TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Tábory u moře
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Tábory nové generace

Typ rekreace: Tábory u moře pro děti i teenagery
Stáří účastníků: 7-18 let
Místo konání: Chorvatsko, poloostrov Istrie
Reference: Tábory u moře v Chorvatsku pořádáme od roku 1998. Od roku 2019 s novou koncepcí „Tábory nové generace“.
Podobně zaměřené tábory: Tábory ve Španělsku, Tábory v Černé Hoře.

Popis ve zkratce: Tábor je umístěn nejblíže ze všech možných přímořských destinací, nachází se v klidné lokalitě přímořského areálu (maximální bezpečnost a kontrola dětí), česká kuchyně (nehrozí neznámá jídla). Tábor je nejvhodnější variantou pro nejmladší děti či pro děti jedoucí na tábor poprvé. Vzdálenost z Prahy je cca 800 km, čistá doba cesty je cca 9 hodin. Rychlejší cesta k moři z České republiky neexistuje. Tuto lokalitu jsme vybrali záměrně právě kvůli jejímu bezkonkurenčně nejrychlejšímu dosažení. Děti na tábory u moře vyjíždí v pozdních večerních hodinách a na místo doráží druhý den v hodinách ranních. 

V roce 2019 nově koncipované tábory. Skvěle vybavené přímořské areály!


Tábory u moře v Chorvatsku

Ubytování: Letní domky v přímořském areálu s recepcí, bazénem s lehátky, sportovištěm, dětským koutkem, vlastní pláží, restaurací, obchodem, WiFi. Domky mají 1-2 ložnice, obývací pokoj s TV, kuchyňský kout s lednicí, sociální zařízení, terasu s posezením.
Strava: Plná penze včetně nápojů. Jídlo se podává přímo na penzionu, česká kuchyně.
Doprava: Moderní autobus (klimatizace, video, tmavá okna).
V ceně tábora: Ubytování, strava včetně nápojů, doprava, vedoucí, program, cestovní pojištění, pojištění CK.
V ceně tábora není: Výlety, povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 42 Kč/osobu/den, nad 12 let 57 Kč/osobu/den), jídlo a pití do autobusu na cestu do Chorvatska a zpět.

O přímořském areálu – tábory u moře

Tábory nové generace v Chorvatsku jsou ojedinělé tím, že se konají v několika přímořských areálech. Konkrétně pro rok 2020 jsme připravili tři destinace, dvě osvědčené a jednu zcela novou. Děti si tak mohou nejen v průběhu několika let, ale i v průběhu jediných letních prázdnin vyzkoušet několik pobytů v Chorvatsku, vždy na jiném místě.

Přímořské areály jsme pečlivě vybírali právě s ohledem na potřeby dětských táborů. Všechny areály jsou uzavřené pro automobilovou dopravu, mají vlastní recepci a ubytování nabízejí v letních domcích / apartmánech vybavených vlastním sociálním zařízením. V každém rezortu je zdarma k dispozici bazén s lehátky. V jeho dosahu je vždy i další, většinou travnaté prostranství, vhodné pro slunění na dece či plážové podložce. 

Dále jsou všechny areály vybaveny restaurací, obchodem, dětským koutkem a sportovišti. Počet restaurací, nabídka obchodu a typy sportovišť jsou odvislé od konkrétního areálu. Sportovišti jsou hřiště na plážový volejbal, tenis, badminton, minigolf, klasický volejbal, basketball, nohejbal či kopanou. K dispozici jsou i ping-pongové stoly a stolní fotbálky. V areálech probíhají i doprovodné animační programy pro děti.

Vzhledem k naprosto ideálnímu umístění tábora v areálu je tábor vhodný pro děti všech věkových kategorií. Rezort má vlastní pláže a je umístěn přímo na mořském pobřeží. Jeho umístění v zalesněné části poloostrova zaručuje účastníkům tábora stíněný a chladnější prostor po celý den. Ve stínu či polostínu stromů jsou vytvořeny perfektní podmínky pro relaxaci, odpočinek a hry.

O programu pro děti

Pro děti mají naši vedoucí připraven program obdobně, jako je tomu zvykem na táborech tuzemských. Vzhledem k umístění tábora, je možno pro hry využít přímo v areálu zatravněné či zalesněné plochy nebo přímo některá sportoviště. Hry jsou pro děti připraveny i u zdarma přístupného bazénu a na mořských plážích.

