TÁBORY S RYBAŘENÍM – víkendy v přírodě

Tábory s rybařenímPopisFotoVedoucíOdjezdyTábory s rybařenímTyp rekreace: Víkendové tábory s rybařením
Stáří účastníků: 7-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory
Reference: Tábory s rybařením jsou novinkou roku 2017. Pojeďte si zachytat i mimo hlavní letní prázdniny.
Podobně zaměřené tábory: Rybářské táboryPočítačové tábory.

Karavanový tábor v Jizerských horách

Tábory s rybařením

Víkendové tábory s rybařením

Tábory s rybařenímMísto konání: Hejnice, okres Liberec.
Ubytování:
V karavanech na tábořišti pro 30 účastníků.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Minibusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, oddíloví vedoucí, zdravotník, rybářská povolenka, zákonné pojištění CK.

Co není v ceně: Rybářské vybavení, které si lze přivézt svoje. Pokud rybářské náčiní nemáte, kancelář vám jej zajistí z půjčovny a doveze až přímo na tábor. Zapůjčení rybářského setu stojí 150 Kč/den.

Dárek k MDD pro VR3: Dort.

 

O táboře

V roce 2017 jsme na četná přání dětí i rodičů zorganizovali 5x ročně víkendové výjezdy za rybařením. Tábory s rybařením – víkendy jsou převážně dvoudenní (v případě podzimních prázdnin a státních svátků sloučených s víkendem pak až pětidenní). Začínají vždy poslední pracovní den večer (nejčastěji tedy v pátek) a končí opět večer poslední den volna (nejčastěji tedy v neděli). Akce se zúčastňuje cca 8-12 dětí, které jsou pod dozorem vedoucích.

Rybařením stráví účastníci víkendu většinu svého času. Rybářské dětské tábory jsou určeny pro kluky i holky, pro začátečníky i pokročilé, kteří mají rádi klid u rybníka, ryby, vodu a přírodu. Děti se seznámí jak s technikami a způsobem lovu ryb (na plavanou, na položenou, na splávek, vláčení na pstruha, štiku, okouna a candáta…), tak také s údržbou a provozem rybníků a vodních ploch obecně. Neboť tyto věci k rybaření také patří.

Na tyto víkendy tedy zveme všechny děti a teenagery, kteří v rybaření našli zalíbení, avšak i ty, kteří nad tím teprve uvažují. Účastí na některé z těchto akcí získáte zcela jistě představu o rybaření a strávíte aktivní prima víkend se svými vrstevníky zaručující plno nových zážitků.

Vlastní rybářské vybavení je výhodou. Nicméně pokud rybářské náčiní nemáte, kancelář vám jej zajistí z půjčovny a doveze až přímo na tábor. Zapůjčení rybářského setu stojí 150 Kč/den a objednává se v okamžiku vyplňování přihlášky na tábor. Set obsahuje rybářský prut, 2 vidličky na prut, podběrák a podložku pod rybu.
Začátečníci se po absolvování víkendu lépe rozhodnou, zda je rybaření baví, zda v tom chtějí pokračovat a případně se zúčastnit některého našeho rybářského tábora konaného v době letních prázdnin.

 
O programu

Na jaké úlovky se můžete těšit? Ulovíte některé z obsádkových ryb – kapr (do 10kg), amur, lín, okoun, candát, štika, jeseter, sumec albín, koi kapr, karas zlatý, jelec jesen, pstruh duhový či siven americký. Rybaření probíhá na 4 soukromých rybnících o výměře vodní plochy do 1 hektaru. Vlastní rybářská povolenka není zapotřebí, jelikož přímo od majitele rybníků máme rybaření povoleno. Cena rybářské povolenky je součástí ceny poukazu.

Pro zpestření rybolovu jsou připraveny soutěže v rybolovných technikách. O zábavu tedy nebude nouze a ve spojení s krásnou horskou přírodou Jizerských hor se dají očekávat neotřelé zážitky. Veškeré výlovy se konají formou chyť a pusť – samozřejmě po příslušné fotodokumentaci.

 
 Tábory s rybařením
Přehled termínů

Tábory s rybařením

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCenaVolno
VR1/2018 Velikonoce28.3.-2.4.52.970 10
VR2/2018 Majáles4.5.-6.5.21.670 10
VR3/2018 Oslava MDD1.6.-3.6.21.670 10
VR4/2018 Letní vzpomínka 27.9.-30.9.32.17010
VR5/2018 Podzimní prázdniny26.10.-30.10.42.570 10
V případě chladného počasí jsou karavany vytápěné. Odjezdová místa: Praha, Brno, Liberec, Hejnice (bližší info)

Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.
Dárek k MDD: dort. Slevy: vlastní doprava 200 Kč. Příplatky za dopravu: Brno 420 Kč.

Tábory s rybařením

Tábory s rybařením

 
Co s sebou na tábory s rybařením

Tepláky, holínky, věci potřebné k rybaření (rybářský prut, 2 vidličky na prut, podběrák, podložka pod rybu), skládací židlička, sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, spolehlivou pláštěnku, kraťasy, plavky (krytý Aquapark v Liberci), ručník, šátek, kšiltovku, přezůvky do karavanu, spacák, hygienické potřeby, hrneček, kapesné, funkční baterku, papír, tužku.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pokud potřebujete novou rybářskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné rybářské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Tropic LiberecBraun starU Habakuka.