LETNÍ TÁBORY U MOŘE – ITÁLIE, Silvi Marina

Letní tábory u moře
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Typ rekreace: Letní tábory u moře
Stáří účastníků: 7-18 let (dětské oddíly 7-12 let, teenagers oddíly 13-18 let)
Místo konání: Itálie, Silvi Marina, přímořské letovisko.
Reference: V roce 2017 nejprodávanější tábory. Tyto letní tábory u moře jsou vhodné pro děti i teenagery.
Podobně zaměřené tábory: Tábory u moře v ChorvatskuTábory u moře v Černé Hoře.

ITÁLIE, Silvi Marina – letní tábory u moře

Ubytování (150m od pláže):  Apartmány, ke každému vstupu náleží tři apartmány pro 4-7 osob se sprchou a WC. K apartmánům jsou k dispozici lehátka a slunečníky. V areálu je k dispozici také moderní bazén s vířivkou a skluzavkou.
Strava: Plná penze včetně nápojů. Strava začíná večeří a končí obědem. Stravování probíhá v místě ubytování, česká kuchyně.
Doprava: Moderní autobus s klimatizací, videem.
V ceně tábora: Ubytování, strava včetně nápojů, doprava, vedoucí, program, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety (doporučujeme cca 70 €), jídlo a pití do autobusu na cestu tam a zpět, povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 42 Kč/osobu/den, nad 12 let 57 Kč/osobu/den).

O táboře

Vzhledem k ideální poloze apartmánového domu, jeho okolí, plážím a sportovnímu vyžití, jsou tyto tábory u moře vhodné pro nejširší věkové rozpětí dětí – tedy pro děti i teenagery. Účastníci tábora jsou interně rozděleni na děti a teenagery (věková hranice je 12 let). Díky tomu mohou vedoucí lépe přizpůsobit táborový program a oddílové činnosti se tak stávají mnohem atraktivnější pro danou věkovou skupinu. Tábor u moře je plný zábavy, zážitků a úžasné atmosféry. 

O parádní program se postarají naši akční vedoucí a skupiny budou samozřejmě rozděleny dle věku účastníků. Čekají Tě kilometry dlouhé písečné pláže a celodenní dovádění u moře. Klidnější městečko Silvi Marina ve střední Itálii, s možností návštěvy Říma, se zlatavými plážemi a křišťálově čistým mořem je právem nazýváno „perlou adriatického pobřeží“.

O programu

Pro děti jsou připraveny hry u moře, na plážích a v nejbližším okolí tak, jak je zvykem na tuzemských táborech. To vše zábavnou formou a na zdravém mořském vzduchu. Na pláži se nachází hřiště, půjčovny šlapadel a dalších atrakcí. Pobyt je určen všem dětem, které mají rády slunění, koupání v moři a zábavu ve vodě i na pláži. Děti jsou rozděleny do skupin, akce má předem připravený program a veškeré aktivity se konají po skupinách společně s vedoucím. Hry jsou voleny tak, aby děti bavily a tábor u moře pro ně byl nezapomenutelný.

Pro teenagery, kteří si v dnešní době již většinu svého času chtějí organizovat sami, je zde právě v tomto ohledu program přizpůsoben. Účastníci jsou rozděleni do táborových skupinek, každá skupinka má svého vedoucího a s ním si domlouvá táborový program, činnost na jeden každý den. Přes den ve vysokých teplotách dávají děti přednost pobytu na pláži s možností zchlazení v moři. Večer pak přicházejí v úvahu procházky po pobřeží, výlet za západem slunce nad mořem, vycházky do centra městečka či návštěva diskotéky. Letní tábory u moře v Itálii mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v oddílech, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

Co dalšího byste měli vědět

Letovisko Silvi Marina leží na jadranském pobřeží ve střední části Itálie. 50 km jižně od městečka San Benedetto, 20 km severně od přístavního města Pescara a cca 220 km severovýchodně od Říma. Díky křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazýváno „perlou adriatického pobřeží“. Městečko tvoří řady rezidenčních domů a vilek podél písčité pláže. Promenády a spousta obchodů, obchůdků, barů, kaváren a restaurací. Nad Silvi Marina se zvedá pohoří Gran Sasso, které brání průniku studeného větru z vnitrozemí a vytváří jedinečné panorama. Ideální volba pro ty děti nebo teenagery, kteří chtějí prožít prázdniny v pěkném klidnějším prostředí s krásným koupáním v dosahu rušného letoviska.

Všechny táborové oddíly se samozřejmě snaží maximálně využít možnosti pobytu na mořské pláž. Nicméně především ze zdravotních důvodů je pobyt na mořských plážích pro děti redukován. V době nejsilnějšího sluníčka mezi 12-15 hodinou pak na pláže a k moři nechodíme vůbec. Tato doba je využita pro oběd a polední odpočinek. Ten je možno strávit na pokoji, na terase se slunečníky, či na lavičce ve stínu stromů.

Pokoje jsou vybaveny povlečením a nejsou vybaveny ručníky. Ručníky doporučujeme alespoň 3 (osušení po slané mořské vodě, osušení po sladké vodě, na ruce).

Jak je to s táborovými výlety

1. Návštěva Říma – hlavní město Itálie (přezdívané též „Věčné město“), mimořádně bohaté na umělecké a historické památky. Navštívíme Benátské náměstí, Koloseum, Fontánu di Trevi, Forum Romanum. Španělské schody, Pantheon, Vatikán a další pamětihodnosti. Cena 1.490 Kč/os (v ceně je zahrnuta autobusová doprava, dozor vedoucích).

2. Gran Sasso, návštěva jednoho z národních parků Apeninského pohoří, kde se zároveň nachází nejníže položený ledovec v Evropě. Součástí výletu je také návštěva horské vesničky Castelli, náhorní plošinu Campo Imperatore a zříceninu Rocca Calasio. Cena 1.190 Kč/os (v ceně je zahrnuta autobusová doprava, dozor vedoucích).Přehled termínů

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.590 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 300 Kč.

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
Odjezdy: Praha, Brno, Č.Budějovice
IS1/201912.7.-21.7.109.490OBSAZENO
IS2/201919.7.-28.7.109.490OBSAZENO
IS1+IS2/201912.7.-28.7.1717.390OBSAZENO

další informace k odjezdům

Přihláška na letní tábory u moře

Co s sebou na letní tábory u moře

• Hlavní zavazadlo: kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, ručníky, plavky, spodní prádlo, oblečení do města (diskotéka). Domácí obuv, hygienické potřeby, sluneční brýle, opalovací krém s OF min 15, krém po opalování, pokrývka hlavy. Kostičkovaný blok FA5, psací potřeby, baterka. Kapesné cca 40-60 € (+ peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem), event. potápěčské brýle, ploutve, nafukovací „nesmysly“ :-)

Pokud vám chybí některá z potřebných sportovních potřeb či nějaké oblečení, nebo jste se rozhodli vaši zastaralou cestovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním vybavením: SportisimoDecathlon, Hudy sport.

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): občanský průkaz nebo platný cestovní pas, jídlo a pití na cestu (1x večeře, 1x snídaně, 1x oběd). Lehkou mikinu či svetr, karty, knížku.