TÁBORY S AIRSOFTEM – víkendy v přírodě

Tábory s airsoftem
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Typ rekreace: Víkendové tábory s airsoftem
Stáří účastníků: 9-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory
Reference: Tábory s airsoftem pořádáme od roku 2011. Tyto víkendové airsoftcampy jsou velice populární.
Podobně zaměřené tábory: Airsoftové tábory, Paintballové tábory.


Víkendové tábory s airsoftem

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování:
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Minibusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, vedoucí, zákonné pojištění CK.

O táboře

Tábory s airsoftem probíhají na našem tábořišti umístěném ve Frýdlantském výběžku v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory nedaleko města Hejnice.

Tábořiště je umístěno na louce obklopené vzrostlými stromy a keři. Táborníkům je k dispozici ohniště s posezením, bazén, trampolína, stolní fotbálek a společenská místnost. Společenská místnost je vybudována v 11 metrovém dvoudveřovém karavanu. Tedy v největším karavanu tábora, který je zároveň největším karavanem co se vůbec vyrábí. V druhém atypickém karavanu se nachází kuchyň.  Dalších 11 speciálně přestavěných karavanů slouží k ubytování táborových účastníků. V závislosti na velikosti konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3-5 dětí (délka karavanů je 4-7 metrů).

Nedaleko tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, hřiště, kino, obchody.

O programu

Na podzim roku 2011 vznikl při cestovní kanceláři Sindibád Airsoftový oddíl sdružující převážně děti a teenagery. Jeho členové pořádají 6x ročně víkendové výjezdy za airsoftovou hrou. Víkendové tábory s airsoftem jsou převážně dvoudenní.  V případě podzimních prázdnin a státních svátků sloučených s víkendem pak až pětidenní. Začínají vždy poslední pracovní den večer (nejčastěji tedy v pátek) a končí opět večer poslední den volna (nejčastěji tedy v neděli). Akce se zúčastňuje cca 10-15 dětí, které jsou pod dozorem vedoucích.

Airsoftovou hrou stráví účastníci víkendu většinu svého času. Program jednotlivých dní je sestaven z postupně složitějších her přecházejících až do misí, při kterých plní jednotlivé týmy různě obtížné úkoly. Samozřejmě vždy se zbraní v ruce. Nový účastníci projdou školením týkajícím se údržby zbraní (čištění, rozebírání, skládání, manipulace) a školením týkajícím se vlastních her (správné a bezpečné chování při hrách, všeobecná bezpečnostní pravidla při airsoftu).

Na tábory s airsoftem tedy zveme všechny děti a teenagery, kteří v airsoftu našli zalíbení, avšak i ty, kteří nad tím teprve uvažují. Účastí na některé z těchto akcí získáte zcela jistě představu o airsoftu. V neposlední řadě si dobře zahrajete airsoft a strávíte aktivní prima víkend se svými vrstevníky zaručující plno nových zážitků.

Začátečníci se po absolvování víkendu lépe rozhodnou, zda je airsoft baví, zda chtějí ve hrách a misích pokračovat a případně se zúčastnit některého airsoftového tábora konaného v době letních prázdnin. Ti, kteří se airsoftu chtějí věnovat pravidelně a celoročně, mohou vstoupit do našeho airsoftového oddílu.

O airsoftových zbraních a oblečení

Je zapotřebí, aby si každý účastník dovezl na airsoftové tábory airsoftovou zbraň a brýle či obličejovou masku. Kdo nemá vlastní zbraň, může si ji včetně příslušenství zapůjčit prostřednictvím naší kanceláře, která vše také na tábor dopraví (zbraň, akumulátor, nabíječku, ochranné brýle). Cena za tento set je 170 Kč / den. Munice je k zakoupení přímo na táboře v podstatě v neomezeném množství. Cena za balení 5000 ks je 250 Kč. Na našich táborech používáme výhradně biokuličky z důvodu ochrany životního prostředí. V případě, že si účastník přiveze vlastní střelivo, musí být také ekologické. Dále účastníkům doporučujeme, aby baterie i nabíječky měli podepsané (nejlépe nesmazatelný fix), čímž se předejte nechtěným záměnám.

Zbraně na airsoftové tábory mohou být všech typů: manuální, plynové i elektrické. Na hry doporučujeme vyčlenit starší oblečení. Barevně jsou pak nejvhodnější vojenské maskáče či jiné zelené, hnědé či černé oblečení. Oblečení na airsoft se tedy skládá z dlouhých kalhot, trička s dlouhým rukávem, mikiny-bundy či jiného svrchního oděvu, šátku na krk, lehkých rukavic, kšiltovky (otočená dozadu kryje krk) a vhodné obuvi (nejlépe kanad, pohorek či jiné kožené obuvi).

Přehled termínů – tábory s airsoftem

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: vlastní doprava 200 Kč.

Kód táboraTermínDnyCenaVolno
Odjezdy: Praha, Liberec, Hejnice
VA1/2020 Velikonoce8.-13.4.52.97010
VA2/2020 Majáles7.-10.5.32.17010
VA3/2020 Letní vzpomínka25.-28.9.32.17010
VA4/2020 Podzimní prázdniny27.10.-1.11.52.97010

další informace k odjezdům

Přihláška na tábory s airsoftem

Vedoucí tábora
Odjezdy na tábory

Fotografie tábora

Co s sebou na víkendové tábory s airsoftem

Spacák, airsoftové oblečení nebo maskáče, dle počasí holínky nebo zimní boty (kdo má kanady nemusí), teplé domácí oblečení, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, dle počasí bundu nebo pláštěnku (airsoft se hraje i v případě sněžení). Plavky (krytý Aquapark v Liberci), ručník, šátek, čepici, hygienické potřeby, hrneček, propisku, blok A5, baterku. Kapesné, event. peníze na střelivo (250 Kč/víkend) či zbraň (170 Kč/den). Vše sbalit do jednoho batohu/krosny/kletru/kufru. Spacák a zbraň může být sbalena zvlášť. Zbraň musí být sbalena tak, aby nebyla vidět – jedná se o zbraně skupiny D.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pokud potřebujete novou airsoftovou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné airsoftové vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: AirsoftgunsAirsoftshopMorriscz.

Co s sebou zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.