PAINTBALLOVÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Paintballové táboryPopisFotoVedoucíOdjezdyPaintballové táboryTyp rekreace: Paintballové tábory
Stáří účastníků: Kluci ve věku 9-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory (děti z Moravy přivezeme naším minibusem)  
Reference: Paintballové tábory pořádáme na četná přání z řad účastníků military táborů od roku 2007.
Podobně zaměřené tábory: Military tábory, Airsoftové tábory.

Paintballem tábor žije :-)

Paintballové tábory

Paintballové tábory

Paintballové táboryMísto konání: Tábořiště Na Kopečku, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování: 
V karavanech na tábořišti pro 30 účastníků.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech), minibusem z Vysokého Mýta (pro děti z Moravy) nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, oddíloví vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK.

Prémie: Zdarma CD s digitálními fotografiemi na nichž bude zachycen průběh tohoto tábora. Prémii získá každý dosavadní klient CK Sindibád, který s sebou na akci vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla. Navíc i tato osoba obdrží tuto prémii. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv naší akci. Kdo nezíská prémii, může si CD zakoupit za 100,- Kč (včetně poštovného). Na CD jsou vypáleny fotografie ze všech turnusů, proto jej kancelář zasílá poštou až po ukončení prázdnin.

 

O táboře

Paintballový tábor je karavanový tábor s kapacitou 30 dětí, je postaven v krásné přírodě Jizerských hor uprostřed lesa na lesní mítince, v prostředí skal a na kopci. Mítinka slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku a k dalším táborovým činnostem. Prostředí lesů a skal se výborně hodí na paintballové hry.

Na louce samozřejmě nechybí ohniště s posezením, stožár, vstupní brána, vojenský stan Mash … v něm jsou umístěny stolky s lavicemi. Účastníci jej využívají ke stolování, odpočinku, ke hrám, k úkrytu před sluníčkem/deštěm, ke sborce a rozborce zbraní pokud je zapotřebí zbraně vyčistit či opravit. V noci pak slouží jako stanoviště nočních hlídek.
Společně s paintballovým táborem probíhá na stejném tábořišti tábor airsoftový.

Paintballové tábory nabízejí kromě činností spojených s paintballem i další program, jako jsou různé pohybové hry na louce, v lese, ve vodě, ale také stolní hry pro chvíle tělesného odpočinku (Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng…). K dispozici je trampolína a sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní tábora jsou činnosti spojené s paintballem.

 

O programu

Paintballovou hrou stráví účastníci tábora převážnou část svého času. Program jednotlivých dní je sestaven z postupně složitějších her přecházejících až do misí, při kterých budou jednotlivé týmy plnit stále obtížnější úkoly. Samozřejmě vždy se zbraní v ruce. Na začátku tábora každý účastník projde jedním školením týkajícím se údržby zbraní (čištění, rozebírání, skládání, manipulace) a druhým školením týkajícím se vlastních her (správné a bezpečné chování při hrách, všeobecná bezpečnostní pravidla při paintballu). Z těchto školení se budou první den večer skládat formou hry písemné i praktické testy. Po jejich úspěšném složení – tedy již druhý den tábora – se začnou odvíjet naplánované paintballové hry. Denní program se tedy skládá z dopoledního a odpoledního bloku paintballových klání, večer pak z posezení a společného hraní na kytaru u táborového ohně.

 

O paintballových hrách

Paintballové tábory a jejich hry budou z počátku probíhat na táborové střelnici. Zde každý získá správné návyky střelby na pevné i pohyblivé cíle. Druhou přípravou na hry v terénu budou střelby v těsné blízkosti tábora na pohyblivé cíle měnící vzdálenost vzhledem ke střelci – na rozdíl od střelnice, kde je cíl stále stejně vzdálený, i když je pohyblivý. Další fází budou jednoduché hry v pevně daném nevelkém prostoru, kde se týmy naučí pohybu v přírodě, krytí, maskování a samozřejmě první jednoduché taktice – jak se pohybovat v týmu, jak krýt spoluhráče, jak vyprovokovat soupeře k akci… Po těchto hrách budou postupně následovat hry složitější, jako např. Průchod územím, Obsazení a udržení daného stanoviště, Transport zajatců, Obsazení a udržení opevnění, Noční přesun agentů, Obsazení a udržení břehu potoka, Obsazení a udržení budovy…

 

O karavanech

Vzhledem k deštivému a často i chladnému počasí v minulých letech jsme se rozhodli k radikálnímu kroku v oblasti ubytování táborových účastníků. Tímto krokem je přechod z ubytování ve stanech na ubytování v karavanech. Karavany poskytují bezpečnou ochranu nejen před chladem a deštěm, ale také před vodou stojící či tekoucí po louce v okamžiku přívalového deště.

Ubytování v karavanech je i v dalších ohledech skvělé a mnohonásobně předčí nejen podsadové stany, ale i táborové chatky. Karavany dlouhé 5 až 7 metrů jsou vybaveny lůžky, skříňkami, policemi a dalšími odkládacími prostory. Podle velikosti a vybavení konkrétního karavanu jsou v něm ubytovány 3 až 5 dětí.

