TÁBORY TUZEMSKÉ

Tábory v tuzemsku s CK Sindibád

Tuzemské tábory jsou určeny pro děti i teenagery. Každý tábor je zaměřený na konkrétní činnost, jako například jízda na koni, paintball, airsoft, výtvarka, počítače, rybaření, cyklistika, putování na koních a další. Je tedy z čeho vybírat. 

Tábořiště

Pobyty probíhají na dvou tábořištích umístěných v Jizerských horách v blízkosti města Hejnice. Hejnice leží na severu České republiky ve Frýdlantském výběžku. Město je ze všech stran obklopené lesy, loukami a horami. Ideální poloha pro dětské tábory. Nádherná příroda je opravdu všude kolem. Chráněná krajinná oblast Jizerské hory je od našich tábořišť coby kamenem dohodil.

Doprava na tábory

Standardním místem odjezdu je Praha. Jako odjezdové místo jsme zvolili autobusové nádraží Florenc, především pro jeho dobrou dostupnost metrem, autobusy i tramvajemi. Na Florenci máme pronajaté jedno ze stanovišť na které přistavujeme vlastní autobus. Na nádraží jsou samozřejmě přítomni i vedoucí, které si od rodičů převezmou děti. Autobusem, který řídí náš zkušený a trpělivý řidič, jedou tedy děti již společně se svými vedoucími a mají tak autobus jen samy pro sebe. Děti ze vzdálenějších míst, kterým nevyhovuje žádné odjezdové místo, mohou přijet na tábor vlastní dopravou. Rodičům s vlastní dopravou kancelář poskytuje slevu z ceny poukazu.

Ubytování

Na obou našich tábořištích jsou pro účastníky připraveny prostorné karavany. Jeden z táborových karavanů je přestavěn na kuchyň, další pak na společenskou místnost. Děti jsou, pokud to možnosti dovolí, ubytovány s ohledem na své stáří. Pokud na tábořišti probíhá více táborů s různým zaměřením, jsou ubytovány i s ohledem na typ tábora. Tábořiště jsou dále vybavena stolním fotbálkem, ping-pongovým stolem, trampolínou, ohništěm. Součástí tábořiště sloužícího koňským táborům je navíc písková jízdárna, úvaziště a výběh pro koně.

Program

Hlavní a převažující náplní táborů jsou činnosti spojené s tématem tábora. Téma tábora je vždy uvedeno v jeho názvu (Koňské, Airsoftové, Výtvarné, Cyklistické…). Na každém táboře jsou samozřejmě přítomni i způsobilí vedoucí, kteří dané činnosti ovládají. Například airsoftové tábory vedou členové airsoftových oddílů. Samostatnou kapitolou jsou pak tábory koňské s jejichž pořádáním jsme v České republice začali jako první. Nejprve jsme využívali koní, jezdeckých instruktorů a dalších souvisejících služeb některé z turistických jízdáren. Postupem času jsme si koupili vlastní koně, tím se stali nezávislí na službách turistických jízdáren a začali jsme na koňských táborech poskytovat komplexní služby.

Koně

V současné době máme vlastní 14 členné stádo, které je po celou dobu prázdnin táborům k dispozici. Ve stádě jsou již i koně narození u nás. Naše koně jsou zvyklí a naučení na táborový provoz, který je přeci jen jiný, než na klasické turistické jízdárně. Zcela úmyslně máme ve stádu koně různých velikostí a povah, abychom mohli do jejich sedel posadit různě vysoké a různě zdatné děti. Každý z koní má své vlastní westernové nebo australské sedlo, deku, uzdu. Nicméně pro vyznavače anglického ježdění máme i několik sedel anglických v různých velikostech. Všechny koně našeho stáda si můžete prohlédnout na těchto stránkách.

Přehled táborů

Výtvarné

výtvarka
VÝTVARNÉ TÁBORY
Pořádány od roku 2007 na četná přání z řad dětí i rodičů. Stáří účastníků 8-18 let. Každý den se účastníci tábora seznámí s jednou z níže uvedených výtvarných technik. Pod odborným vedením si nejprve každý účastník vyzkouší základy techniky a později, v následujících dnech, bude do konkrétní výtvarné techniky pronikat hlouběji.

Výtvarná výchova (Wikipedie)

Paintballové

paintball
PAINTBALLOVÉ TÁBORY
Na četná přání z řad účastníků military táborů pořádány od roku 2007. Stáří účastníků 9-18 let. Paintballovou hrou stráví účastníci tábora převážnou část svého času. Program jednotlivých dní je sestaven z postupně složitějších her přecházejících až do misí, při kterých budou jednotlivé týmy plnit stále obtížnější úkoly. Samozřejmě vždy se zbraní v ruce.

Paintball (Wikipedie)

Tábory na koních

koně
TÁBORY NA KONÍCH
Pořádány od roku 1995. V roce 2019 nejprodávanější tuzemský tábor. Stáří účastníků 7-18 let. Tábor na koních má propracovaný a léty odzkoušený režim ježdění. Zpočátku je výcvik veden převážně na táborové jízdárně, kdy si děti osvojují jízdu v kroku. Později i v klusu a cvalu, a to tak, aby koně zvládly při pozdějších vyjížďkách do okolí. Tyto několikakilometrové vyjížďky jsou organizovány již od prvních dnů a účastní se jich vždy několik dětí, samozřejmě pod dozorem vedoucího.

