MILITARY TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Military tábory
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Typ rekreace: Military tábory
Stáří účastníků: Kluci ve věku 9-18 let
LokalitaHejnice, Jizerské hory
Reference: Military tábory pořádáme od roku 2004. Nejakčnější tábory z naší nabídky.
Podobně zaměřené tábory: Airsoftové tábory, Paintballové tábory.


Military tábory

Místo konání: Tábořiště u Vrby, okres Liberec.
Ubytování:
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, zákonné pojištění CK, hlavní a oddílový vedoucí, zdravotník, zásobovač, paintballové/airsoftové zbraně, terénní hotovostní/zásobovací vozidlo.

O táboře

Military tábory probíhají na našem karavanovém tábořišti umístěném ve Frýdlantském výběžku v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory nedaleko města Hejnice.

Tábořiště je umístěno v přírodě na louce obklopené vzrostlými stromy a keři. Táborníkům je k dispozici ohniště s posezením, trampolína, stolní fotbálek, bazén a velkoprostorový stan 8 x 10 metrů sloužící jako společenská místnost. Táborová kuchyň je umístěna ve zvláštním karavanu a dalších 9 speciálně přestavěných karavanů slouží k ubytování táborových účastníků. V závislosti na velikosti konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3-5 dětí (délka karavanů je 4-6 metrů).

V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, hřiště, kino, obchody.

O programu

Military tábory jsou zcela ojedinělý typ tábora. Podobně jako ostatní naše tábory pořádané v tuzemsku jsou specializovány na určitou oblast. V tomto případě na táborový program, který vhodnou formou kopíruje prostředí vojenského života.

Noví účastníci nastupují na military tábory jako prostí vojíni a v průběhu tábora získávají další hodnosti v závislosti na složených zkouškách. V následujících letech účastníkům již hodnosti zůstávají a pokračují ve své vojenské kariéře a výcviku dále. Samozřejmě postupem času vykonávají stále obtížnější úkoly v souladu s přibývajícími zkušenostmi. Po dosažení hodnosti nižších důstojníků dostanou na starosti i velení mužstvu, strážní službě. Při dosažení hodnosti důstojníků pak již přebírají spoluodpovědnost za plánovaní cvičných bojových akcí a za jejich zdárný průběh. Vše výše popsané se týká i vedoucích. Ovšem s tím rozdílem, že ti již před prázdninami absolvovali sindibádské školení vedoucích military táborů. Na tábor tedy nastupují ve funkcích vyšších důstojníků. Na tomto místě by bylo vhodné pro klid rodičů upozornit na to, že veškeré aktivity na táboře se samozřejmě dějí pod dohledem vedoucích, a to vedoucích nejzkušenějších.

O hrách

Military tábory a jejich veškeré hry jsou založeny na spolupráci všech členů čety (oddílu). V každé četě jsou proškolení specialisté na konkrétní obory, jako je například orientace v přírodě, postup podle mapy. Výběr a založení tábořiště, zajištění tábořiště proti cizím rozvědkám, šifrování, morseovka, atd. Díky tomu, že v četě se nebudou všichni učit vše, bude možno v prvních dnech tábora souběžně připravit všechny potřebné specialisty.  Pak sestavit čety a začít si hrát. Hry budou ½ až 2 denní, budou probíhat v blízkém i vzdálenějším okolí základny. Při hře budou čety plnit různé úkoly za pomoci vědomostí, které jim předají jednotliví specialisté.

O zbraních – military tábory

Vzhledem k tematice tábora, jsme se do určité míry rozhodli bojové akce na táboře připustit. Jedná se o střelbu na pevný i pohyblivý cíl, přestřelky „muže proti muži“. Hry typu „dobývání vlajky“ v nejbližším okolí tábora za použití paintballových či airsoftových zbraní. Paintballové/airsoftové zbraně jsou vyrobeny jako makety skutečných zbraní, ze kterých lze střílet plastové kuličky. Zbraně se dle způsobu střelby rozdělují na jednotlivě střílející, poloautomaty, automaty, odstřelovací pušky. Je možno k nim přikupovat optiku, noční vidění, atd. Na táboře budeme používat paintballové poloautomatické zbraně „Spyder Victor 4“ + odstřelovací pušku „Tippmann Custom“. Airsoftové elektrické „dlouhé zbraně“ + „plynové pistole“.

Také je třeba říci, že přestože jsou military tábory koncipovány jako „vojenské“, probíhají všechny táborové akce formou her. Táborový život je veden vojenským způsobem. Tedy od ranní rozcvičky, přes perfektní osobní hygienu, úklid ve stanech, nástupy jednotek, různé výuky. Během krátkého času se děti připraví na takové hry (akce), které by v jiném prostředí nebyli schopny absolvovat. Tématika „military“ tábora tedy nebyla vybrána proto, abychom si hráli na válku. Byla vybrána pro způsob táborového života, který nejvíce vyhovuje přípravě účastníků na hry, které by na „normálních“ táborech nebyly uskutečnitelné.