V zájmu zdraví dětí, především ochrany pokožky před spálením, ale i před úpaly a úžehy, vedoucí dětem redukují čas strávený na sluníčku. Dosahují toho právě tím, že část her připravují v polostínech stromů či na verandách domků. Vždy však na čerstvém mořském vzduchu a především s možností v jakémkoliv okamžiku během několika málo minut děti schladit v moři či bazénu. Takovouto možnost nabízejí právě a jen tábory u moře pořádané v přímořských areálech. 

O programu pro teenagery

Program pro teenagery mají tábory u moře v rámci interních táborových pravidel přizpůsoben tak, aby si pobyt a všechny s ním spojené aktivity účastníci užili na maximum. I v tomto ohledu je pobyt v přímořském rezortu maximálně vhodný. Některým aktivitám se totiž mohou účastníci tábora v rámci areálu věnovat samostatně a přitom bezpečně ve společnosti svých vrstevníků. Po dohodě se svým vedoucím a po vytvoření nerozdělitelné skupinky ze svých řad, mohou teenageři vyrazit například na sportoviště, do obchodu, na stolní fotbálek, stolní tenis, podvečerní karaoke, či jen tak na procházku po areálu. Některé činnosti, především samostatné koupání bez dozoru vedoucího, samozřejmě dělat nemohou.

Pobyty pro teenagery mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v oddílech, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

O táboře u moře stručně a přehledně

 • Ubytování
  • nejbližší přímořský areál od ČR (cca 800 km)
  • přímořský areál s recepcí (bezpečnost a maximální možná volnost pohybu)
  • letní domky / apartmány s terasou a vlastním sociálním zařízením (2-3  lůžkové pokoje, TV)
  • bazén (zdarma)
  • vlastní pláž s kamennými moly a vstupy do moře
  • sportoviště, ping-pong, stolní fotbálek, dětský koutek
  • zatravněné plochy pro slunění a hry
  • zalesněné plochy pro redukci slunění a hry
  • možnost koupání během několika minut (bazén i moře v těsné blízkosti)
  • několik areálů v průběhu jedněch letních prázdnin
  • každý rok jiné areály
 • Strava
  • česká kuchyně
  • strava včetně nápojů přímo v ubytování
 • Doprava
  • zcela nový moderní klimatizovaný autobus pro 27 osob
  • autobus k dispozici jen pro sindibádský tábor (bez cizích cestujících)
  • díky typu autobusu a dobře zvolené trase nejrychlejší možná doprava (cca 9 hodin čisté jízdy)
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými tábory
  • majitelem i provozovatelem autobusu je CK Sindibád

O areálu tábora HR1/2020

První areál Superior Homes Kastanija**** se nachází u pláže, jen 3 km od centra města Novigrad a historického centra města. V komplexu najdete venkovní bazény, restauraci, bar, obchod a mnoho pláží a míst na opalování. Všechny letní domky mají klimatizaci, TV s plochou obrazovkou a plně vybavenou kuchyň. Ve vlastní koupelně najdete sprchový kout. Součástí je také terasa s posezením. Pouhých 200 metrů od areálu je obchod s potravinami a obchod se suvenýry. Restaurace, která nabízí místní speciality a pokrmy mezinárodní kuchyně, se nachází 200 metrů od ubytování.

další fotografie

O areálu tábora HR2 až HR6/2020

Druhý areál Savudrija Plava Laguna*** se nachází nedaleko města Savudrija v malebné oblasti s borovými lesy a bohatou středomořskou vegetací. Ubytování nabízí v jedno či dvoupatrových letních domcích / apartmánech s balkonem nebo terasou. K dispozici je velký bazén s lehátky, samoobslužná restaurace, sportoviště, animační programy, večerní hudba. Pro mladší děti je v areálu vnitřní dětský koutek a venkovní hřiště s houpačkami, prolézačkami a dalšími atrakcemi. Pro starší pak například beach volejbalové hřiště, basketbalové koše, prostorná restaurace.

