ZIMNÍ TÁBORY LYŽAŘSKÉ – Slovensko, Roháče

Zimní táboryPopis tábora
Termín Foto Vedoucí KamerafloatTyp rekreace: Zimní tábory lyžařské a snowboardové pro pokročilé lyžaře (samostané oblékání do lyžařské výstroje včetně lyžařských bot, samostatné nasedání a jízda na vleku, samostatné zvednutí se po pádu včetně našlápnutí do vázání).
Stáří účastníků: 9-18 let.
LokalitaHabovka, Západní Tatry.
Reference: Zimní tábory pořádáme od roku 1995. Ani jednou za celé toto období se nestalo, že bychom v lyžařském středisku neměli sníh.
Podobně zaměřené tábory: Lyžařské tábory Alpy.

Lyžování ve Spálené dolině

float

Zimní tábory – Roháče

Místo konání: Slovensko, Západní Tatry – Roháče, obec Habovka.
Ubytování: Soukromé penziony, 2-4 lůžkové pokoje, sociální zařízení, společenská místnost.
Strava: Česká plná penze včetně nápojů přímo na penzionu (obědy a odpolední svačiny formou balíčku).
Doprava: Podle počtu účastníků moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky a na večerní relaxaci v termálním koupališti.
V ceně tábora: Strava včetně nápojů, ubytování, doprava včetně denní dopravy do lyžařského centra, vedoucí, lyžařští instruktoři, zdravotní dozor, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu tam, lyžařská permanentka.

 

Prémie pro zimní tábory: Zdarma CD s digitálními fotografiemi na nichž bude zachycen průběh tábora. Prémii získá každý dosavadní klient CK Sindibád, který s sebou na akci vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla. Navíc i tato osoba obdrží prémii. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv naší akci. Jméno nového účastníka musí být uvedeno v přihlášce dosavadního klienta. Kdo nezíská prémii, může si CD zakoupit za 100,- Kč (včetně poštovného). Na CD jsou vypáleny fotografie ze všech turnusů, proto jej kancelář zasílá poštou až po ukončení jarních prázdnin. 

 

 

O místě pobytu

Západní Tatry-Roháče se vyznačují především svou krásnou, civilizací téměř nedotčenou přírodou. Je zde množství běžeckých tratí i sjezdovek pro vyznavače sjezdového lyžování a snowboardingu. Celá oblast je bohatá na přírodní teplé sírové prameny, na nichž jsou postavena termální koupaliště. Nedaleké z nich navštěvujeme také my. Přímo v místě ubytování se nalézají tři vleky dlouhé 800-1000 metrů s umělým zasněžováním, z nichž dva provozují noční lyžování, tedy jsou osvětleny.

Zimní tábory jsou velmi oblíbené. V lyžařském centru Spálená dolina, kam denně jezdíme naším autobusem, jsou k dispozici dva pomaloběžné vleky pro malé děti či začátečníky (300m, 500m), sedačková lanovka (1500m) a na samém vršku hory pak další vlek dlouhý 800m. Všechny sjezdové tratě jsou opatřeny sněhovými děly. Cena permanentky je cca 75 € pro děti do 12 let a cca 100 € pro osoby starší. Lyžařské centrum je vybaveno hospůdkou, 2 bufety, toaletami, půjčovnou lyžařské výstroje (lyže, boty, snowboardy, běžky), skiservisem a stanovištěm horské služby.

 
O táboře

Zimní tábory jsou určeny pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Tábory jsou pojaty jako lyžařské, tedy lyžování od 10 do 16 hodin po dobu 6 dní. V případě únavy lze na sjezdovkách samozřejmě odpočívat či se občerstvit v některém z bufetů. Na svazích jsou dvě zděné restaurace, jeden bufet s přístřeškem a dva bufety venkovní. Všechny mají možnost posezení a zakoupit si v nich lze studené i teplé nápoje a rovněž studená i teplá jídla.

Jako večerní program pak přichází v úvahu relaxace v termálním koupališti, stolní hry na penzionu, stolní fotbálek či osobní volno.

Tábor není určený pro úplné začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora byly alespoň pokročilí lyžaři – tedy aby se uměli sami obléci do lyžařské výstroje (včetně lyžáků), sami se uměli upnout do lyžařského vázání, uměli jezdit na vleku a v případě pádu byli schopni se sami zvednout.

 

O programu

Zimní tábory a jejich program: Ve večerních hodinách odjíždíme z Prahy na 8-9 hodinovou jízdu do Roháčů. Cesta, při které je možno sledovat video, je po 4 hodinách prokládána zastávkami u čerpacích stanic. V brzkých ranních hodinách následujícího dne dorazíme k penzionu, kde se ubytujeme, odpočineme a okolo desáté hodiny vyrazíme do lyžařského střediska. Následujících pět dnů budeme pravidelně dojíždět do lyžařského centra Spálená dolina v době od 9 do 17 hodiny. Lyžováním strávíme 6 dní!
Akce, zimní tábory,  se mohou zúčastnit i dospělí, a to včetně rodin s dětmi. Rodiče mohou denně zdarma na 1/2 dne umístit své dítě do některého z oddílů, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

 
Jak je to s táborovými výlety

Zimní tábory mají naplánovány následující 2 výlety.