Co dalšího byste měli vědět

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá prémii – ALBUM FOTOGRAFIÍ z průběhu tábora. Tuto prémii získá i nový účastník. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si ji zakoupit za 100,- Kč. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin (několik stovek fotografií), proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin (nikoliv tedy po ukončení turnusu).

Jak je to s paintballem / airsoftem

Spotřeba střeliva (kuličky, plyn, elektrika) je do ceny tábora započítána v rozsahu základního výcviku. Tedy té části, kde se účastníci učí sestavování / rozebírání / manipulování se zbraní a střelbě na střelnici. Až potud všichni účastníci spotřebují shodný počet střeliva i plynu. V pozdějších hrách však budou značné rozdíly ve spotřebě munice mezi jednotlivými účastníky (někdo pálí jak o život, jiný volí taktiku partizánského boje či střelbu ze zálohy). Proto si tedy další munici hradí každý sám. Doporučené kapesné určené na paintballovou a airsoftovou munici je cca 500 Kč.

Barevné fleky po zásazích paintballových kuliček jsou sice vypratelné, přesto však doporučujeme na toto vyčlenit starší oblečení/maskáče. Barevně jsou pak nejvhodnější vojenské maskáče či jiné zelené, hnědé či černé oblečení. Oblečení na paintball / airsoft se tedy skládá z dlouhých kalhot, trička s dlouhým rukávem, mikiny-bundy či jiného svrchního oděvu, šátku na krk, lehkých rukavic, kšiltovky a vhodné obuvi (nejlépe kanad, pohorek či jiné pevné obuvi). Ochrannou obličejovou masku/brýle obdrží účastníci od nás společně s pistolemi.

Pro zajištění zdárného a bezpečného průběhu tábora bude každá četa vybavena vysílačkou a mobilním telefonem. Shodně tak velící důstojník v základním táboře.

Jak je to s táborovými výlety

1.výlet: Autobusový výlet do libereckého bazénu, který je takovým malým aquaparkem. Nabízí totiž malý i velký plavecký bazén, Kneippův chodník, čtyřdráhovou nerezovou skluzavku, vlny, vířivku i tobogan. Velmi oblíbená je divoká řeka s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, s teplotou vody 26°C. Cena 320 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

2.výlet: NOVINKA – výlet vlakem do Jizerskohorského technického muzea v Bílém Potoce. Navštívíme zde expozici letecká technika + letecké motory + letecký trenažer: V této expozici, připravované ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha, můžete shlédnout letecké motory a leteckou techniku od roku 1914 až po nedávnou minulost. Nechybí zástupci legendárních typů jako třeba Messerscmitt Bf 109. Součástí této expozice je i funkční letový trenažér TL 29 Delfín. Od roku 2015 lze také nahlédnout pod pokličku letecké archeologie havarovaných letadel. Cena 190 Kč/os (vlaková doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 450 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 60 Kč.

Závěrečné slovo k military táborům

Každý z účastníků zcela jistě získá na táboře mnoho cenných zkušeností pro další život, naučí se nést zodpovědnost za své činy a brát ohled na druhé. Naučí se pomáhat druhým, jelikož nikdy nebude vědět, kdy pomoc druhých bude sám potřebovat. Tábor tedy doporučujeme každému, kdo již nechce jezdit na všeobecné tábory se stále víceméně stejným programem, a chce raději prožít něco nového a neotřelého.

Přehled termínů – military tábory

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, vlastní doprava 200 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč.

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
Odjezdy: Praha, Liberec, Hejnice, Brno
M1/202025.7.-1.8.84.870více jak 9
Přihláška na military tábory

Vedoucí tábora
Odjezdy na tábory

Fotografie tábora

Co s sebou na military tábory

Vojenské oblečení (maskáče, kanady, opasek, čepice, klobouk), sportovní oblečení, plavky, spodní prádlo, ručník, pláštěnka, holínky (kdo má kanady nemusí). Toaletní potřeby a papír, brýle proti sluníčku, ešus, lžíci, hrneček, propiska, blok FA5, baterka, kapesní nůž, láhev na nápoj (čutora). Krabička poslední záchrany (zavírací špendlík, 10 sirek, škrtátko, jehla, nit, tenká svíčka, 50 Kč, složený papír FA5, malá propiska), kapesné (cca 200 Kč, případně 50 Kč na letecký trenažér v muzeu), peníze na paintball/airsoft (cca 400-600 Kč). Eventuálně 100 Kč na Album fotografií, spacák. Vše sbalit do jednoho kufru či batohu. Zvlášť může být sbalen jen spacák.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, nůž, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pokud potřebujete novou military výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné vojenské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Military rangeArmy shop PrahaArmy shop Pro.

Co s sebou zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.