další fotografie

O areálu tábora HR7 a HR8/2020

Třetí areál Polynesia Plava Laguna*** se nachází uprostřed borovic na pláži v oblasti Katoro nedaleko města Umag a nabízí ubytování s terasou nebo balkonem. V areálu jsou dva bazény. První je určen mladším dětem, druhý je pak vhodný pro teenagery a dospělé. V průběhu dne i večera personál areálu organizuje aktivity pro děti i dospělé. Pro gurmány rezort poskytuje bufetovou restauraci s nabídkou jídel místní i mezinárodní kuchyně, pizzerii, snack bar na pláži a několik kaváren. V areálu jsou zelené plochy, sportoviště, různé kiosky, obchody, supermarket a stanice první pomoci.

další fotografie

Jak je to s výlety – tábory u moře v Chorvatsku

1.výlet – Výlet lodí s obědem na palubě (po Jadranu podél Istrie): Celodenní výlet lodí po modrých vodách Jadranu podél členitého pobřeží istrijského poloostrova, plavba limským kanálem připomínajícím fjord, zastávky v turistickém letovisku Vrsar a ve starobylém městečku Rovinj s možností prohlídky, nakupování či koupání pod hradbami města. Oběd se podává přímo na palubě lodi (grilovaný kuřecí steak/ryba, salát, pečivo, pití).
Cena 1510 Kč (v ceně je zahrnuta lodní doprava, dozor vedoucích, oběd).

2.výlet – Aquapark  Istralandia (výlet autobusem): aquapark otevřený v létě 2014 patří mezi největší atrakce na Istrii. Má rozlohu 81.000 m² a najdete v něm na 20 tobogánů včetně nejvyšší skluzavky v Chorvatsku, bazény s umělým vlnobitím a další atrakce včetně amfiteátru pro konání nejrůznějších akcí.
Cena 1910 Kč (v ceně je zahrnuta autobusová doprava, dozor vedoucích).

Balíček výletů za zvýhodněných podmínek

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy, tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 2980 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 440 Kč.

Co dalšího byste měli vědět

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá prémii – ALBUM FOTOGRAFIÍ z průběhu tábora. Tuto prémii získá i nový účastník. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si ji zakoupit za 100,- Kč. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

Přehled termínů – tábory u moře

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, hromadná 5%, loňská 2%. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč.

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
Odjezdy: Praha, Brno, České Budějovice
HR1/20203.7.-12.7.109.4808
HR2/202010.7.-19.7.109.480více než 9
HR3/202017.7.-26.7.109.480více než 9
HR4/202024.7.-2.8.109.4808
HR5/202031.7.-9.8.109.480více než 9
HR6/20207.8.-16.8.109.480více než 9
HR7/202014.8.-23.8.109.480více než 9
HR8/202021.8.-30.8.109.480více než 9
HR1+HR2/20203.7.-19.7.1717.460více než 9
HR2+HR3/202010.7.-26.7.1717.460více než 9
HR3+HR4/202017.7.-2.8.1717.460více než 9
HR4+HR5/202024.7.-9.8.1717.460více než 9
HR5+HR6/202031.7.-16.8.1717.460více než 9
HR6+HR7/20207.8.-23.8.1717.460více než 9
HR7+HR8/202014.8.-30.8.1717.460více než 9

další informace k odjezdům


Co s sebou na tábory u moře

• Hlavní zavazadlo: kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, ručníky, plavky, spodní prádlo, oblečení do města (diskotéka), boty do vody (mořští ježci),  domácí obuv, hygienické potřeby, sluneční brýle, opalovací krém s OF min 15, krém či mléko po opalování, pokrývka hlavy, psací potřeby, baterka, kapesné cca 40-60 € nebo 300-400 Kuna + 10 € na jídlo a pití na cestu zpět (příp. peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem), event. potápěčské brýle (z bezpečnostních důvodů nebrat dýchací trubici), ploutve, nafukovací „nesmysly“ :-)

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): občanský průkaz nebo cestovní pas, jídlo na cestu (1x večeře, 1x snídaně, 1x oběd), pití na cestu, lehkou mikinu, karty, knížku, dětské stolní hry.

Pokud vám chybí na tábory u moře některá z potřebných sportovních potřeb či nějaké oblečení, nebo jste se rozhodli vaši zastaralou cestovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním vybavením: SportisimoDecathlon, Hudy sport.