Tuzemské tábory

Tábory v tuzemsku se společností SINDIBÁD

Tuzemské tábory jsou určené pro děti i teenagery. Každý tábor je zaměřený na konkrétní činnost, jako například jízda na koni, paintball, airsoft, výtvarka, počítače, rybaření, cyklistika, putování na koních a další. Je tedy z čeho vybírat. 

Tábořiště

Pobyty probíhají na dvou tábořištích umístěných v Jizerských horách v blízkosti města Hejnice. Hejnice leží na severu České republiky ve Frýdlantském výběžku. Město je ze všech stran obklopené lesy, loukami a horami. Proto ideální poloha pro dětské tábory. Nádherná příroda je opravdu všude kolem. Chráněná krajinná oblast Jizerské hory je od našich tábořišť coby kamenem dohodil.

Doprava na tábory

Standardním místem odjezdu je Praha. Jako odjezdové místo jsme zvolili autobusové nádraží Florenc, především pro jeho dobrou dostupnost metrem, autobusy i tramvajemi. Na Florenci máme pronajaté jedno ze stanovišť, na které přistavujeme vlastní autobus. Na nádraží jsou samozřejmě přítomni i vedoucí, kteří si od rodičů převezmou děti. Autobusem, který řídí náš zkušený a trpělivý řidič, jedou tedy děti již společně se svými vedoucími a mají tak autobus jen samy pro sebe. Děti ze vzdálenějších míst, kterým nevyhovuje žádné odjezdové místo, mohou přijet na tábor vlastní dopravou. Rodičům s vlastní dopravou kancelář poskytuje slevu z ceny poukazu.

Ubytování

Na obou našich tábořištích jsou pro účastníky připravené prostorné karavany. Jeden z táborových karavanů je přestavěný na kuchyň, další pak na společenskou místnost. Děti jsou, pokud to možnosti dovolí, ubytovány s ohledem na své stáří. Nicméně pokud na tábořišti probíhá více táborů s různým zaměřením, jsou ubytovány i s ohledem na typ tábora. Tábořiště jsou dále vybavená kromě jiného i stolním fotbálkem, ping-pongovým stolem, trampolínou, ohništěm. Součástí tábořiště sloužícího koňským táborům je navíc písková jízdárna, úvaziště a výběh pro koně.

Program

Hlavní a převažující náplní táborů jsou činnosti spojené s tématem tábora. Téma tábora uvádíme vždy v jeho názvu (Koňské, Airsoftové, Výtvarné, Cyklistické…). Na každém táboře jsou samozřejmě přítomni i způsobilí vedoucí, kteří dané činnosti ovládají. Například airsoftové tábory vedou členové airsoftových oddílů. Samostatnou kapitolou jsou pak tábory koňské, s jejichž pořádáním jsme v České republice začali jako první. Nejprve jsme využívali koní, jezdeckých instruktorů a dalších souvisejících služeb některé z turistických jízdáren. Postupem času jsme si koupili vlastní koně, tím se stali nezávislí na službách turistických jízdáren a začali jsme na koňských táborech poskytovat komplexní služby.

Koně

V současné době máme 17 členné stádo, které je po celou dobu prázdnin táborům k dispozici. Kromě toho jsou ve stádě již i koně narození u nás. Naše koně jsou zvyklí a naučení na táborový provoz, který je přeci jen jiný, než na klasické turistické jízdárně. Zcela úmyslně máme ve stádu koně různých velikostí a povah, abychom mohli do jejich sedel posadit různě vysoké a různě zdatné děti. Každý z koní má své vlastní westernové nebo australské sedlo, deku a uzdu. Nicméně pro vyznavače anglického ježdění máme i několik sedel anglických v různých velikostech. Všechny koně našeho stáda si můžete prohlédnout na těchto stránkách.

Přehled táborů

Tábory na koních

tuzemské tábory
Hejnice, Jizerské hory

Pořádány od roku 1995, následně v roce 2019 nejprodávanější tuzemský tábor. Stáří účastníků 7-18 let. Tábor na koních má propracovaný a léty odzkoušený režim ježdění. Zpočátku vedeme výcvik převážně na táborové jízdárně, kdy si děti osvojují jízdu v kroku. Později i v klusu a cvalu, a to tak, aby koně zvládly při pozdějších vyjížďkách do okolí. Tyto několikakilometrové vyjížďky organizujeme již od prvních dnů a účastní se jich vždy několik dětí, samozřejmě pod dozorem vedoucího.

