LETNÍ TÁBORY U MOŘE – ITÁLIE, Silvi Marina

letní tábory u mořePopisFotoVedoucíOdjezdyLetní tábory u mořeTyp rekreace: Letní tábory u moře
Stáří účastníků: 7-18 let (dětské oddíly 7-12 let, teenagers oddíly 13-18 let)
Místo konání: Itálie, Silvi Marina, přímořské letovisko.
Reference: V roce 2017 nejprodávanější tábory. Tyto letní tábory u moře jsou vhodné pro děti i teenagery.
Podobně zaměřené tábory: Tábory u moře v ChorvatskuTábory u moře v Černé Hoře.

Apartmány s vlastním sociálním zařízením a balkonem

Letní tábory u moře

ITÁLIE, Silvi Marina – letní tábory u moře

Letní tábory u mořeUbytování (200m od pláže): Apartmánový dům, 4-7 lůžkové apartmány s vlastním sociálním zařízením a balkonem/terasou či zahrádkou.
Strava: Plná penze včetně nápojů. Strava začíná večeří a končí obědem. Stravování probíhá v místě ubytování, česká kuchyně.
Doprava: Moderní autobus s klimatizací, videem.
V ceně tábora: Ubytování, strava včetně nápojů, doprava, vedoucí, program, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety (doporučujeme cca 70 €), jídlo a pití do autobusu na cestu tam a zpět, povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 42 Kč/osobu/den, nad 12 let 57 Kč/osobu/den).

O táboře

Vzhledem k ideální poloze apartmánového domu, jeho okolí, plážím a sportovnímu vyžití, jsou tyto tábory u moře vhodné pro nejširší věkové rozpětí dětí – tedy pro děti i teenagery. Účastníci tábora jsou interně rozděleni na děti a teenagery (věková hranice je 12 let). Díky tomu mohou vedoucí lépe přizpůsobit táborový program a oddílové činnosti se tak stávají mnohem atraktivnější pro danou věkovou skupinu.

Pro děti jsou připraveny hry u moře, na plážích a v nejbližším okolí tak, jak je zvykem na tuzemských táborech. To vše zábavnou formou a na zdravém mořském vzduchu. Na pláži se nachází hřiště, půjčovny šlapadel a dalších atrakcí.

Pro teenagery, kteří si v dnešní době již většinu svého času chtějí organizovat sami, je zde právě v tomto ohledu program přizpůsoben. Účastníci jsou rozděleni do táborových skupinek, každá skupinka má svého vedoucího a s ním si domlouvá táborový program, činnost na jeden každý den. Přes den ve vysokých teplotách dávají děti přednost pobytu na pláži s možností zchlazení v moři. Večer pak přicházejí v úvahu procházky po pobřeží, výlet za západem slunce nad mořem, vycházky do centra městečka či návštěva diskotéky. Letní tábory u moře v Itálii mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v oddílech, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

Co dalšího byste měli vědět

Letovisko Silvi Marina leží na jadranském pobřeží ve střední části Itálie, 50 km jižně od městečka San Benedetto, 20 km severně od přístavního města Pescara a cca 220 km severovýchodně od Říma. Díky křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazýváno „perlou adriatického pobřeží“. Městečko tvoří řady rezidenčních domů a vilek podél písčité pláže, promenády a spousta obchodů, obchůdků, barů, kaváren a restaurací. Nad Silvi Marina se zvedá pohoří Gran Sasso, které brání průniku studeného větru z vnitrozemí a vytváří jedinečné panorama. Ideální volba pro ty děti nebo teenagery, kteří chtějí prožít prázdniny v pěkném klidnějším prostředí s krásným koupáním v dosahu rušného letoviska.

Všechny táborové oddíly se samozřejmě snaží maximálně využít možnosti pobytu na mořské pláži, nicméně především ze zdravotních důvodů je pobyt na mořských plážích pro děti redukován. V době nejsilnějšího sluníčka mezi 12-15 hodinou pak na pláže a k moři nechodíme vůbec. Tato doba je využita pro oběd a polední odpočinek. Ten je možno strávit na pokoji, na terase se slunečníky, či na lavičce ve stínu stromů v těsné blízkosti vilky.

Pokoje jsou vybaveny povlečením a nejsou vybaveny ručníky. Ručníky doporučujeme alespoň 3 (osušení po slané mořské vodě, osušení po sladké vodě, na ruce).

Jak je to s táborovými výlety

Návštěva Říma – hlavní město Itálie (přezdívané též „Věčné město“), mimořádně bohaté na umělecké a historické památky. Navštívíme Benátské náměstí, Koloseum, Fontánu di Trevi, Forum Romanum, Španělské schody, Pantheon, Vatikán a další pamětihodnosti. Cena 1.490 Kč/os (v ceně je zahrnuta autobusová doprava, dozor vedoucích).

Letní tábory u moře

Letní tábory u moře

Přehled termínů

TERMÍNY TÁBORŮ
Ceny v Eurech: IS1-IS2: 365, ISx: 670.
Odjezdová místa: Praha, Brno, České Budějovice (info)
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
IS1/201912.7.-21.7.109.490více jak 9
IS2/201919.7.-28-7.7.109.490více jak 9
ISx/2019sloučené termíny1717.390více jak 9

Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.
Slevy: předtermínová 10%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.590 Kč. Příplatek za dopravu Brno 420 Kč.

Letní tábory u moře
Letní tábory u moře

Co s sebou

• Hlavní zavazadlo: kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, ručníky, plavky, spodní prádlo, oblečení do města (diskotéka), domácí obuv, hygienické potřeby, sluneční brýle, opalovací krém s OF min 15, krém po opalování, pokrývka hlavy, kostičkovaný blok FA5, psací potřeby, baterka, kapesné cca 40-60 € (+ peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem), event. potápěčské brýle, ploutve, nafukovací „nesmysly“ :-)

Pokud vám chybí některá z potřebných sportovních potřeb či nějaké oblečení, nebo jste se rozhodli vaši zastaralou cestovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním vybavením: SportisimoDecathlon, Hudy sport.

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): občanský průkaz nebo platný cestovní pas, jídlo a pití na cestu (1x večeře, 1x snídaně, 1x oběd), lehkou mikinu či svetr, karty, knížku.