RYBÁŘSKÉ VÍKENDY

Tábory s rybařením

RYBÁŘSKÉ VÍKENDY V JIZERSKÝCH HORÁCH

Typ rekreace: Víkendové tábory s rybařením
Stáří účastníků: 7-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory
Reference: Tábory s rybařením pořádáme od roku 2017. Pojeďte si zachytat i mimo hlavní letní prázdniny.
Podobně zaměřené tábory: Rybářské táboryPočítačové tábory.


VÍKENDOVÉ TÁBORY S RYBAŘENÍM

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování:
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Minibusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, vedoucí, rybářská povolenka, zákonné pojištění CK, pro tábor VR3 dort k MDD.

O táboře

Tábory s rybařením probíhají na našem karavanovém tábořišti umístěném ve Frýdlantském výběžku v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory nedaleko města Hejnice.

Tábořiště je umístěno na louce obklopené vzrostlými stromy a keři. Táborníkům je k dispozici jízdárna, ohniště s posezením, bazén, trampolína, stolní fotbálek a společenská místnost. Společenská místnost je vybudována v 11 metrovém dvoudveřovém karavanu, tedy v největším karavanu tábora, který je zároveň největším karavanem co se vůbec vyrábí. V druhém atypickém karavanu se nachází kuchyň a dalších 11 speciálně přestavěných karavanů slouží k ubytování táborových účastníků. V závislosti na velikosti konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3-5 dětí (délka karavanů je 4-7 metrů).

V druhém atypickém karavanu se nachází kuchyň a dalších 11 speciálně přestavěných karavanů slouží k ubytování táborových účastníků. V závislosti na velikosti konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3-5 dětí (délka karavanů je 4-7 metrů).

Nedaleko tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, hřiště, kino, obchody.

O programu

Od roku 2017 pořádáme 5x ročně víkendové výjezdy za rybařením. Tábory s rybařením jsou převážně dvoudenní. V případě podzimních prázdnin, velikonoc či státních svátků sloučených s víkendem pak až pětidenní. Začínají vždy poslední pracovní den večer (nejčastěji tedy v pátek) a končí opět večer poslední den volna (nejčastěji tedy v neděli). Akce se zúčastňuje cca 10 dětí, které jsou samozřejmě pod dozorem vedoucích.

Rybařením stráví účastníci víkendu většinu svého času. Rybářské dětské tábory jsou určeny pro kluky i holky, pro začátečníky i pokročilé, kteří mají rádi klid u rybníka, ryby, vodu a přírodu. Děti se seznámí s technikami lovu ryb na plavanou, na položenou, na splávek, vláčení na pstruha, štiku, okouna a candát. Dále se seznámí s údržbou a provozem rybníků a vodních ploch obecně. Neboť tyto věci k rybaření také patří.

Vlastní rybářské vybavení je výhodou. Nicméně pokud rybářské náčiní nemáte, kancelář vám jej zajistí z půjčovny a doveze až přímo na tábor. Zapůjčení rybářského setu stojí 150 Kč/den a objednává se v okamžiku vyplňování přihlášky na tábor. Set obsahuje rybářský prut, 2 vidličky na prut, podběrák a podložku pod rybu.

Začátečníci se po absolvování víkendu lépe rozhodnou, zda je rybaření baví, zda v tom chtějí pokračovat a případně se zúčastnit některého našeho rybářského tábora konaného v době letních prázdnin. Rybářské tábory jsou novinkou roku 2013. V roce 2017 byl prvním nejdříve obsazeným táborem. V době letních prázdnin pořádáme 2 turnusy rybářských táborů. O prázdninách je tábor obohacen i o výlet do libereckého Aquaparku.

O rybaření

Na jaké úlovky se můžete těšit? Ulovíte některé z obsádkových ryb – kapr (do 10kg), amur, lín, okoun, candát, štika, jeseter, sumec albín, koi kapr, karas zlatý, jelec jesen, pstruh duhový či siven americký. Rybaření probíhá na 4 soukromých rybnících o výměře vodní plochy do 1 hektaru. Vlastní rybářská povolenka není zapotřebí. Kancelář má rybníky na dobu konání táborů pronajaté. Cena rybářské povolenky je součástí poukazu. Veškeré výlovy se konají formou chyť a pusť, samozřejmě po příslušné fotodokumentaci.

Rybářské tábory nabízejí kromě činností spojených s rybařením i další program, jako jsou různé pohybové hry na louce, v lese, ve vodě, ale také stolní hry pro chvíle tělesného odpočinku (Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng…). K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní tábora jsou činnosti spojené s rybařením.

Přehled termínů – tábory s rybařením

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: vlastní doprava 200 Kč. Dárek k MDD: dort. 

Kód táboraTermínDnyCenaVolno
VR1/2021 Velikonoce31.3.-5.4.53.270více jak 9
VR2/2021 Majáles30.4.-2.5.22.270více jak 9
VR3/2021 Letní vzpomínka24.-26.9.22.270více jak 9
VR4/2021 Podzimní prázdniny26.-31.10.53.270více jak 9
Odjezdy: Praha, Liberec, Hejnice

další informace k odjezdům

Přihláška na tábory s rybařením

Co s sebou na tábory s rybařením

Tepláky, holínky, věci potřebné k rybaření (rybářský prut, 2 vidličky na prut, podběrák, podložka pod rybu), skládací židlička, sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, spolehlivou pláštěnku, kraťasy, plavky (krytý Aquapark v Liberci), ručník, šátek, kšiltovku, přezůvky do karavanu, spacák, hygienické potřeby, hrneček, kapesné, funkční baterku, papír, tužku.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pokud potřebujete novou rybářskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné rybářské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Tropic LiberecBraun starU Habakuka.

Co s sebou zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.