TÁBORY SE SPORTEM – VÍKENDY V PŘÍRODĚ

Tábory se sportem
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Typ rekreace: Víkendové tábory se sportem
Stáří účastníků
: 7-18 let
LokalitaHejnice, Jizerské hory
Reference: Víkendové tábory se sportem jsou novinkou roku 2019. Heslo tábora „Stále v pohybu“ :-)
Podobně zaměřené táborySportovní táboryCyklistické tábory.


Víkendové tábory se sportem

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec. 
Ubytování: Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí, cestovní pojištění, zákonné pojištění CK.

O táboře

Víkendové tábory se sportem probíhají na našem karavanovém tábořišti umístěném ve Frýdlantském výběžku v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory nedaleko města Hejnice.

Tábořiště je umístěno na louce obklopené vzrostlými stromy a keři. Táborníkům je k dispozici ohniště s posezením, trampolína, stolní fotbálek a společenská místnost. Společenská místnost je vybudována v 11 metrovém dvoudveřovém karavanu, tedy v největším karavanu tábora, který je zároveň největším karavanem co se vůbec vyrábí. V druhém atypickém karavanu se nachází kuchyň a dalších 11 speciálně přestavěných karavanů slouží k ubytování táborových účastníků. V závislosti na velikosti konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3-5 dětí (délka karavanů je 4-7 metrů).

V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, hřiště, kino, obchody.

O programu

Od roku 2019 pořádáme 6x ročně víkendové výjezdy za sportem. Víkendové tábory se sportem jsou převážně dvoudenní.  V případě podzimních prázdnin a státních svátků sloučených s víkendem pak až pětidenní. Začínají vždy poslední pracovní den večer (nejčastěji tedy v pátek) a končí opět večer poslední den volna (nejčastěji tedy v neděli). Akce se zúčastňuje cca 10-15 dětí, které jsou pod dozorem vedoucích.

Víkendové tábory se sportem jsou určeny pro akční děti, které rády tráví svůj volný čas sportovní aktivitou v kolektivu prima kamarádů. Nezáleží na tom, jaký sport přes rok děláte, u nás si vyzkoušíte více sportů a můžete se pak lépe rozhodnout, který si nejvíce oblíbíte a budete se mu nadále věnovat. Naši zkušení vedoucí dokáží vysvětlit nejen základy daných sportů, ale i poradit a předat zkušenosti z praxe svým svěřencům. U nás nezažiješ nudu, strávíš skvělé dny plné sportovních aktivit, v bezva kolektivu a v duchu fair-play. Určitě bude čas i na klasické táborové aktivity – výlet, ohýnek, kytara. Přímo na tábořišti jsou pak možné doplňkové sportovní aktivity, jako je trampolína, stolní fotbálek, ping-pong.

Program víkendových táborů se sportem se samozřejmě přizpůsobuje ročnímu období a zdatnosti dětí. Sportovní tábory jsou novinkou roku 2018 s obrovským ohlasem. V době letních prázdnin pořádáme 1 turnus sportovního tábora. O prázdninách je tábor obohacen i o výlet do libereckého Aquaparku.

Tak neváhejte a pojeďte s námi na víkendy do akce !

Připravený program

› Kopaná, volejbal, basketbal, nohejbal, floorbal, skok do dálky, atletické sporty (venkovní hřiště)
› Sálový fotbálek, badminton, gymnastické sporty (kruhy, kůň, koza, šplh)
› Ping-pong
› Stolní fotbálek
› Horolezecká stěna (lezecká lana a sedáky zajištěny)
› Turistika – výšlap na vyhlídku Ořešník
› Vodní hry na koupališti
Bowling (příplatek 200 Kč / hodinu)

Tábory se sportem jsou nabité akcí, adrenalinem, radostí z pohybu. K dispozici máme tělocvičnu a venkovní sportoviště. Naučíme se základy volejbalu, basketbalu, fotbalu, nebude chybět ani horolezecká stěna. To vše samozřejmě proložíme potřebnými zápasy i závody. Program okořeníme floorbalem.

Na vzdálenější aktivity dojíždíme naším sindibádským autobusem, který je po celou dobu tábora k dispozici. Veškeré sportovní aktivity jsou přizpůsobeny věku dětí, jejich schopnostem / tělesné zdatnosti a počasí. Možná změna programu vyhrazena.

Co dalšího byste měli vědět

Víkendové tábory se sportem nabízejí kromě činností spojených se sportováním i další program, jako jsou různé pohybové hry na louce, v lese, ve vodě, ale také stolní hry pro chvíle tělesného odpočinku (Scrabble, karty, šachy, karetní hra Bang…). K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní tábora jsou činnosti spojené se sportováním.

Souběžně s víkendovými tábory se sportem probíhají na stejném tábořišti víkendy na koních a s airsoftem. Výhodou spojených táborů je větší počet kamarádů, více zážitků a přátelství. Na táboře máme kromě koní i další táborová zvířátka, například malé králíčky umístěné v oploceném výběhu.

Přehled termínů – Tábory se sportem

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: vlastní doprava 200 Kč. Dárek k MDD: dort. 

Kód táboraTermínDnyCenaVolno
Odjezdy: Praha, Liberec, Hejnice
VS1/2020 Velikonoce8.-13.4.52.97010
VS2/2020 Majáles7.-10.5.32.17010
VS3/2020 Letní vzpomínka25.-28.9.32.17010
VS4/2020 Podzimní prázdniny27.10.-1.11.52.97010

další informace k odjezdům

Přihláška na tábory se sportem

Táboroví vedoucí
Odjezdy na tábory

Táborové fotografie

Co s sebou na víkendové tábory se sportem

2x sportovní oblečení, 1x sportovní obuv na ven, 1x sportovní obuv do tělocvičny (nutná světlá/nebarvící podrážka), holínky, spodní prádlo, ponožky, trička, lehký svetr (mikina), lehká bunda (větrovka), pláštěnka, kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovka, spacák, přezůvky do karavanu, hygienické potřeby, toaletní papír, hrneček, kapesné 300 Kč + zvýšené kapesné na případné příplatkové sportovní aktivity, baterka, papír, tužka.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.