Paintballové tábory mají na tábořišti velkoprostorový stan o velikosti 6 x 9 m, sloužící jako společenská místnost.  Je vybaven stolky a lavicemi, využívá se ke stolování, hraní her, konání táborových nástupů, hraní na kytaru, hraní her v případě deštivého počasí.

 

O paintballových zbraních

Je zapotřebí, aby si každý účastník dovezl na paintballový dětský tábor paintballovou zbraň, tlakovou bombu a obličejovou masku. Kdo nemá vlastní zbraň, může si ji včetně příslušenství zapůjčit prostřednictvím naší kanceláře, která vše také na tábor dopraví (zbraň, bombu, masku, rukavice, krční chránič) – cena za tento set je 970 Kč. Zbraně mohou být různých typů (hráči se do týmů vždy rozdělují i na základě typu zbraně) s jedinou omezující podmínkou: musí být schopny jednotlivé střelby – tedy na jedno stisknutí kohoutku vystřelit jen a právě jednu střelu. Tuto podmínku samozřejmě splňují všechny zbraně natahované po každém výstřelu a všechny poloautomaty. Automatické zbraně musejí mít přepínání z dávky na jednotlivé rány. Munice (paintballové kuličky) a plynová náplň do paintballových bombiček (CO2) je k zakoupení přímo na táboře v podstatě v neomezeném množství. Munici a plyn tedy není nutno vozit s sebou z domova.

Pokud potřebujete novou paintballovou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné paintballové vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Paintball sportPaintball shopRPR paintball shop.

 

Co dalšího byste měli vědět

Paintballové tábory a technické i další údaje: Tlakové bomby bude možné doplňovat na táboře z velkého centrálního zásobníku. Nářadí na údržbu a opravy zbraní bude k dispozici také. Z paintballové výbavy musí mít každý účastník alespoň toto: zbraň, bombu a obličejovou masku. U obličejové masky je nutné, aby měla krytí i na uši. Barevné fleky po zásazích paintballových kuliček jsou sice vypratelné, přesto však doporučujeme na hry vyčlenit starší oblečení. Barevně jsou pak nejvhodnější vojenské maskáče či jiné zelené, hnědé či černé oblečení. Oblečení na paintball se tedy skládá z dlouhých kalhot, trička s dlouhým rukávem, mikiny-bundy či jiného svrchního oděvu, šátku na krk, lehkých rukavic, kšiltovky (otočená dozadu kryje krk) a vhodné obuvi (nejlépe kanad, pohorek či jiné kožené obuvi).

 

Jak je to s táborovými výlety

Naplánovali jsme následující 2 výlety:

1) Autobusový výlet do libereckého bazénu, který je takovým malým aquaparkem. Nabízí totiž malý i velký plavecký bazén, Kneippův chodník, čtyřdráhovou nerezovou skluzavku, vlny, vířivku i tobogan. Velmi oblíbená je divoká řeka s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, s teplotou vody 26°C.
Cena 290 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

2) Autobusový výlet do Muzea obrněné techniky Smržovka, tedy do vojenského muzea, ve kterém jsou vystaveny nejen ruční zbraně, ale obrněné kolové i pásové transportéry a tanky. Technika se nachází v zastřešených halách, součástí areálu je cca 1,5ha plochy, na které se odehrávají ukázky jízdy a rekonstrukce bojových operací. Součástí muzea jsou i dvě pracovní místa pro opravu a restaurování nových přírůstků, v současné době pracují na zprovoznění britského tanku Comet.
Cena 310 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

Upozornění (Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek)

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 540 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 60 Kč.

 

Přehled termínů

Paintballové tábory

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
P1/201830.6.-7.7.84.670 více jak 9
P2/20187.7.-14.7.84.670 více jak 9
P3/20184.8.-11.8.84.670 více jak 9
P4/201811.8.-18.8.84.670 více jak 9
Odjezdová místa: Praha, Brno, Liberec, Hradec Králové, Vysoké Mýto (bližší info)

Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.
Slevy: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.000 Kč, vlastní doprava 200 Kč. Příplatky za dopravu: V. Mýto 550 Kč, Brno 420 Kč.

Paintballové tábory

 

Co s sebou na paintballové tábory

Sportovní oblečení, paintballové oblečení, plavky, trička, kraťasy, mikina nebo svetr, spodní prádlo, ručník, pláštěnka, holínky (kdo má kanady nemusí), toaletní potřeby a papír, brýle proti sluníčku, hrneček, propiska, blok A5, baterka, kapesné (cca 200 Kč), peníze na munici/kuličky a plyn CO2 (600-1200 Kč), eventuálně peníze na CD (100 Kč), spacák. Vše sbalit do jednoho batohu/krosny/kletru/kufru. Spacák a zbraň může být sbalena zvlášť. Zbraň musí být sbalena tak, aby nebyla vidět.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou zejména nebrat: mobilní telefon, šperky.