TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Tábory u moře
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Tábory nové generace

Typ rekreace: Tábory u moře pro děti i teenagery
Stáří účastníků: 7-18 let
Místo konání: Chorvatsko, poloostrov Istrie
Reference: Tábory u moře v Chorvatsku pořádáme od roku 1998. Od roku 2019 s novou koncepcí „Tábory nové generace“.
Podobně zaměřené tábory: Tábory v Itálii, Tábory v Černé Hoře.

Popis ve zkratce: Tábor je umístěn nejblíže ze všech možných přímořských destinací, nachází se v klidné lokalitě přímořského areálu (maximální bezpečnost a kontrola dětí), česká kuchyně (nehrozí neznámá jídla). Tábor je nejvhodnější variantou pro nejmladší děti či pro děti jedoucí na tábor poprvé. Vzdálenost z Prahy je cca 800 km, čistá doba cesty je cca 9 hodin. Rychlejší cesta k moři z České republiky neexistuje. Tuto lokalitu jsme vybrali záměrně právě kvůli jejímu bezkonkurenčně nejrychlejšímu dosažení. Děti na tábory u moře vyjíždí v pozdních večerních hodinách a na místo doráží druhý den v hodinách ranních. 

V roce 2019 nově koncipovné tábory. Skvěle vybavené přímořské areály!


Tábory u moře v Chorvatsku

Ubytování: Letní domky v přímořském areálu s recepcí, bazénem s lehátky, sportovištěm, dětským koutkem, vlastní pláží, restaurací, obchodem, WiFi. Domky mají 1-2 ložnice, obývací pokoj s TV, kuchyňský kout s lednicí, sociální zařízení, terasu s posezením.
Strava: Plná penze včetně nápojů. Jídlo se podává přímo na penzionu, česká kuchyně.
Doprava: Moderní autobus (klimatizace, video, tmavá okna).
V ceně tábora: Ubytování, strava včetně nápojů, doprava, vedoucí, program, cestovní pojištění, pojištění CK.
V ceně tábora není: Výlety, povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 42 Kč/osobu/den, nad 12 let 57 Kč/osobu/den), jídlo a pití do autobusu na cestu do Chorvatska a zpět.

O přímořském areálu

Tábory nové generace v Chorvatsku jsou ojedinělé tím, že se konají v několika přímořských areálech. Konkrétně pro rok 2019 jsem připravili tři destinace. Děti si tak mohou nejen v průběhu několika let, ale i v průběhu jedinných letních prázdnin vyzkoušet několi pobytů v Chorvatsku, vždy na jiném místě.

Přímořské areály jsme pečlivě vybírali právě s ohledem na potřeby dětských táborů. Všechny areály jsou uzavřené pro automobilovou dopravu, mají vlastní recepci a ubytování nabízejí v letních domcích / apartmánech vybavených vlastním sociálním zařízením. V každém rezortu je zdarma k dispozici bazén s lehátky. V jeho dosahu je vždy i další, většinou travnaté prostranství, vhodné pro slunění na dece či plážové podložce. 

Dále jsou všechny areály vybaveny restaurací, obchodem, dětským koutkem a sportovišti. Počet restaurací, nabídka obchodu a typy sportovišť jsou odvislé od konkrétního areálu. Sportovišti jsou hřiště na plážový volejbal, tenis, badminton, minigolf, klasický volejbal, basketball, nohejbal či kopanou. K dispozici jsou i ping-pongové stoly a stolní fotbálky. V areálech probíhají i doprovodné animační programy pro děti.

Vzhledem k naprosto ideálnímu umístění tábora v areálu je tábor vhodný pro děti všech věkových kategorií. Rezort má vlastní pláže a je umístěn přímo na mořském pobřeží. Jeho umístění v zalesněné části poloostrova zaručuje účastníkům tábora stíněný a chladnější prostor po celý den. Ve stínu či polostínu stromů jsou vytvořeny perfektní podmínky pro relaxaci, odpočinek a hry.

