ZIMNÍ TÁBORY V RAKOUSKU


ALPY, SCHLADMING – DACHSTEIN

Typ rekreace: Lyžařské tábory tábory určené pro zkušené lyžaře / snowboardisty. Lyžování pro dospělé.
Stáří účastníků teenagers akce: 11-18 let. 
Lokalita: Schladming-Dachstein / Planai, Rakousko.
Reference: Ověřená lokalita se 100% zárukou dostatku sněhu. 123 km sjezdovek, 44 moderních lanovek a vleků.
Podobně zaměřené tábory: Lyžařské a snowboardové tábory Roháče, Lyžařský tábor Šumava.


LYŽAŘSKÉ A SNOWBOARDOVÉ TÁBORY V ALPÁCH

Místo konání: Rakousko, spolková země Štýrsko, obec Großsölk.
Ubytování: Horský penzion v Großsölku, 4-6 lůžkové apartmány, 2-3 lůžkové pokoje, sociální zařízení, balkon, WiFi, TV, krb.
Strava: Snídaně přímo na penzionu. Oběd individuální na lyžařském svahu. Večeře opět na penzionu.
Doprava: Podle počtu účastníků je doprava na lyžařské tábory zajišťována moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky.
V ceně tábora: Snídaně + večeře včetně nápojů, ubytování, doprava včetně denní dopravy do lyžařského centra, lyžařští vedoucí, zdravotní dozor, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Jídlo a pití do autobusu, snídaně první den lyžování, obědy (zakoupíme na svahu), lyžařská permanentka.

O táboře

Lyžařské tábory jsou určeny pro pokročilé lyžaře, kteří chtějí o jarních prázdninách vyrazit za kvalitním lyžováním – 4 dny na lyžích v tomto středisku vydá za týdenní lyžování v českých horách, navíc bez front a v moderních lanovkách. Tábor je určen pro pokročilé lyžaře, tedy děti, které sjedou červené sjezdovky. Tábor není určený pro začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora byly alespoň pokročilí lyžaři. Tedy aby se uměli sami obléci do lyžařské výstroje (včetně lyžáků), sami se uměli upnout do lyžařského vázání, uměli jezdit na vleku a v případě pádu byli schopni se sami zvednout. Na těchto akcích se vždy sejde skvělá parta dětí i vedoucích, lyžařské tábory v Alpách patří mezi velmi oblíbené.
Jako večerní program pak přicházejí v úvahu stolní hry či relaxace na penzionu a v jeho nejbližším okolí. 

Akce se mohou zúčastnit i dospělí, kterým poskytujeme shodné služby jako táboru, a to včetně rodin s dětmi. Rodiče mohou denně zdarma umístit své dítě do některého z oddílu, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

Ve večerních hodinách odjíždíme z Prahy na noční cca 7mi hodinovou jízdu do alpské oblasti Schladming-Dachstein / Planai. Cesta, při které je možno sledovat video, je po cca 3 hodinách prokládána zastávkami u čerpacích stanic. Následující 4 dny strávíme na sjezdovkách. Poslední den v pozdních odpoledních hodinách odjíždíme do ČR tak, abychom byli před půlnocí v Praze.

O místě pobytu

Lyžařské středisko v Schladming-Dachstein poskytuje dostatek prostoru k vyžití pro lyžaře všech kategorií. Středisko se často nazývá také Schladming-Planai, či zkráceně jen Planai. Oblast Planai sdružuje čtyři vzájemně propojené lyžařské vrcholy Hauser Kaibling, Hochwurzen, Reiteralm a Planai. Nejvyšší bod lyžařského střediska se nachází v nadmořské výšce 1894 metrů nad mořem.

Lanovky patří k největším plusům střediska. Ve srovnání s jinými velkými alpskými středisky jsou totiž ty nejlepší sjezdovky pokryty nejpohodlnějšími, nejrychlejšími a nejkapacitnějšími lanovkami. To urychluje provoz na sjezdovkách a v neposlední míře poskytuje lyžařům dostatečný (až neobvyklý) komfort. Lyžaři jistě ocení vyhřívané polstrované sedačky, automatické otevírání zábran a krytů nebo speciální zábrany pro děti.

