LYŽAŘSKÉ TÁBORY – Rakousko, Alpy, Zeel am See

Lyžařské tábory
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Typ rekreace: Lyžařské tábory / snowboardové tábory určené pro zkušené lyžaře. Lyžování pro dospělé.
Stáří účastníků teenagers akce: 11-18 let. 
Lokalita: Zell am See – Kaprun, Rakousko.
Reference: Ověřená lokalita se 100% zárukou dostatku sněhu. 138 km sjezdovek, 50 lanovek a vleků.
Podobně zaměřené tábory: Lyžařské a snowboardové tábory Roháče.


Lyžařské tábory – ALPY

Místo konání: Rakousko, horský penzion v Zell am See, alpská lyžařská oblast Zell am See – Kaprun.
Ubytování: Soukromý penzion, 4-6 lůžkové apartmány, 2-3 lůžkové pokoje, sociální zařízení, balkon, WiFi, TV.
Strava: Snídaně přímo na penzionu. Oběd individuální na lyžařském svahu. Večeře opět na penzionu.
Doprava: Podle počtu účastníků je doprava na lyžařské tábory zajišťována moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky.
V ceně tábora: Snídaně + večeře včetně nápojů, ubytování, doprava včetně denní dopravy do lyžařského centra, lyžařští vedoucí, zdravotní dozor, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Jídlo a pití do autobusu, snídaně první den lyžování, obědy (zakoupíme na svahu), lyžařská permanentka.

O táboře

Lyžařské tábory jsou určeny pro pokročilé lyžaře, kteří chtějí o jarních prázdninách vyrazit za kvalitním lyžováním – 4 dny na lyžích v tomto středisku vydá za týdenní lyžování v českých horách, navíc bez front a v moderních lanovkách. Tábor je určen pro pokročilé lyžaře, tedy děti, které sjedou modré a červené sjezdovky. Tábor není určený pro úplné začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora byly alespoň pokročilí lyžaři. Tedy aby se uměli sami obléci do lyžařské výstroje (včetně lyžáků), sami se uměli upnout do lyžařského vázání, uměli jezdit na vleku a v případě pádu byli schopni se sami zvednout. Na těchto akcích se vždy sejde skvělá parta dětí i vedoucích, lyžařské tábory v Alpách patří mezi velmi oblíbené.
Jako večerní program pak přicházejí v úvahu stolní hry či relaxace na penzionu a v jeho nejbližším okolí. 

Akce se mohou zúčastnit i dospělí, kterým poskytujeme shodné služby jako táboru, a to včetně rodin s dětmi. Rodiče mohou denně zdarma umístit své dítě do některého z oddílu, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

Ve večerních hodinách odjíždíme z Prahy na noční cca 8mi hodinovou jízdu do alpské oblasti Zell am See – Kaprun. Cesta, při které je možno sledovat video, je po cca 3 hodinách prokládána zastávkami u čerpacích stanic. Následující 4 dny strávíme na sjezdovkách. Poslední den se v odpoledních hodinách odjíždí do ČR tak, abychom byli před půlnocí v Praze.

O místě pobytu

Lyžařské středisko v Zell am See – Kaprun poskytuje dostatek prostoru k vyžití pro lyžaře všech kategorií. Středisko se zvedá nad Zellským jezerem ve výšce 700 až 2000m n/m a na nejvyšší vrchol jménem Schmittenhöhe vás lanovky vyvezou z několika stran.

Lanovky patří k největším plusům střediska. Ve srovnání s jinými velkými alpskými středisky jsou totiž ty nejlepší sjezdovky pokryty nejpohodlnějšími, nejrychlejšími a nejkapacitnějšími lanovkami. To urychluje provoz na sjezdovkách a v neposlední míře poskytuje lyžařům dostatečný (až neobvyklý) komfort. Některé z hlavních lanovek jsou letos v provozu poprvé, jiné jsou čerstvě zmodernizované. Lyžaři jistě ocení vyhřívané polstrované sedačky, automatické otevírání zábran a krytů nebo speciální zábrany pro děti.

Zimní sezóna v této oblasti se vyznačuje absolutní spolehlivostí sněhu od října do května a zaručuje nejlepší zimní sportování na širokých sjezdových tratích lyžařského střediska. Fantastické výhledy ve výšce 2.000 metrů nad mořem a lesklý přírodní sníh jsou jedinečné. To vše je garantem skvělých možností zimních sportů na lyžařském táboře v Zell am See – Kaprun.

Samozřejmostí je množství restaurací a barů na sjezdovkách. Chutné pokrmy z mezinárodní a typické rakouské kuchyně poskytují energii na lyžování. Oběd zakoupíme právě v těchto restauracích, kde si i společně dopřejeme polední pauzu. Pro případ potřeby jsou zde i půjčovny a opravny lyžařské výzbroje. Naši vedoucí jsou jazykově vybaveni tak, aby vždy dokázali dětem s jakýmkoliv problémem pomoci.

Cena čtyřdenní permanentky je 192 € pro dospělé, 144 € pro teenagery narozené v roce 2000-2002 a 96 € pro teenagery narozené po roce 2003 včetně.

Co dalšího byste měli vědět

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá prémii – ALBUM FOTOGRAFIÍ z průběhu tábora. Tuto prémii získá i nový účastník. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si ji zakoupit za 100,- Kč. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin (několik stovek fotografií), proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin (nikoliv tedy po ukončení turnusu).Přehled termínů

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: loňská 2%.

Kód akceTermínCena KčVolno
Odjezdy: Praha, Plzeň
ZR1/201911.2. - 15.2.8.970OBSAZENO
ZR2/201918.2. - 22.2.8.970OBSAZENO

další informace k odjezdům

Přihláška na lyžařské tábory

Co s sebou na lyžařské tábory

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz, lyže/snowboard (možno obojí), lyžařskou/snowboardovou přilbu (povinné), lyžařskou výstroj. Sportovní oblečení, civilní oblečení, domácí obuv, hygienické potřeby včetně ručníku, plavky. Kapesné (50-60 €), sluneční krém a brýle, jídlo a pití na cestu do autobusu, snídani na první den lyžování. Nepovinně: čtení na cestu do autobusu, hudební nástroj, stolní hru, karty.

Pokud potřebujete novou lyžařskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné lyžařské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointSportisimoHudy sport.

Zapůjčení lyžařského vybavení

Doporučujeme půjčovnu s dlouholetou tradicí Ski centrum Petrovice, ve které každý klient CK Sindibád, po předložení cestovní smlouvy, obdrží slevu ve výši 20% plus zdarma zapůjčení kvalitních lyžařských brýlí. K zapůjčení je až 500 párů lyží, lyžařských bot, snowboardů, helem ale i oblečení a dalších sportovních doplňků. Lyže se zapůjčují nabroušené, navoskované, přičemž cena půjčovného je shodná pro starší i zcela nové modely.