o několik metrů vedle ležící nástupiště, ze kterého je vypravován autobus jedoucí již přímo do Hejnic. Autobusovou jízdenku na linku Student Agency tito klienti obdrží od cestovní kanceláře společně s cestovní smlouvou a ostatními legislativními náležitostmi.

Při návratu z rekreace proběhne doprava dětí z Moravy shodně jako při odjezdu, jen v opačném pořadí, přičemž děti ukončují rekreaci za dozoru vedoucích na ÚAN Praha – Florenc nastoupením do linkového autobusu Student Agency. Cestu do Brna opět absolvují na zodpovědnost svých rodičů. Za dopravu z Brna a zpět je účtován příplatek 420 Kč/os.