V roce 2013 zde proběhlo mistrovství světa v alpském lyžování. Zdejší skiareál je také pravidelným pořadatelem závodů Světového poháru v alpském lyžování. V sezóně světového poháru 2011/2012 hostilo středisko finále světového poháru. Středisko patří mezi Top 5 lyžařských regionů v Rakousku.

O lyžování

Zimní sezóna v této oblasti se vyznačuje absolutní spolehlivostí sněhu od října do května a zaručuje nejlepší zimní sportování na širokých sjezdových tratích lyžařského střediska. Výhodou jsou severní orientace svahů a nezvykle výkonné zasněžování sjezdovek. Fantastické výhledy ve výšce 2.000 metrů nad mořem a lesklý přírodní sníh jsou jedinečné. To vše je garantem skvělých možností zimních sportů na lyžařském táboře v Schladming-Dachstein / Planai.

Samozřejmostí je množství restaurací a barů na sjezdovkách. Chutné pokrmy z mezinárodní a typické rakouské kuchyně poskytují energii na lyžování. Oběd zakoupíme právě v těchto restauracích, kde si i společně dopřejeme polední pauzu. Pro případ potřeby jsou zde i půjčovny a opravny lyžařské výzbroje. Naši vedoucí jsou jazykově vybaveni tak, aby vždy dokázali dětem s jakýmkoliv problémem pomoci.

Slyšíte, jak vaše lyže klouzají dolů po hluboce zasněžených sjezdovkách, cítíte, jak horské sluneční paprsky příjemně dopadají na vaše tělo a vidíte vrcholky několika třítisícovek, tyčících se impozantně k nebi – takové je lyžování ve Schladming-Dachstein / Planai.

Cena čtyřdenní permanentky je 224 € pro dospělé, 168 € pro teenagery narozené v roce 2001-2003 a 112 € pro děti narozené po roce 2004 včetně.

Co dalšího byste měli vědět

Definice „pokročilého lyžaře / snowboardisty“: Samostatné oblékání do výstroje, samostatné nasedání a jízda na vleku, samostatné zvednutí se po pádu (případně našlápnutí do vázání) na úrovni červených sjezdovek. Schopnost bezpečné jízdy na červených sjezdovkách.

Dopravu do lyžařského střediska zajišťuje moderní zcela nový autobus naší kanceláře. Vozidlo má dvouzónovou klimatizaci, posuvná sedadla do uličky, sklopná opěradla sedadel, přehrávač hudby/filmů, 3x monitor. USB zásuvku/osvětlení/reproduktor u každého sedadla, mikrofon, navigaci, tmavá okna. Autobus byl vyroben v roce 2019 a naše CK je prvním majitelem.
Po celou dobu pobytu zůstává autobus na místě a denně nás dopravuje na sjezdovky.Přehled termínů – lyžařské tábory

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: loňská 2%.

Kód akceTermínCena KčVolno
ZR1/202123.2. - 27.2.8.970více než 9
Odjezdy: Praha

další informace k odjezdům

Přihláška na lyžařské tábory

Co s sebou na lyžařské tábory

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz, lyže/snowboard (možno obojí), lyžařskou/snowboardovou přilbu (povinné), lyžařskou výstroj. Sportovní oblečení, civilní oblečení, domácí obuv, hygienické potřeby včetně ručníku, plavky. Kapesné (50-60 €), sluneční krém a brýle, jídlo a pití na cestu do autobusu, snídani na první den lyžování. Nepovinně: čtení na cestu do autobusu, hudební nástroj, stolní hru, karty.
Seznam věcí pro rok 2021 z důvodu Covid-19: 1x dezinfekci cca 2 dcl, 2x látkovou roušku.

Pokud potřebujete novou lyžařskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné lyžařské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointSportisimoHudy sport.