ZIMNÍ TÁBORY NA SLOVENSKU

Zimní tábory
Popis Foto Vedoucí Odjezdy
Popis tábora, termín a cena

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Základní informace

Typ rekreace: Zimní tábory lyžařské a snowboardové pro pokročilé lyžaře / Dětská zahraniční rekreace
Počet účastníků: 24 dětí + 3 vedoucí
Stáří účastníků: 9-18 let
Místo konání: Slovensko, Západní Tatry – Roháče, obec Habovka
Ubytování: Soukromé penziony, 2-4 lůžkové pokoje, sociální zařízení, společenská místnost
Strava: Česká plná penze včetně nápojů přímo na penzionu. Obědy a odpolední svačiny formou balíčku
Doprava: Podle počtu účastníků moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky
V ceně tábora: Strava včetně nápojů, ubytování, doprava, vedoucí, lyžařští instruktoři, zdravotní dozor, cestovní pojištění
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu tam, lyžařská permanentka, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky)

Reference: Zimní tábory pořádáme od roku 1995. Ani jednou za celé toto období se nestalo, že bychom v lyžařském středisku neměli sníh
Podobně zaměřené tábory: Lyžařské tábory Alpy, Lyžařský tábor Šumava
Prémie: Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“.

Roháče jsou nádherná příroda, skvělé lyžování a téměř 100% jistota sněhu.

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Rychlé informace

Zimní tábory jsou určeny pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Tábory jsou pojaty jako lyžařské, tedy lyžování od 10 do 16 hodin po dobu 6 dní, dle zdatnosti dětí. V případě únavy lze na sjezdovkách samozřejmě odpočívat či se občerstvit v některém z bufetů. Na svazích jsou dvě zděné restaurace, jeden bufet s přístřeškem a dva bufety venkovní. Všechny mají možnost posezení a zakoupit si v nich lze studené i teplé nápoje a rovněž studená i teplá jídla.

Jako večerní program pak přichází v úvahu relaxace v termálním koupališti, stolní hry na penzionu, stolní fotbálek či osobní volno.

Zimní tábor není určený pro úplné začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora byly alespoň pokročilí lyžaři. Tedy aby se uměli sami obléci do lyžařské výstroje (včetně lyžáků), sami se uměli upnout do lyžařského vázání. Uměli jezdit na vleku a v případě pádu byli schopni se sami zvednout.

O zimních táborech stručně a přehledně

 • Ubytování
  • oplocený penzion DANIELA v obci Habovka
  • penzion na okraji obce s minimálním silničním provozem
  • 2 – 5 lůžkové pokoje se sociálním zařízením
  • kuchyňský koutek s rychlovarnou konvicí a lednicí
  • společenská a jídelní místnost s TV
  • bezplatné Wifi připojení v celém penzionu
  • milí a přátelští majitelé zvyklí na dětské kolektivy
  • poblíž penzionu obchod s potravinami a drogerií
 • Strava
  • česká kuchyně připravovaná na penzionu
  • oběd formou balíčku na sjezdovce
  • strava 4-5x denně včetně pitného režimu
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus
  • autobus k dispozici jen pro daný zájezd (bez cizích cestujících)
  • vzdálenost z Prahy cca 7 hodin čisté jízdy, z Brna 5 hodin
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými kolektivy
  • majitelem i provozovatelem autobusu je společnost SINDIBÁD

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Podrobné informace

O místě pobytu

Západní Tatry-Roháče se vyznačují především svou krásnou, civilizací téměř nedotčenou přírodou. Je zde množství běžeckých tratí i sjezdovek pro vyznavače sjezdového lyžování a snowboardingu. Celá oblast je bohatá na přírodní teplé sírové prameny, na nichž jsou postavena termální koupaliště. Nedaleké z nich navštěvujeme také my. Přímo v místě ubytování se nalézají tři vleky dlouhé 800-1000 metrů s umělým zasněžováním, z nichž dva provozují noční lyžování, tedy jsou osvětleny.

V lyžařském centru Spálená dolina jsou k dispozici dva pomaloběžné vleky pro malé děti či začátečníky (300m, 500m), šestisedačková lanovka (1500m), čtyřsedačková lanovka (1300m) a na samém vršku hory pak další vlek dlouhý 800m. Všechny sjezdové tratě jsou opatřeny sněhovými děly. Cena permanentky je cca 110 € (věk do 11,99 let), cca 135 € (12-17,99 let) a cca 157 € (nad 18 let). Lyžařské centrum je vybaveno hospůdkou, 2 bufety, toaletami, půjčovnou lyžařské výstroje (lyže, boty, snowboardy, běžky), skiservisem a stanovištěm horské služby.