O programu pro děti

Pro děti mají naši vedoucí připraven program obdobně, jako je tomu zvykem na táborech tuzemských. Vzhledem k umístění tábora, je možno pro hry využít přímo v areálu zatravněné či zalesněné plochy nebo přímo některá sportoviště. Hry jsou pro děti připraveny i u zdarma přístupného bazénu a na mořských plážích.

V zájmu zdraví dětí, především ochrany pokožky před spálením, ale i před úpaly a úžehy, vedoucí dětem redukují čas strávený na sluníčku. Dosahují toho právě tím, že část her připravují v polostínech stromů či na verandách domků. Vždy však na čerstvém mořském vzduchu a především s možností v jakémkoliv okamžiku během několika málo minut děti schladit v moři či bazénu. Takovouto možnost nabízejí právě a jen tábory u moře pořádané v přímořských areálech. 

O programu pro teenagery

Program pro teenagery mají tábory u moře v rámci interních táborových pravidel přizpůsoben tak, aby si pobyt a všechny s ním spojené aktivity účastníci užili na maximum. I v tomto ohledu je pobyt v přímořském rezortu maximálně vhodný. Některým aktivitám se totiž mohou účastníci tábora v rámci areálu věnovat samostatně a přitom bezpečně ve společnosti svých vrstevníků. Po dohodě se svým vedoucím a po vytvoření nerozdělitelné skupinky ze svých řad, mohou teenageři vyrazit například na sportoviště, do obchodu, na stolní fotbálek, stolní tenis, podvečerní karaoke, či jen tak na procházku po areálu. Některé činnosti, především samostané koupání bez dozoru vedoucího, samozřejmě dělat nemohou.

Pobyty pro teenagery mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v oddílech, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

O táboře rychle a přehledně

 • Ubytování
  • nejbližší přímořský areál od ČR (cca 800 km)
  • přímořský areál s recepcí (bezpečnost a maximální možná volnost pohybu)
  • letní domky / apartmány s terasou a vlastním sociálním zařízením (2-3  lůžkové pokoje, TV)
  • bazén (zdarma)
  • vlastní pláž s kamennými moly a vstupy do moře
  • sportoviště, ping-pong, stolní fotbálek, dětský koutek
  • zatravněné plochy pro slunění a hry
  • zalesněné plochy pro redukci slunění a hry
  • možnost koupání během několika minut (bazén i moře v těsné blízkosti)
  • několik areálů v průběhu jedněch letních prázdnin
  • každý rok jiné areály
 • Strava
  • česká kuchyně
  • strava včetně nápojů přímo v ubytování
 • Doprava
  • zcela nový moderní klimatizovaný autobus pro 27 osob
  • autobus k dispozici jen pro sindibádský tábor (bez cizích cestujících)
  • díky typu autobusu a dobře zvolené trase nejrychlejší možná doprava (cca 9 hodin čisté jízdy)
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými tábory
  • majitelem i provozovatelem autobusu je CK Sindibád

O areálu tábora HR1/2019

První areál Polynesia Plava Laguna*** se nachází uprostřed borovic na pláži v oblasti Katoro nedaleko města Umag a nabízí ubytování s terasou nebo balkonem. V areálu jsou dva bazény. První je určen mladším dětem, druhý je pak vhodný pro teenagery a dospělé. V průběhu dne i večera personál areálu organizuje aktivity pro děti i dospělé. Pro gurmány rezort poskytuje bufetovou restauraci s nabídkou jídel místní i mezinárodní kuchyně, pizzerii, snack bar na pláži a několik kaváren. V areálu jsou zelené plochy, sportoviště, různé kiosky, obchody, supermarket a stanice první pomoci.

další fotografie

O areálu tábora HR2/2019

Druhý areál Splendid Resort*** je situován jen pár kroků od pláže v oblasti Zlatne Stijene nedaleko města Pula. Všechny apartmány mají balkon, satelitní TV, vybavený kuchyňský kout s lednicí. V koupelně najdete sprchu, fén a ručníky. Z některých apartmánů je výhled na moře. Součástí rezortu je venkovní bazén, restaurace, stolní tenis a supermarket. Restaurace se slunečníky je umístěna hned u sladkovodního bazénu. Součástí areálu je také slušně vybavená posilovna a několik různých sportovišť.

