PAINTBALLOVÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Paintballové tábory
Popis Vedoucí Odjezdy

Typ rekreace: Paintballové tábory
Stáří účastníků: Kluci ve věku 9-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory
Reference: Paintballové tábory pořádáme na četná přání z řad účastníků military táborů od roku 2007.
Podobně zaměřené tábory: Military tábory, Airsoftové tábory.


Paintballové tábory

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování:
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK.

O táboře

Paintballové tábory probíhají na našem karavanovém tábořišti umístěném ve Frýdlantském výběžku v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory nedaleko města Hejnice.

Tábořiště je umístěno v přírodě na louce obklopené vzrostlými stromy a keři. Táborníkům je k dispozici ohniště s posezením, trampolína, stolní fotbálek, bazén a velkoprostorový stan 8 x 10 metrů sloužící jako společenská místnost. Táborová kuchyň je umístěna ve zvláštním karavanu a dalších 9 speciálně přestavěných karavanů slouží k ubytování táborových účastníků. V závislosti na velikosti konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3-5 dětí (délka karavanů je 4-6 metrů).

V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, hřiště, kino, obchody.

O programu – paintballové tábory

Paintballovou hrou stráví účastníci tábora převážnou část svého času. Program jednotlivých dní je sestaven z postupně složitějších her přecházejících až do misí, při kterých budou jednotlivé týmy plnit stále obtížnější úkoly. Samozřejmě vždy se zbraní v ruce. Na začátku tábora každý účastník projde jedním školením týkajícím se údržby zbraní (čištění, rozebírání, skládání, manipulace). A druhým školením týkajícím se vlastních her (správné a bezpečné chování při hrách, všeobecná bezpečnostní pravidla při paintballu). Z těchto školení se budou první den večer skládat formou hry písemné i praktické testy. Po jejich úspěšném složení – tedy již druhý den tábora – se začnou odvíjet naplánované paintballové hry. Denní program se tedy skládá z dopoledního a odpoledního bloku paintballových klání. Večer pak z posezení a společného hraní na kytaru u táborového ohně.

Paintballové tábory a jejich hry budou z počátku probíhat na táborové střelnici. Zde každý získá správné návyky střelby na pevné i pohyblivé cíle. Druhou přípravou na hry v terénu budou střelby v těsné blízkosti tábora na pohyblivé cíle měnící vzdálenost vzhledem ke střelci. Na rozdíl od střelnice, kde je cíl stále stejně vzdálený, i když je pohyblivý. Další fází budou jednoduché hry v pevně daném nevelkém prostoru, kde se týmy naučí pohybu v přírodě, krytí, maskování a samozřejmě první jednoduché taktice. Jak se pohybovat v týmu, jak krýt spoluhráče, jak vyprovokovat soupeře k akci. Po těchto hrách budou postupně následovat hry složitější.

O paintballových zbraních

Je zapotřebí, aby si všichni účastníci dovezli na paintballové tábory paintballovou zbraň, tlakovou bombu a obličejovou masku. Kdo nemá vlastní zbraň, může si ji včetně příslušenství zapůjčit prostřednictvím naší kanceláře, která vše také na tábor dopraví. Zbraň, bombu, masku, rukavice, krční chránič – cena za tento set je 970 Kč. Zbraně mohou být různých typů (hráči se do týmů vždy rozdělují i na základě typu zbraně) s jedinou omezující podmínkou: musí být schopny jednotlivé střelby. Tedy na jedno stisknutí kohoutku vystřelit jen a právě jednu střelu. Tuto podmínku samozřejmě splňují všechny zbraně natahované po každém výstřelu a všechny poloautomaty. Automatické zbraně musejí mít přepínání z dávky na jednotlivé rány. Munice (paintballové kuličky) a plynová náplň do paintballových bombiček (CO2) je k zakoupení přímo na táboře v podstatě v neomezeném množství. Munici a plyn tedy není nutno vozit s sebou z domova.

Důležité údaje

Paintballové tábory a technické i další údaje: Tlakové bomby bude možné doplňovat na táboře z velkého centrálního zásobníku. Nářadí na údržbu a opravy zbraní bude k dispozici také. Z paintballové výbavy musí mít každý účastník alespoň toto: zbraň, bombu a obličejovou masku. U obličejové masky je nutné, aby měla krytí i na uši. Barevné fleky po zásazích paintballových kuliček jsou sice vypratelné, přesto však doporučujeme na hry vyčlenit starší oblečení. Barevně jsou pak nejvhodnější vojenské maskáče či jiné zelené, hnědé či černé oblečení. Oblečení na paintball se tedy skládá z dlouhých kalhot, trička s dlouhým rukávem, mikiny-bundy či jiného svrchního oděvu, šátku na krk, lehkých rukavic, kšiltovky (otočená dozadu kryje krk). A vhodné obuvi (nejlépe kanad, pohorek či jiné kožené obuvi).

Jak je to s táborovými výlety

1.výlet: Autobusový výlet do libereckého bazénu, který je takovým malým aquaparkem. Nabízí totiž malý i velký plavecký bazén, Kneippův chodník, čtyřdráhovou nerezovou skluzavku, vlny, vířivku i tobogan. Velmi oblíbená je divoká řeka s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, s teplotou vody 26°C. Cena 320 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

2.výlet: NOVINKA – výlet vlakem do Jizerskohorského technického muzea v Bílém Potoce. Navštívíme zde expozici letecká technika + letecké motory + letecký trenažer: V této expozici, připravované ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha, můžete shlédnout letecké motory a leteckou techniku od roku 1914 až po nedávnou minulost. Nechybí zástupci legendárních typů jako třeba Messerscmitt Bf 109. Součástí této expozice je i funkční letový trenažér TL 29 Delfín. Od roku 2015 lze také nahlédnout pod pokličku letecké archeologie havarovaných letadel. Cena 190 Kč/os (vlaková doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 450 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 60 Kč.

Co dalšího byste měli vědět

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá prémii – ALBUM FOTOGRAFIÍ z průběhu tábora. Tuto prémii získá i nový účastník. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si ji zakoupit za 100,- Kč. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin (několik stovek fotografií), proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin (nikoliv tedy po ukončení turnusu).

Přehled termínů – paintballové tábory

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.000 Kč, vlastní doprava 200 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč.

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
Odjezdy: Praha, Liberec, Hejnice, Brno
P1/202025.7.-1.8.84.770více jak 9
Přihláška na paintballové tábory

Táboroví vedoucí
Odjezdy na tábor

Co s sebou na paintballové tábory

Sportovní oblečení, paintballové oblečení, plavky, trička, kraťasy, mikina nebo svetr, spodní prádlo, ručník, pláštěnka, holínky (kdo má kanady nemusí), toaletní potřeby a papír, brýle proti sluníčku, ešus, lžíci, hrneček, propiska, blok A5, baterka, kapesné (cca 200 Kč, případně 50 Kč na letecký trenažér v muzeu), peníze na munici/kuličky a plyn CO2 (600-1200 Kč), eventuálně 100 Kč na Album fotografií, spacák. Vše sbalit do jednoho kufru či batohu. Spacák a zbraň může být sbalena zvlášť. Zbraň musí být sbalena tak, aby nebyla vidět.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pokud potřebujete novou paintballovou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné paintballové vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Paintball sportPaintball shopRPR paintball shop.

Co s sebou zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.