SUPER TÁBORY

Nejžádanější tábory CK Sindibád

Do sekce super tábory zařazujeme šest nejžádanějších táborů. Samozřejmě, že všechny naše tábory jsou super :-), ale přeci jen některé jsou o chlup lepší, děti i rodiče se o ně více zajímají a ohlasy na ně jsou výraznější. A tyto dětské tábory nebo rekreace pro teenagery naleznete právě na této stránce.

Uvádíme zde super tábory napříč naší nabídkou, tedy bez ohledu na zemi konání, zaměření či délku. Mohou zde být tedy tábory zahraniční i tuzemské, tábory dlouhé i krátké, tábory konané v době letních prázdnin, avšak i v době krátkých prázdnin podzimních, jarních či tábory víkendové.

Přehled táborů

Military tábory, Česká republika, Hejnice / super tábory

Super tábory
MILITARY TÁBORY
Pořádány od roku 2004. Nejakčnější tábor z naší nabídky. Určen jen pro kluky. Stáří účastníků 9-18 let. Zcela ojedinělý typ tábora. Podobně jako ostatní naše akce pořádané v tuzemsku jsou specializovány na určitou oblast. V tomto případě na táborový program, který vhodnou formou kopíruje prostředí vojenského života. Noví účastníci nastupují na military tábory jako prostí vojíni a v průběhu tábora získávají další hodnosti v závislosti na složených zkouškách. V následujících letech účastníkům již hodnosti zůstávají a pokračují ve své vojenské kariéře a výcviku dále. Samozřejmě postupem času vykonávají stále obtížnější úkoly v souladu s přibývajícími zkušenostmi. Po dosažení hodnosti nižších důstojníků dostanou na starosti i velení mužstvu, strážní službě… Při dosažení hodnosti důstojníků pak již přebírají spoluodpovědnost za plánovaní cvičných bojových akcí a za jejich zdárný průběh.

Česká republika, Hejnice (Wikipedie)

Tábory u moře, Chorvatsko, Istrie / super tábory

Chorvatsko
CHORVATSKO, poloostrov Istrie
Novinka roku 2019. Stáří účastníků 7-18 let. Tábor je umístěn nejblíže ze všech zahraničních táborů. Nachází se v klidné lokalitě přímořského oploceného areálu. Účastníci jsou rozděleni podle věku na oddíly „dětské“ a oddíly „teenagerů“. Tábor je nejvhodnější variantou pro nejmladší děti či pro děti jedoucí na tábor poprvé. Vzdálenost z Prahy je 800 km, čistá doba cesty je cca 9 hodin. Rychlejší cesta k moři z České republiky neexistuje. Tuto lokalitu jsme vybrali záměrně právě kvůli jejímu bezkonkurenčně nejrychlejšímu dosažení. Děti na tábor vyjíždí ve večerních hodinách a na místo doráží druhý den v hodinách ranních. Poloostrov Istrie je nádherný kus země, kde se lesy táhnou až k mořskému pobřeží a vytvářejí tak přirozený stín. Prostředí tedy maximálně vhodné pro táborové hry, které jsou pro děti připraveny obdobně, jako je zvykem na tuzemských táborech.

Chorvatsko, Istrie (Wikipedie)

Tábory u moře, Španělsko, Oropesa del Mar / super tábory

Španělsko
ŠPANĚLSKO, Oropesa del Mar
Tábory pro teenagery v této lokalitě pořádáme od roku 1994. V roce 2015 nejprodávanější tábor u moře. Stáří účastníků 13-18 let. Prostorné apartmány pro 4-6 osob s dvoulůžkovými pokoji, sociálním zařízením, kuchyní, terasou. Hotel je umístěn 10 m od pláže. Tábory pro teenagery jsou určeny těm teenagerům, kteří chtějí strávit část prázdnin společně se svými vrstevníky odpočinkem u moře. Denní program do značné míry závisí na tom, jak se táborová skupinka se svým vedoucím domluví. Tábory v zahraničí mají za úkol spojit nároky táborových účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

Španělsko, Oropesa del Mar (Wikipedie)

Horolezecké tábory, Česká republika, Hejnice / super tábory

Horolezecké
HOROLEZECKÉ TÁBORY
Pořádáme od roku 2012. V roce 2014 vyhlášen nejlepším táborem roku. Stáří účastníků 10-18 let. Děti jsou rozděleny do oddílů především podle individuálních možností a výkonnosti. Pod vedením a jištěním lezeckého vedoucího pak po oddílech probíhá vlastní lezecká činnost. Ta je naplánována od jednoduchých cest, přes cesty středně těžké, až po cesty nejtěžší a bouldry. Lezení probíhá na několika místech. První místní stěnou je venkovní stěna patřící hejnickému horolezeckému oddílu. Druhou místní možností  lezení je několik horolezeckých stěn postavených v hejnické tělocvičně. Jednou v týdnu pak vyrážíme vláčkem do Liberce na celodenní lezení do lezeckého centra Šutr.

Česká republika, Hejnice (Wikipedie)

Tábory na koních, Česká republika, Hejnice / super tábory

Tábory na koních
TÁBORY NA KONÍCH
Pořádány od roku 1995. V roce 2015 nejprodávanější tuzemský tábor. Stáří účastníků 7-18 let. Tábor na koních má propracovaný a léty odzkoušený režim ježdění. Zpočátku je výcvik veden převážně na táborové jízdárně, kdy si děti osvojují jízdu v kroku. Později i v klusu a cvalu, a to tak, aby koně zvládly při pozdějších vyjížďkách do okolí. Tyto několikakilometrové vyjížďky jsou organizovány již od prvních dnů a účastní se jich vždy několik dětí, samozřejmě pod dozorem vedoucího. V blízkosti tábora je vybudována ohrada pro 15 členné stádo sindibádských koní. Ti jsou zde ustájeni 24 hodin denně a po celou dobu prázdnin. Na koních účastníci tábora nejenom jezdí, ale také o ně pečují. Před jízdou je nutno koně vyhřebelcovat, správně nasedlat a nauzdit. Po jízdách pak odsedlat, napojit a nakrmit.

Česká republika, Hejnice (Wikipedie)