Jezdectví (Wikipedie) >>

Florbalové tábory

tuzemské tábory
Hejnice, Jizerské hory

Tento nově vytvořený tábor zaměřený na florbal povedou zkušené hráčky týmu druholigového ženského týmu SK Florbal Benešov v čele s dlouholetou trenérkou dětských kategorií. Děti rozdělíme do oddílů dle jejich dovedností, aby pro každého účastníka tábora byly tréninky přínosné a aby se každé dítě mohlo ve svých dovednostech zlepšovat. Zaměřujeme se nejen na florbalové dovednosti, ale i všeobecnou zručnost, fyzičku a týmového ducha každého jednotlivce. Z florbalových dovedností budeme pilovat správně provedenou střelbu, přesné přihrávky, vedení míčku a souhru hokejky a balonku. V neposlední řadě seznámíme mladé florbalisty s pravidly florbalu, které prezentují zkušení rozhodčí.

Florbal (Wikipedie) >>

Výtvarné tábory

tuzemské tábory
Hejnice, Jizerské hory

Pořádány od roku 2007 na četná přání z řad dětí i rodičů. Stáří účastníků 8-18 let. Dětské výtvarné tábory mají kromě činností spojených s výtvarkou samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to především různé zábavné pohybové hry na louce, v lese, ve vodě na koupališti. Pro chvíle tělesného odpočinku pak slouží například Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng, stolní fotbálek. Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s výtvarkou.

Výtvarná výchova (Wikipedie) >>

Airsoftové tábory

tuzemské tábory
Hejnice, Jizerské hory

Nyní již legendární tábor pořádaný od roku 2009. Jinými slovy „super akce“. Stáří účastníků 9-18 let. Airsoftový tábor má kromě jiného dvoufázový denní program. Dopolední a odpolední blok airsoftových her. Z počátku probíhají hry na táborové střelnici, kde každý získá nejen správné návyky střelby na pevné i pohyblivé cíle. Druhou přípravou na hry v terénu budou střelby v těsné blízkosti tábora na pohyblivé cíle měnící vzdálenost vzhledem ke střelci.

Airsoft (Wikipedie) >>

Horolezecké tábory

tuzemské tábory
Hejnice, Jizerské hory

Pořádáme od roku 2012 a následně v roce 2014 vyhlášen nejlepším táborem roku. Stáří účastníků 10-18 let. Lezení probíhá na několika místech. První místní stěnou je venkovní stěna patřící hejnickému horolezeckému oddílu. Druhou místní možností lezení je několik horolezeckých stěn postavených v hejnické tělocvičně. Pod vedením a jištěním lezeckého vedoucího pak po oddílech probíhá vlastní lezecká činnost. Tu naplánujeme od jednoduchých cest, přes cesty středně těžké, až po cesty nejtěžší a bouldry. Lezení probíhá na několika místech. Jednou v týdnu pak vyrážíme vláčkem do Liberce na celodenní výlet do lezeckého centra Šutr.

Horolezectví (Wikipedie) >>

Sportovní tábory

tuzemské tábory
Hejnice, Jizerské hory

Novinka roku 2018. Stáří účastníků 7-18 let. Tábor je určen pro akční děti, které rády tráví svůj volný čas pohybovou aktivitou v kolektivu prima kamarádů. Nezáleží na tom, jaký sport přes rok děláte, u nás si vyzkoušíte více sportů. Naši zkušení vedoucí dokáží vysvětlit nejen základy daných sportů, ale i poradit a předat zkušenosti z praxe. U nás nezažiješ nudu, strávíš skvělý týden plný sportovních aktivit, v bezva kolektivu a v duchu fair-play. Určitě budeme mít čas i na klasické táborové aktivity – výlet, koupání, ohýnek, kytara. Přímo na tábořišti nabízíme pak možné doplňkové sportovní aktivity, jako je trampolína, bazén, stolní fotbálek, ping-pong.

Sportovní disciplíny (Wikipedie) >>

Cyklistické tábory

cykloábory
Hejnice, Jizerské hory

Pořádáme od roku 2005. Jezdí se samozřejmě také na nezapomenutelném Singltreku pod Smrkem. Stáří účastníků 8-18 let. Naprosto ojedinělým zážitkem je jízda po místním Singltreku, nebo-li po uměle vytvořené stezce pro cyklisty vedoucí lesy a loukami Jizerských hor. Singltrek (celým názvem Singltrek pod Smrkem) má 12 okruhů různých obtížností v délce několika desítek kilometrů. Trať je zpevněná písečná, průběžně upravovaná, značená a jednosměrná.

Singltrek pod Smrkem (Wikipedie) >>

Počítačové tábory

počítače
Hejnice, Jizerské hory

Pořádáno od roku 2006 a ihned účastníky označen za „100% tábor, kterej fakt stojí za to“. Stáří účastníků 9-18 let. Jedná se o ojedinělý typ tábora, který je stejně jako ostatní naše tábory pořádané v České republice specializován na určitou oblast. Jak je patrno již z názvu, hlavní náplní tohoto tábora je práce na počítači. Počítačové tábory jsou určeny pro začátečníky i pokročilé uživatele s tím, že právě těmto zkušenostem přizpůsobíme výuku a přístup vedoucích.

Programování (Wikipedie) >>