TÁBORY U MOŘE – CHORVATSKO, Biograd

tábory u mořePopisFotoVedoucíOdjezdyTábory u mořeTyp rekreace: Tábory u moře pro děti i teenagery
Stáří účastníků: 7-18 let
Místo konání: Chorvatsko, Biograd na Moru
Reference: Tyto tábory u moře pořádáme od roku 1998. Tábory jsou vhodné pro děti i teenagery.
Podobně zaměřené tábory: Tábory v Itálii, Tábory v Černé Hoře.

Klimatizovaný apartmánový dům***, pokoje s WiFi

Tábory u moře

Chorvatsko, Biograd – tábory u moře

Tábory u moře Ubytování: Apartaments Aldomar***, 4-6 lůžkové klimatizované apartmány (koupelna, toaleta, kuchyňka, televize-satelitní programy, balkon, připojení k WiFi).
Strava: Plná penze včetně nápojů. Jídlo se podává přímo na penzionu, česká kuchyně.
Doprava: Moderní dálkový autobus (klima, DVD, tmavá okna).
V ceně tábora: Ubytování, strava včetně nápojů, doprava, vedoucí, program, cestovní pojištění, pojištění CK.
V ceně tábora není: Výlety, povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 42 Kč/osobu/den, nad 12 let 57 Kč/osobu/den), jídlo a pití do autobusu na cestu do Chorvatska a zpět.

O táboře

Vzhledem k naprosto ideální poloze apartmánového domu, jeho okolí, plážím a sportovnímu vyžití, jsou tyto tábory u moře vhodné pro nejširší věkové rozpětí dětí – tedy pro děti i teenagery. Účastníci tábora jsou interně rozděleni na děti a teenagery (věková hranice je 12 let). Díky tomu mohou vedoucí lépe přizpůsobit táborový program a oddílové činnosti se tak stávají mnohem atraktivnější pro danou věkovou skupinu.

Pro děti jsou připraveny hry u moře, na plážích a v nejbližším okolí tak, jak je zvykem na tuzemských táborech. To vše zábavnou formou a na zdravém mořském vzduchu. Na pláži se nachází volejbalové hřiště, tenisové kurty, vodní tobogan a skluzavka, půjčovny šlapadel a dalších atrakcí.

Pro teenagery, kteří si v dnešní době již většinu svého času chtějí organizovat sami, je zde právě v tomto ohledu program přizpůsoben. Účastníci jsou rozděleni do táborových skupinek, každá skupinka má svého vedoucího a s ním si domlouvá táborový program, činnost na jeden každý den. Přes den ve vysokých teplotách dávají děti přednost pobytu na pláži s možností zchlazení v moři. Večer pak přicházejí v úvahu procházky po pobřeží, výlet za západem slunce nad mořem, vycházky do centra městečka či návštěva diskotéky. Tábory u moře v Chorvatsku mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v oddílech, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

Co dalšího byste měli vědět

Biograd na Moru je město v Severní Dalmácii, ležící 28 km jihovýchodně od Zadaru. Rozkládá se na poloostrůvku mezi zálivy Bošana a Soline. Je nástupním místem lodních výletů do Národního parku Kornati. Biograd má krásné rozlehlé oblázkové pláže lemované borovým lesem. Nejblíž centru města (10 minut chůze po pobřežní promenádě) je populární pláž Dražica. Hlavní pláž letoviska je velká, oblázková, lemovaná borovým lesem, vybavená sprchami, kabinkami a zábavními nebo sportovními atrakcemi (tobogán, trampolíny). Stejným směrem se nachází i pláž Soline, která je oblázkovopísčitá a leží ve stejnojmenné zátoce.

Všechny táborové oddíly se samozřejmě snaží maximálně využít možnosti pobytu na mořské pláži, nicméně především ze zdravotních důvodů je pobyt na mořských plážích pro děti redukován. V době nejsilnějšího sluníčka mezi 12-15 hodinou pak na pláže a k moři nechodíme vůbec. Tato doba je využita pro oběd a polední odpočinek. Ten je možno strávit na pokoji, na terase se slunečníky, či na lavičce ve stínu stromů v těsné blízkosti vilky.

