JEZDECKÉ VÍKENDY

koňské tábory pro děti

JEZDECKÉ VÍKENDY V JIZERSKÝCH HORÁCH

Typ rekreace: Víkendové tábory s koňmi
Stáří účastníků: 8-18 let
LokalitaHejnice, Jizerské hory
Reference: Koňské tábory pro děti pořádáme od roku 2000. Víkendy umožňují v podstatě neomezený pobyt v sedle.
Podobně zaměřené táboryTábory na koních, Víkendy s airsoftem.


KONĚ

Naše koně

Všechny naše koně jsou hodné, klidné a zvyklé na děti. Při jejich výběru jsme dbali především na vyrovnanou povahu, snášenlivost ve stádě a ochotu pracovat. Dalším kriteriem výběru byla jejich velikost a hmotnost, abychom na ně mohly posadit různě velké a různě těžké děti, či dospělé. Proto máme ve stádě dvě poničky Šejlinku a Angie, dva sportovní poníky Juráška a Jessie, středně velkou kobylku Polského koníka Dalii s mladým hřebečkem Démonem, dva středně velké koně bratry Haflingy Giapella a Tobbyho (oba se narodili u nás) a čtyři velké koně Barona, Lexe, Mínu a Ellie.

Koně, kteří na našich táborech často hostují

Všechny tyto koně vyrůstají společně s našimi koňmi od samého počátku založení našeho stáda. Umí vše co naše koně, jsou stejně spolehliví a mohou vozit děti všech věkových kategorií. Velmi často je na táboře přítomen i hlídač Atos ;-) (plemeno Americká Akita).

no images were found

Vůz tažený koněm bez kterého se správné koňské tábory pro děti neobejdou

Neoddělitelnou součástí koňských táborů pro děti je i vůz, na kterém se mohou účastníci našich táborů svézt. Vůz pojme kočího, vedoucího a šet až osm dětí.  Do vozu zapřaháme kobylku Mínu, což je zkušená nelekavá ťěžká kobyla plemene Českomoravshého belgika (ČMB), tedy plemene primárně určeného pro tah. V budoucnu budeme zapřahat zatím mladou, ale nadějnou kobylku Ellie plemene Slezský Norik. I toto plemeno je vhodné do tahu.

Vůz je opatřen ruční i nožní brzdou, polstrovanými lavicemi a v neposlení řadě je zaplachtován. Můžeme s ním tedy vyjet i za za špatného počasí, deště či sněhu. Součástí vyjížďky s vozem bývají i jezdci na koních z řad dětí a vedoucích, kteří vůz doprovázejí.