ZIMNÍ TÁBORY V ČECHÁCH

Lyžařský tábor

ŠUMAVA, AREÁL ŠPIČÁK

Typ rekreace: Zimní lyžařský tábor pro začátečníky i pokročilé lyžaře, pro malé i velké nadšence zimních radovánek.
Stáří účastníků: 7-18 let.
Lokalita: Železná Ruda, Šumava
Reference: Lyžařský tábor v oblíbené lokalitě Národního parku Šumava je novinkou roku 2021. TOP český lyžařský areál Ski & bike Špičák.
Podobně zaměřené tábory: Lyžařské a snowboardové tábory Roháče, Lyžařské tábory Alpy.


LYŽAŘSKÝ A SNOWBOARDOVÝ TÁBOR NA ŠUMAVĚ

Místo konání: Národní park Šumava, Železná Ruda.
Ubytování: Pohodové ubytování na Belvederské chalupě v nejhezčí ulici v Železné Rudě, ve 2-5 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (wc, sprchový kout), ledničkou, wifi.
Strava: Česká plná penze včetně nápojů přímo na penzionu (obědy a odpolední svačiny formou balíčku).
Doprava: Podle počtu účastníků moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky.
V ceně tábora: Strava včetně nápojů, ubytování, doprava, vedoucí, lyžařští instruktoři, zdravotní dozor, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu tam, lyžařská permanentka.

O táboře

Lyžařský tábor pořádáme v termínech jarních prázdnin, neváhejte tedy na chvíli vypustit z hlavy školu a pojeďte si užít s námi sníh. Jsme dobrá parta dětí i vedoucích, prožijete nezapomenutelné okamžiky. Lyžařský tábor je určen pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Tábory jsou pojaty jako lyžařské, tedy lyžování od 10 do 16 hodin po dobu 7 dní, dle zdatnosti dětí. V případě únavy lze na sjezdovkách samozřejmě odpočívat či se občerstvit v některém z bufetů. Na svazích jsou dvě restaurace, moderní vyhřívaný velkokapacitní stan a kiosek. Všechny mají možnost posezení a zakoupit si v nich lze studené i teplé nápoje a rovněž studená i teplá jídla.

Naše lyžařské tábory jsou určeny jak pro méně zdatné lyžaře či úplné začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře a pokročilé snowboardisty. Pojeďte se s námi vyřádit na lyžích nebo na snowboardu.

O místě pobytu

Šumava je rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Pohořím prochází hlavní evropské rozvodí mezi Severním a Černým mořem. Železná Ruda se nachází na hranici Národního parku Šumava a je to jedno z nejoblíbenějších šumavských sportovních a turistických středisek.

Šumavský Ski&Bike Špičák patří ke stálicím TOP českých lyžařských areálů, přitom cenově nejpřívětivějším. Lyžařské středisko Špičák se rozkládá 5 kilometrů od hranic s Německem a 85 kilometrů od Plzně v nadmořské výšce 865 až 1202 metrů. Jedná se o nejlepší lyžování na české straně Šumavy. Na 8 kilometrech sjezdových tratí najde své místo každý od začátečníků až po profesionální lyžaře. Celkem je k dispozici 9 hlavních sjezdovek, které jsou děleny podle obtížnosti: 6 modrých, 2 červené a 1 černá. Snowboardisté mohou navštívit kvalitní snowpark, 88% všech tratí je uměle zasněžováno.
Cena permanentky je 2420 Kč (věk do 15,99 let), 2965 Kč (16-17,99 let) a 3405 Kč (nad 18 let).

O programu

Na lyžařský tábor na Šumavu vyjíždíme v dopoledních hodinách z Prahy. Cesta trvá cca 2,5-3 hodiny. Hned první příjezdový den nebudeme zahálet a jdeme lyžovat. Následujících šest dní budeme pravidelně jezdit naším sindibádským autobusem lyžovat do lyžařského centra Špičák. Lyžováním tedy strávíme 7 dní!
V ceně poukazu není, z důvodů organizačních, pití k obědu. To si musí každý zakoupit sám v některém z bufetů přímo na sjezdovce.

Rekreace se mohou zúčastnit i dospělí, a to včetně rodin s dětmi. Rodiče mohou denně zdarma na 1/2 dne umístit své dítě do některého z oddílů, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

Pro ty, kteří chtějí večery trávit odpočinkem, je v penzionu připravena televize, video, stolní hry (Scrabble, šachy, Dostihy a sázky, Mariášové i Kanastové karty, karetní hra Bang… ). Teenageři pak mají možnost společně se svými vedoucími navštívit diskotéku nebo si zahrát kulečník či stolní fotbal v místní hospůdce.

Jak je to s táborovým výletem

Krytý plavecký areál Klatovy: Pro relaxaci a umocnění zážitků jsme na lyžařském táboře naplánovali odpolední výlet naším autobusem do plaveckého areálu v Klatovech. Zde na vás čekají 25 metrový plavecký bazén a relaxační bazén s atrakcemi, jako jsou tobogan, zážitková jeskyně, divoká řeka, protiproud, perličková lůžka, vířivka a chrliče. Pro děti je připraven malý dětský bazén. Cena 380 Kč/os (autobusová doprava, doprovod vedoucího, vstupné).

Co dalšího byste měli vědět

Každý dosavadní účastník, který s sebou na zimní tábory vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá prémii – ALBUM FOTOGRAFIÍ z průběhu tábora. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si ji zakoupit za 100,- Kč. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin (několik stovek fotografií), proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin (nikoliv tedy po ukončení turnusu).


Přehled termínů – lyžařský tábor

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: hromadná 5%, loňská 2%, vlastní doprava 500 Kč.

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
ZC1/202121.2.-27.2.75.970Zrušeno Covid
ZC2/202128.2.-6.3.75.970Zrušeno Covid
Odjezdy: Praha, Plzeň

další informace k odjezdům

Přihláška na lyžařský tábor

Co s sebou na lyžařský tábor

Lyže (seřízené v odborném servisu)  / snowboard (možno obojí), lyžařskou / snowboardovou přilbu (povinné), lyžařskou výstroj. Sportovní oblečení, civilní oblečení, domácí obuv, hygienické potřeby včetně ručníku, plavky. Kapesné (600-800 Kč), sluneční krém a brýle. Jídlo a pití na cestu + oběd (strava začíná večeří). Nepovinně: 100 Kč na Album fotografií, čtení na cestu do autobusu, hudební nástroj, stolní hru, karty.
Seznam věcí pro rok 2021 z důvodu Covid-19: 1x dezinfekci cca 2 dcl, 2x látkovou roušku.

Pokud potřebujete novou lyžařskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné lyžařské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointSportisimoHudy sport.