Pokoje jsou vybaveny povlečením a nejsou vybaveny ručníky. Ručníky doporučujeme alespoň 3 (osušení po slané mořské vodě, osušení po sladké vodě, na ruce).

Jak je to s výlety

1.výlet – Aquapark Solaris + Šibenik
Aquapark Solaris: je prvním zábavním vodním parkem v Chorvatsku, který se nachází nedaleko města Šibenik. Park nabízí mnoho skluzavek, trysky, postřikovače a vodopády, jenž jsou součástí zábavy a dobrodružství. Mezi nejoblíbenější atrakce patří „klikatá řeka“ (lazy river), velký sud, pohádková jeskyně, masážní bazény. O dozor nad aquaparkem bdí celý den profesionální záchranáři. 
Přístavní město Šibenik: významné středisko cestovního ruchu s mnoha lákajícími památkami. Asi nejznámější z nich je Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov), která byla v r. 2000 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Možnost koupání na nově zbudované městské pláži, rozchod po skupinkách. Cena výletu: 1.280 Kč/os.

2.výlet – Národní park řeky Krka
Prohlídka vodopádů (např. Rošský vodopád 25,5 metru, Skradinski buk 45,7 metrů), projížďka lodí po hlavním vodním toku parku – řeky Krka, procházka po dřevěných chodnících přes řeku – hluboké kaňony, které jsou v ostrém kontrastu s okolní vyprahlou krasovou rovinou, četné vodopády, krápníkové prahy a přírodní přehrady. Možnost koupání přímo pod vodopády! Národní park Krka je zcela ojedinělý a jeho prohlídku doporučujeme všem účastníkům. Cena výletu: 1.380 Kč/os.

3.výlet – Trajektem na ostrov Tkon
Tkon je rybářská vesnice a přístav, také někdy nazývaná „Brána Kornati“, která patří k ostrovu Pašman. Pláže v Tkonu jsou oblíbeným výletním cílem návštěvníků z letoviska Biograd, kteří denně přijíždějí trajektem na koupání a potápění. Cena výletu: 350 Kč/os.

Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však tyto tři výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výrazně výhodnějších podmínek a to za 2.690 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak), že peníze neztratí (vůbec je nemá) a že pro něho bude na výletě místo (garance místa). Platbou předem ušetříte 320 Kč.

Tábory u moře

 

Tábory u moře

Přehled termínů

TERMÍNY TÁBORŮ
Ceny v Eurech: D1-D4: 345, Dx: 615.
Odjezdová místa: Praha, Brno, Bratislava (info)
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
D1/201827.7.-5.8.108.990OBSAZENO
D2/20183.8.-12.8.108.990OBSAZENO
D3/201810.8.-19.8.108.990OBSAZENO
D4/201817.8.-26.8.108.990OBSAZENO
Dx/2018sloučené termíny1715.980OBSAZENO

Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.
Slevy: předtermínová 10%, hromadná 5%, loňská 2%, sloučené termíny 2000 Kč.

Tábory u moře

Tábory u moře

Co s sebou na tábory u moře

• Hlavní zavazadlo: kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, ručníky, plavky, spodní prádlo, oblečení do města (diskotéka), boty do vody (mořští ježci),  domácí obuv, hygienické potřeby, sluneční brýle, opalovací krém s OF min 15, krém či mléko po opalování, pokrývka hlavy, kostičkovaný blok FA5, psací potřeby, baterka, kapesné cca 40-60 € (+ peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem), event. potápěčské brýle (z bezpečnostních důvodů nebrat dýchací trubici), ploutve, nafukovací „nesmysly“ :-)

Pokud vám chybí některá z potřebných sportovních potřeb či nějaké oblečení, nebo jste se rozhodli vaši zastaralou cestovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním vybavením: SportisimoDecathlon, Hudy sport.

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): občanský průkaz nebo cestovní pas, jídlo na cestu (1x večeře, 1x snídaně, 1x oběd), pití na cestu, lehkou mikinu, karty, knížku, dětské stolní hry.