1.výlet – Aquapark Tatralandia: Aquapark Tatralandia je největším vodním parkem nejen na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku, a díky zdroji termální minerální vody je návštěvníkům k dispozici po celý rok. Nachází se v jedné z nejbohatších lokalit na zřídla minerálních vod na Slovensku, a to nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Liptovský Trnovec. Voda Aquaparku Tatralandie je jedinečná protože částečně obsahuje i mořskou vodu, která se nacházela na území Liptovské kotliny zhruba před 40 miliony lety. V Tatralandii se můžete těšit na 30 tobogánů, 14 bazénů, ostrov pirátů z Karibiku, saunový komplex, wellness, animační programy, ale také překážkovou dráhu a trampolíny. Cena 890 Kč/os (doprava, doprovod vedoucího, vstupné). 

2.výlet – Termální koupaliště Oravice: jeden večer je možnost jet naším autobusem do pouze několik km vzdáleného termálního koupaliště, což je výborná relaxace a uvolnění po celodenním lyžování. Teplota vody je 38-40 stupňů Celsia a pro pohodu koupání zde hraje hudba. Vstup je na neomezeně dlouhou dobu (většinou zde pobýváme 2-2,5 hodiny). Cena 250 Kč/os (doprava, doprovod vedoucího, vstupné).

Upozornění (Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek)
Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však oba výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výrazně výhodnějších podmínek a to za 970 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak), že peníze neztratí (vůbec je nemá) a že pro něho bude na výletě místo. Platbou předem ušetříte 170 Kč.

 
Co dalšího byste měli vědět

V ceně poukazu není, z důvodů organizačních, pití k obědu. To si musí každý zakoupit sám v některém z bufetů přímo na sjezdovce (limo/čaj: cca 0,5 €).
Pro ty, kteří chtějí večery trávit odpočinkem, je v penzionu připravena televize, video, stolní hry (Scrabble, šachy, Dostihy a sázky, Mariášové i Kanastové karty, karetní hra Bang… ). Teenageři pak mají možnost společně se svými vedoucími navštívit diskotéku nebo si zahrát kulečník či stolní fotbal v místní hospůdce.

Pokud potřebujete novou lyžařskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné lyžařské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointSportisimoHudy sport.

 
Co s sebou na zimní tábory

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz, lyže/snowboard (možno obojí), lyžařskou/snowboardovou přilbu (povinné), lyžařskou výstroj, sportovní oblečení, civilní oblečení, domácí obuv, hygienické potřeby včetně ručníku, plavky, kapesné (30-40 €), případně 100 Kč na CD s fotografiemi, sluneční krém a brýle, jídlo a pití na cestu + snídani a oběd (strava začíná večeří). Nepovinně: čtení na cestu do autobusu, oblíbenou videokazetu či DVD, hudební kazetu či CD, hudební nástroj, stolní hru, karty.

 
Zapůjčení lyžařského vybavení

Těm z vás, kteří nemáte vlastní lyžařskou výbavu, doporučujeme půjčovnu s dlouholetou tradicí SKI CENTRUM PETROVICE. V této půjčovně obdrží každý klient CK Sindibád, po předložení cestovní smlouvy, slevu ve výši 20% plus zdarma zapůjčení kvalitních lyžařských brýlí. K zapůjčení je až 500 párů lyží, lyžařských bot, snowboardů, helem ale i oblečení a dalších sportovních doplňků. Lyže se zapůjčují nabroušené, navoskované, přičemž cena půjčovného je shodná pro starší i zcela nové modely.

 

 

 
Přehled termínů

ZIMNÍ TÁBORY - ZÁPADNÍ TATRY
Kód akceTermínCena Kč/€Odjezdy*Volná místa
ZS1/20184.2.-10.2.5.470 / 200P+B+PL+Lvíce jak 9
ZS2/201811.2. - 17.2.5.470 / 200P+HK+O+PL+Lvíce jak 9
ZS3/201818.2. - 24.2.5.470 / 200P+HK+O+PL+Lvíce jak 9
ZS4/201825.2. - 3.3.5.470 / 200P+B+PL+Lvíce jak 9
ZS5/20184.3. - 10.3.5.470 / 200P+HK+O+PL+Lvíce jak 9
ZS6/201811.3. - 17.3.5.470 / 200P+HK+O+PL+Lvíce jak 9

Poskytované slevy: předtermínová (10%), loňská (2%). SLEVA 36 € pro účastníky ze Slovenska s vlastní dopravou.

Zimní tábory

 
 
* Informace k autobusové dopravě na zimní tábory

(P) Praha (sraz 16:00 hodin / návrat 22:00 hodin): Ústřední autobusové nádraží Praha – Florenc, Praha 8, Křižíkova 4, číslo nástupiště bude uvedeno na infotabuli v odjezdové hale.
(B) Brno (sraz 19:30 hodin / návrat 19:00 hodin): Čerpací stanice OMV umístěná na 198 km dálnice D1 ve směru na Olomouc (nadjezdem přístupná z obou směrů dálnice).
(HK) Hradec Králové (sraz 18:00 hodin / návrat 20:00 hodin): Čerpací stanice MOL umístěná v ulici Koutníkova na rychlostní komunikaci E442 ve směru do centra města.
(O) Olomouc (sraz 20:30 hodin / návrat 17:30 hodin): Čerpací stanice KARL OIL umístěná na cca 283 km rychlostní komunikace E442, E462 ve směru na Hranice (místní pojmenování lokality je Kocourovec). Čerpací stanice je přístupná z obou směrů rychlostní komunikace.
(PL) Plzeň: Autobusová zastávka linkového autobusu Student Agency.
(L) Liberec: Autobusová zastávka linkového autobusu Student Agency.