TÁBOR U MOŘE – BULHARSKO, Zlaté písky

tábor u mořePopis tábora
Termín Foto Vedoucí
floatTyp rekreace: Tábor u moře ALL-INCLUSIVE !
Stáří účastníků:
 7-18 let
Místo konání: Bulharsko, Zlaté písky, nejzábavnější a nejlépe vybavené přímořské letovisko Bulharska.
Reference: Novinka roku 2015 v omezené kapacitě pro 15 dětí. Tento tábor u moře je něco jako Porsche mezi auty!
Podobně zaměřené tábory: Tábor Černá Hora – Herceg Novi, Tábor Španělsko – Oropesa del Mar.

Klimatizovaný hotel*** s ALL-INCLUSIV

floatBULHARSKO, Zlaté Písky – tábor u moře

Ubytování: Hotel***, 2-3 lůžkové klimatizované pokoje (koupelna, toaleta, satelitní televize, lednice, balkon), recepce, WiFi, restaurace, sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky.
Strava: Veškerá strava včetně nápojů v ceně tábora – ALL INCLUSIVE. Strava začíná večeří a končí snídaní.
Doprava: Moderním zahraničním minibusem (klimatizace, video, mikrofon). Cesta trvá 22-24 hodin.
V ceně tábora: Ubytování, strava, doprava, vedoucí, zdravotník, program, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu do Bulharska a zpět.

 

O místě pobytu

Bulharský název Zlatých písků je Zlatni Pjaseci, anglicky Golden Sands. Jde o uměle vytvořené mořské letovisko na pobřeží Černého moře umístěné 20 km od Varny. Největší předností Zlatých písků jsou mořské pláže – 4km dlouhé z jemného žlutého písku s pozvolným vstupem do moře, bez spodních zpětných proudů. Slunečníky a lehátka na plážích jsou za poplatek, nicméně je zde prostor i pro vlastní slunečníky a lehátka. Služby na mořské pláži nabízejí možnosti sportovního vyžití (potápění, vodní lyžování, paragliding, vodní banán, vodní skútry), sprchy, toalety, restaurace, pizzerie…

Mořské pláže lemuje kolonáda s neuvěřitelným množstvím obchůdků, krámků, restaurací, zábavných atrakcí (elektrická autíčka, kolotoče, houpačky, trampolíny), sladkovodních bazénů s lehátky, slunečníky a bary. Po kolonádě jezdí pouze místní motorový vláček pro přepravu návštěvníků v rámci pláže Zlaté písky. Další možností přepravy je zapůjčení kolečkových bruslí, bicyklů či elektrických koloběžek.

Za mořskou pláží se nalézá zalesněný park s množstvím hotelů v několika řadách. U hotelů jsou místa příjemná na procházky s dobře udržovanými zahradami, opět s bazény, sportovišti, diskotékami…

Ceny oblečení, upomínkových předmětů a služeb jsou z většiny výrazně nižší, než u nás. Ceny potravin, nápojů a to včetně restaurací jsou srovnatelné s Českou republikou, často nižší. Z turistů zde národnostně převažují Němci.

 

O táboře

Je určen těm dětem, které chtějí strávit část prázdnin společně se svými vrstevníky odpočinkem u moře. Děti jsou rozděleny do táborových skupinek, z nichž každá spolupracuje se svým táborovým vedoucím. Denní program do značné míry závisí na tom, jak se skupinka se svým vedoucím domluví. Kromě koupání v moři a slunění se jedná například o plážový volejbal, či fotbal, scrabble, šachy, velmi atraktivní projížďky na vodních skútrech, či procházky po městě, nákupy na trzích, diskotéku…

Tábor u moře má za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

 

Jak je to s táborovými výlety

Tábor u moře má naplánovány následující 2 výlety.

1.výlet-Delfinárium Varna: Roztomilí a hraví delfíni předvedou úchvatné představení a potěší snad každého návštěvníka. Předvedou výskoky do výšky, skoky přes tyč, průskoky kruhy, chytání kroužků na čumák, pinkání míče, tanec, zpěv, vystřelování míče ocasní ploutví do publika a mnoho jiného. Stojí za to vidět. Cena 680 Kč.

2.výlet-Aquapark Zlaté písky, „Aquapolis“: První vodní park v Bulharsku je postaven v jedinečném maurtském stylu, dokonalá harmonie přírodního prostředí parku a uměle vytvořených prvků – nespočet bazénů, skluzavek, vířivek, fontán, vodopádů i starobylé věže a zřícenina. Nechybí ani horolezecká stěna, amfiteátr, vodopád a umělé jezero. Zážitek v Aquapolis zaručen. Cena 690 Kč.

 
Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však oba výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výrazně výhodnějších podmínek a to za 1220 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 150 Kč.

 

Co s sebou

• Kufr – je nutné dodržet rozměry kufru 65 x 40 x 25 cm (případně jiné rozměry avšak objem maximálně 65 litrů): trika, kraťasy, plavky, spodní prádlo, oblečení do města, sluneční brýle, krém na opalování s OF min 15, krém po opalování, Panthenol, pokrývku hlavy, podložku na pláž, řidičský průkaz na vodní skútry (stačí na malé moto), kapesné cca 40-60 € (+ peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem).

• Malý batoh či taška – měkké příruční zavazadlo, které se vejde do poličky nad sedačkami: platný pas, jídlo na cestu (2x oběd, 1x večeře, 1x snídaně), pití na cestu, hygienické potřeby, malý ručník, lehkou mikinu či svetr, karty, knížku …

 

 


 
Přehled termínů

BULHARSKO, Zlaté písky
Kód táboraTermínDnyCena Kč/€Volná místa
B1/201724.8.-2.9.*1014.980 / 545 OBSAZENO
*Škola začíná až 4.9.2017 !

Poskytované slevy: předtermínová (10%), hromadná (5%)

Tábor u moře

 
 
Informace k autobusové dopravě na tábor u moře v Bulharsku

Praha (sraz 8:30 hodin / návrat 12:00 hodin): Ústřední autobusové nádraží Praha – Florenc, Praha 8, Křižíkova 4, číslo nástupiště bude uvedeno na infotabuli v odjezdové hale.
Brno (sraz 11:30 hodin / návrat 9:00 hodin): Čerpací stanice OMV, dálnice D2 směr Bratislava hned u sjezdu z D1 (Avion shopping park – Ikea), souřadnice: 49°9’11.819″N, 16°37’45.957″E.
Bratislava (sraz 13:00 hodin / návrat 7:30 hodin): Parkoviště u poslední čerpací stanice OMV před hranicemi s Maďarskem umístěné na dálnici D2 (E65) a to vždy ve směru jízdy.