Jezdectví (Wikipedie)

Airsoftové

airsoft
AIRSOFTOVÉ TÁBORY
Nyní již legendární tábor pořádaný od roku 2009. Stáří účastníků 9-18 let. Airsoftový tábor má dvoufázový denní program. Dopolední a odpolední blok airsoftových her. Z počátku budou hry probíhat na táborové střelnici. Zde každý získá správné návyky střelby na pevné i pohyblivé cíle. Druhou přípravou na hry v terénu budou střelby v těsné blízkosti tábora na pohyblivé cíle měnící vzdálenost vzhledem ke střelci.

Airsoft (Wikipedie)

Horolezecké tábory

horolezecké tábory
HOROLEZECKÉ TÁBORY
Pořádáme od roku 2012. V roce 2014 vyhlášen nejlepším táborem roku. Stáří účastníků 10-18 let. Lezení probíhá na několika místech. První místní stěnou je venkovní stěna patřící hejnickému horolezeckému oddílu. Druhou místní možností  lezení je několik horolezeckých stěn postavených v hejnické tělocvičně. Jednou v týdnu pak vyrážíme vláčkem do Liberce na celodenní lezení do lezeckého centra Šutr.

Horolezectví (Wikipedie)

Rybářské

rybářské tábory
RYBÁŘSKÉ TÁBORY
Novinka roku 2013. V roce 2014 byl prvním nejdříve obsazeným táborem. Stáří účastníků 7-18 let. Tábor určený pro kluky i holky, pro začátečníky i pokročilé, kteří mají rádi klid u rybníka, ryby, vodu a přírodu. Děti se seznámí jak s technikami a způsobem lovu ryb (na plavanou, na položenou, na splávek, vláčení na pstruha, štiku, okouna a candáta…), tak také s údržbou a provozem rybníků a vodních ploch obecně.

Rybaření (Wikipedie)

Sportovní

sportovní tábory
SPORTOVNÍ TÁBORY
Novinka roku 2018. Stáří účastníků 7-18 let. Tábor je určen pro akční děti, které rády tráví svůj volný čas pohybovou aktivitou v kolektivu prima kamarádů. Nezáleží na tom, jaký sport přes rok děláte, u nás si vyzkoušíte více sportů. Naši zkušení vedoucí dokáží vysvětlit nejen základy daných sportů, ale i poradit a předat zkušenosti z praxe. U nás nezažiješ nudu, strávíš skvělý týden plný sportovních aktivit, v bezva kolektivu a v duchu fair-play. Určitě bude čas i na klasické táborové aktivity – výlet, koupání, ohýnek, kytara. Přímo na tábořišti jsou pak možné doplňkové sportovní aktivity, jako je trampolína, bazén, stolní fotbálek, ping-pong.

Sportovní disciplíny (Wikipedie)

Vojenské – military tábory

military
VOJENSKÉ – MILITARY TÁBORY
Pořádány od roku 2004. Nejakčnější tábor z naší nabídky. Určen jen pro kluky. Stáří účastníků 9-18 let. Zcela ojedinělý typ tábora. Podobně jako ostatní naše akce pořádané v tuzemsku jsou specializovány na určitou oblast. V tomto případě na táborový program, který vhodnou formou kopíruje prostředí vojenského života.

Techniky přežití v přírodě (Wikipedie)

Cyklistické

cyklo
CYKLISTICKÉ TÁBORY
Pořádáme od roku 2005. Jezdí se samozřejmě také na nezapomenutelném Singltreku pod Smrkem. Stáří účastníků 8-18 let. Naprosto ojedinělým zážitkem je jízda po místním Singltreku, nebo-li po uměle vytvořené stezce pro cyklisty vedoucí lesy a loukami Jizerských hor. Singltrek (celým názvem Singltrek pod Smrkem) má 12 okruhů různých obtížností v délce několika desítek kilometrů. Trať je zpevněná písečná, průběžně upravovaná, značená a jednosměrná.

Singltrek pod Smrkem (Wikipedie)

Počítačové

počítačové tábory
POČÍTAČOVÉ TÁBORY
Pořádáno od roku 2006 a ihned účastníky označen za „100% tábor, kterej fakt stojí za to“. Stáří účastníků 9-18 let. Počítačový tábor je určen pro začátečníky i pokročilé uživatele s tím, že právě těmto zkušenostem bude přizpůsobena výuka programování, počítačové hry a přístup vedoucích.

Programování (Wikipedie)

Kytarové

kytarové tábory
KYTAROVÉ TÁBORY
Novinka roku 2018. Nalaď svůj život do C dur, tam nejsou žádné křížky :-) Stáří účastníků 10-18 let. Děti se naučí zábavnou formou nejpoužívanější akordy, základní rytmy, hru s kapodastrem, s trsátkem. Vše doplněno zpěvem v rytmu country, folk a zpěvníkových písniček. Naši vedoucí mají připravený pohodový program, při kterém děti nenásilnou formou proniknou do tajů kytarových strun.

Kytara (Wikipedie)