další fotografie

O areálu tábora HR3/2019 a HR4/2019

Třetí areál Savudrija Plava Laguna*** se nachází nedaleko města Savudrija v malebné oblasti s borovými lesy a bohatou středomořskou vegetací. Ubytování nabízí v jedno či dvoupatrových letních domcích / apartmánech s balkonem nebo terasou. K dispozici je velký bazén s lehátky, samoobslužná restaurace, sportoviště, animační programy, večerní hudba. Pro mladší děti je v areálu vnitřní dětský koutek a venkovní hřiště s houpačkami, prolézačkami a dalšími atrakcemi. Pro starší pak například beach volejbalové hřiště, basketbalové koše, prostorná restaurace.

další fotografie

Jak je to s výlety

1.výlet – Za mořskou faunou (výlet lodí): 2 až 3 hodinová plavba za poznáním krás Jaderského moře. Podle aktuálních podmínek a hlášeného výskytu se bude jednak o:
Varianta A: vyhlídkovou plavbu lodí za pozorováním delfínů. Istrijský poloostrov a přilehlé ostrovy jsou domovem vzácných a ohrožených delfínů.
Varianta B: plavbu katamaránem se skleněným dnem za pozorováním podmořského života. Loď zastavuje na těch nejzajímavějších místech a zahrnuje i potápěčskou show.
Cena 950 Kč (v ceně je zahrnuta lodní doprava, dozor vedoucích).

2.výlet – Aquapark  Istralandia (výlet autobusem): aquapark otevřený v létě 2014 patří mezi největší atrakce na Istrii. Má rozlohu 81.000 m² a najdete v něm na 20 tobogánů včetně nejvyšší skluzavky v Chorvatsku, bazény s umělým vlnobitím a další atrakce včetně amfiteátru pro konání nejrůznějších akcí.
Cena 1680 Kč (v ceně je zahrnuta autobusová doprava, dozor vedoucích).

Balíček výletů za zvýhodněných podmínek

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy, tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 2290 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 340 Kč.

Co dalšího byste měli vědět

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá prémii – ALBUM FOTOGRAFIÍ z průběhu tábora. Tuto prémii získá i nový účastník. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si ji zakoupit za 100,- Kč. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

Přehled termínů

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, hromadná 5%, loňská 2%. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč.

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
Odjezdy: Praha, Brno
HR1/201928.6.-7.7.108.9602
HR2/20195.7.-14.7.108.960OBSAZENO
HR3/201912.7.-21.7.108.9601
HR4/201919.7.-28.7.108.960OBSAZENO
HR1+HR2/201928.6.-14.7.1716.920OBSAZENO
HR2+HR3/20195.7.-21.7.1716.920OBSAZENO
HR3+HR4/201912.7.-28.7.1716.920OBSAZENO

další informace k odjezdům


Co s sebou na tábory u moře

• Hlavní zavazadlo: kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, ručníky, plavky, spodní prádlo, oblečení do města (diskotéka), boty do vody (mořští ježci),  domácí obuv, hygienické potřeby, sluneční brýle, opalovací krém s OF min 15, krém či mléko po opalování, pokrývka hlavy, psací potřeby, baterka, kapesné cca 40-60 € nebo 300-400 Kuna + 10 € na jídlo a pití na cestu zpět (příp. peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem), event. potápěčské brýle (z bezpečnostních důvodů nebrat dýchací trubici), ploutve, nafukovací „nesmysly“ :-)

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): občanský průkaz nebo cestovní pas, jídlo na cestu (1x večeře, 1x snídaně, 1x oběd), pití na cestu, lehkou mikinu, karty, knížku, dětské stolní hry.

Pokud vám chybí na tábory u moře některá z potřebných sportovních potřeb či nějaké oblečení, nebo jste se rozhodli vaši zastaralou cestovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním vybavením: SportisimoDecathlon, Hudy sport.