O programu

Na zimní tábory do Roháčů odjíždíme v odpoledních hodinách z Prahy. V závislosti na počasí a dopravní situaci trvá cesta 8-9 hodin. Zhruba o půlnoci přijíždíme na penzion. Druhý den dopoledne odjíždíme na první den lyžování do lyžařského centra Spálená dolina, kde vydržíme do odpoledních hodin. Večer pak program na penzionu a dřívější večerka, abychom zahnali únavu po přesunu. Následujících pět dní budeme pravidelně jezdit lyžovat do lyžařského centra. Lyžováním tedy strávíme 6 dní.

Rekreace se mohou zúčastnit i dospělí, a to včetně rodin s dětmi. Rodiče mohou denně zdarma na 1/2 dne umístit své dítě do některého z oddílů, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

V ceně poukazu není, z důvodů organizačních, pití k obědu. To si musí každý zakoupit sám v některém z bufetů přímo na sjezdovce (limo/čaj: cca 1 €). Za příplatek 150 Kč/den lze předem objednat  teplý oběd v restauraci (polévka, hlavní jídlo, nápoj).
Pro ty, kteří chtějí večery trávit odpočinkem, je v penzionu připravena televize, video, stolní hry (Scrabble, šachy, Dostihy a sázky, Mariášové i Kanastové karty, karetní hra Bang… ). Teenageři pak mají možnost společně se svými vedoucími navštívit diskotéku nebo si zahrát kulečník či stolní fotbal v místní hospůdce.

O výletech

1.výlet část 1) Aquapark Tatralandia: Aquapark Tatralandia je největším vodním parkem nejen na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku. Díky zdroji termální minerální vody je návštěvníkům k dispozici po celý rok. Nachází se v jedné z nejbohatších lokalit na zřídla minerálních vod na Slovensku, a to nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Liptovský Trnovec. Voda Aquaparku Tatralandie je jedinečná protože částečně obsahuje i mořskou vodu, která se nacházela na území Liptovské kotliny zhruba před 40 miliony lety. V Tatralandii se můžete těšit na 30 tobogánů, 14 bazénů, ostrov pirátů z Karibiku, saunový komplex, wellness.

Další fotografie

1.výlet část 2) Zoologická zahrada Kontakt: ZOOKontakt je výjimečná zahrada, která nabízí přímý kontakt se zvířaty. Umožněním kontaktu se zvířaty se snaží u dětí vzbudit pozitivní vztah ke všemu živému a ukázat, že zvířata jsou přátelé, kteří si zaslouží lásku a starostlivost. Na vlastní kůži si pohladíme lvy, setkáme se se zvířátky bez mříží a plotů.
Cena obou částí výletu 1380 Kč/os (doprava, doprovod vedoucího, oba vstupy). 

Další fotografie

2.výlet) Termální koupaliště Oravice: Jeden večer odjíždíme naším autobusem do pouze několik km vzdáleného termálního koupaliště, což je výborná relaxace a uvolnění po celodenním lyžování. Teplota vody je 38-40 stupňů Celsia a pro pohodu koupání zde hraje hudba. Vstup je na neomezeně dlouhou dobu (většinou zde pobýváme 2-2,5 hodiny). Cena 350 Kč/os (doprava, doprovod vedoucího, vstupné)

Další fotografie

O balíčku výletů

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na táboře. Pokud si však oba výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výrazně výhodnějších podmínek a to za 1520 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletů zúčastní (nemůže peníze použít jinak). Že peníze neztratí (vůbec je nemá) a že pro něho bude na výletě místo. Platbou předem ušetříte 210 Kč.

O fotoalbu

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“. Dosavadním účastníkem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci se Sindibádem. Kdo prémii nezíská, může si za 150 Kč album objednat. Elektronicky zaslané fotoalbum obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá účastníkům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Cenové informace

Kód akceTermínCena KčVolno
ZS1/20226.2.-12.2.6.680OBSAZENO
ZS2/202213.2.-19.2.6.680OBSAZENO
ZS3/20226.3.-12.3.6.6805
ZS4/202213.3.-19.3.6.680OBSAZENO
Odjezdy: Praha, Brno, H.Králové, Olomouc, Habovka
Další informace k odjezdům
Přihláška na dětský tábor

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: klubová 5%, loňská 2%, vlastní doprava 40 €.

Roháče jsou nádherná příroda, skvělé lyžování a téměř 100% jistota sněhu.

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Další informace

Co s sebou na zimní tábory

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz, lyže / snowboard (možno obojí), lyžařskou / snowboardovou přilbu (povinné), lyžařskou výstroj. Sportovní oblečení, civilní oblečení, domácí obuv, hygienické potřeby včetně ručníku, plavky. Kapesné (30-40 €), sluneční krém a brýle. Jídlo a pití na cestu + snídani a oběd (strava začíná večeří). Nepovinně: 150 Kč na Album fotografií, čtení na cestu do autobusu, hudební nástroj, stolní hru, karty.
Seznam věcí z důvodu Covid-19 k odjezdu na tábor: 1x dezinfekce cca 2 dcl, 2x respirátor nebo nanorouška.

Pokud potřebujete novou lyžařskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné lyžařské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointSportisimoHudy sport.