ZIMNÍ TÁBORY V RAKOUSKU

lyžařské tábory
Popis Foto Vedoucí Odjezdy
Lyžařské tábory: Popis tábora, termín a cena

LYŽAŘSKÉ A SNOWBOARDOVÉ TÁBORY V ALPÁCH

Základní informace

Typ rekreace: Lyžařské tábory určené pro zkušené lyžaře i snowboardisty
Počet účastníků: 24 dětí + 3 vedoucí
Stáří účastníků: 11-18 let
Místo konání: Schladming-Dachstein / Planai, Rakousko
Ubytování: Horský penzion, 4-6 lůžkové apartmány, 2-3 lůžkové pokoje, sociální zařízení, balkon, Wifi a TV, krb
Strava: Snídaně přímo na penzionu. Oběd individuální na lyžařském svahu. Večeře opět na penzionu
Doprava: Podle počtu účastníků zajišťujeme dopravu na lyžařské tábory moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky
V ceně tábora: Snídaně + večeře včetně nápojů, ubytování, doprava včetně denní dopravy do lyžařského centra, lyžařští vedoucí, zdravotní dozor a cestovní pojištění
V ceně tábora není: Jídlo a pití do autobusu, snídaně první den lyžování, obědy (zakoupíme na svahu), lyžařská permanentka, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky)

Reference: Ověřená lokalita se 100% zárukou dostatku sněhu. 123 km sjezdovek, 44 moderních lanovek a vleků
Podobně zaměřené tábory: Lyžařské a snowboardové tábory Roháče, Lyžařský tábor Šumava.

Kód táboraTermínCenaVolná místaObjednávka
ZR1/20245.-9.2.12.470OBSAZENOOBJEDNAT
ZR2/202412.-16.2.12.470OBSAZENOOBJEDNAT

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: klubová 5%, loňská 2% (viz Podrobné informace o odjezdech).

100% jistota sněhu a skvěle udržované sjezdové tratě.

LYŽAŘSKÉ A SNOWBOARDOVÉ TÁBORY V ALPÁCH

Rychlé informace

Lyžařské tábory jsou určené pro pokročilé lyžaře, kteří chtějí o jarních prázdninách vyrazit za kvalitním lyžováním – 4 dny na lyžích v tomto středisku vydá za týdenní lyžování v českých horách, navíc bez front a v moderních lanovkách. Tábor je určený pro pokročilé lyžaře, tedy děti, které sjedou červené sjezdovky. Tábor není určený pro začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora byly alespoň pokročilí lyžaři. Tedy aby se uměli sami obléci do lyžařské výstroje (včetně lyžáků), sami se uměli upnout do lyžařského vázání, uměli jezdit na vleku a v případě pádu byli schopni se sami zvednout. Na těchto akcích se vždy sejde skvělá parta dětí i vedoucích, lyžařské tábory v Alpách patří mezi velmi oblíbené.
Jako večerní program pak přicházejí v úvahu stolní hry či relaxace na penzionu a v jeho nejbližším okolí. 

Akce se mohou zúčastnit i dospělí, kterým poskytujeme shodné služby jako táboru, a to včetně rodin s dětmi. Rodiče mohou denně zdarma umístit své dítě do některého z oddílu, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

Ve večerních hodinách odjíždíme z Prahy na noční cca 7mi hodinovou jízdu do alpské oblasti Schladming-Dachstein / Planai. Cesta, při které můžeme sledovat video, je po cca 3 hodinách prokládána zastávkami u čerpacích stanic. Následující 4 dny strávíme na sjezdovkách. Poslední den v pozdních odpoledních hodinách odjíždíme do ČR tak, abychom byli před půlnocí v Praze.

LYŽAŘSKÉ A SNOWBOARDOVÉ TÁBORY V ALPÁCH

Podrobné informace

O místě pobytu

Lyžařské středisko v Schladming-Dachstein poskytuje dostatek prostoru k vyžití pro lyžaře všech kategorií. Středisko se často nazývá také Schladming-Planai, či zkráceně jen Planai. Oblast Planai sdružuje čtyři vzájemně propojené lyžařské vrcholy Hauser Kaibling, Hochwurzen, Reiteralm a Planai. Nejvyšší bod lyžařského střediska se nachází v nadmořské výšce 1894 metrů nad mořem.

Lanovky patří k největším plusům střediska. Ve srovnání s jinými velkými alpskými středisky jsou totiž ty nejlepší sjezdovky pokryty nejpohodlnějšími, nejrychlejšími a nejkapacitnějšími lanovkami. To urychluje provoz na sjezdovkách a v neposlední míře poskytuje lyžařům dostatečný (až neobvyklý) komfort. Lyžaři jistě ocení vyhřívané polstrované sedačky, automatické otevírání zábran a krytů nebo speciální zábrany pro děti.

Dopravu do lyžařského střediska zajišťuje moderní autobus naší kanceláře. Vozidlo má dvouzónovou klimatizaci, posuvná sedadla do uličky a sklopná opěradla sedadel, přehrávač hudby/filmů, 3x monitor. USB zásuvku/osvětlení/reproduktor u každého sedadla, mikrofon, navigaci, tmavá okna. Autobus byl vyroben v roce 2019 a naše CK je prvním majitelem.
Po celou dobu pobytu zůstává autobus na místě a denně nás dopravuje na sjezdovky.

O lyžování

Zimní sezóna v této oblasti se vyznačuje absolutní spolehlivostí sněhu od října do května a zaručuje nejlepší zimní sportování na širokých sjezdových tratích lyžařského střediska. Výhodou jsou severní orientace svahů a nezvykle výkonné zasněžování sjezdovek. Fantastické výhledy ve výšce 2.000 metrů nad mořem a lesklý přírodní sníh jsou jedinečné. To vše je garantem skvělých možností zimních sportů na lyžařském táboře v Schladming-Dachstein / Planai.

Samozřejmostí je množství restaurací a barů na sjezdovkách. Chutné pokrmy z mezinárodní a typické rakouské kuchyně poskytují energii na lyžování. Oběd zakoupíme právě v těchto restauracích, kde si i společně dopřejeme polední pauzu. Pro případ potřeby jsou zde i půjčovny a opravny lyžařské výzbroje. Naši vedoucí jsou jazykově vybaveni tak, aby vždy dokázali dětem s jakýmkoliv problémem pomoci.

Slyšíte, jak vaše lyže klouzají dolů po hluboce zasněžených sjezdovkách, cítíte, jak horské sluneční paprsky příjemně dopadají na vaše tělo a vidíte vrcholky několika třítisícovek, tyčících se impozantně k nebi – takové je lyžování ve Schladming-Dachstein / Planai.

Cena čtyřdenní permanentky je 310 € pro dospělé (nad 18 let), 240 € pro teenagery (16-17,99 let) a 167 € pro děti (věk do 15,99 let).

Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 5%

LYŽAŘSKÉ A SNOWBOARDOVÉ TÁBORY V ALPÁCH

Další informace

Co s sebou

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz, lyže/snowboard (možno obojí), lyžařskou/snowboardovou přilbu (povinné), lyžařskou výstroj. Sportovní oblečení, civilní oblečení, domácí obuv, hygienické potřeby včetně ručníku, plavky. Kapesné (50-60 €), sluneční krém a brýle, jídlo a pití na cestu do autobusu, snídani na první den lyžování. Nepovinně: čtení na cestu do autobusu, hudební nástroj, stolní hru a karty.
V případě dietních omezení nutné přivézt na tábor specifické potraviny.

Pokud potřebujete novou lyžařskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné lyžařské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointSportisimoHudy sport.