TÁBORY NA KONÍCH pro děti z Čech i Moravy

tábory na koních
Popis Foto Vedoucí Odjezdy Koně
Tábory na koních: Popis tábora, termín a cena

TÁBORY NA KONÍCH

Základní informace

Typ rekreace: Tábory na koních
Počet účastníků: 30 dětí + 5 vedoucích + 2 instruktoři
Stáří účastníků:
7-18 let
Místo konání: 
Tábořiště u Sindibáda, Chráněná krajinná oblast Jizerské hory, Hejnice, okres Liberec
Ubytování: 
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů
Strava:
4× denně včetně pitného režimu
Doprava:
Autobusem z Prahy, Brna, Liberce nebo vlastní doprava přímo do Hejnic
V ceně:
Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí, cestovní pojištění
Co není v ceně:
Výlety, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky)

Reference: Tábory na koních pořádány od roku 1995. V roce 2022 nejprodávanější tuzemský tábor. 
Podobně zaměřené tábory: Víkendové tábory na koníchTrendy tábory, Výtvarné tábory.
Prémie: Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“.

Kód táboraTermínCenaVolná místaObjednávka
K1/202429.6.-6.7.7.4708OBJEDNAT
K2/20246.7.-13.7.7.4709OBJEDNAT
K3/202413.7.-20.7.7.470OBSAZENOOBJEDNAT
K4/202427.7.-3.8.7.4707OBJEDNAT
K5/20243.8.-10.8.7.4708OBJEDNAT
K6/202417.8.-24.8.7.4709OBJEDNAT
K7/202424.8.-31.8.7.470více jak 9OBJEDNAT

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu, ale také využití následujících slev: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.000 Kč, vlastní doprava 200 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč (viz Podrobné informace o odjezdech).

Vlastní koně, karavanový tábor, příroda Jizerských hor

TÁBORY NA KONÍCH

Rychlé informace

Tábory probíhají na naší základně u města Hejnice ve Frýdlantském výběžku. Základna se jmenuje Tábořiště u Sindibáda a nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Vlastní tábořiště je umístěno v přírodě, nedaleko lesa, na louce obklopené stromy.

Celé tábořiště je vytvořeno z karavanů speciálně upravených pro potřeby dětských táborů. Většina karavanů je určena pro ubytování účastníků tábora. Pro zajištění zdárného průběhu tábora jsou však na tábořišti i další karavany sloužící jako kuchyň, marodka, umývárna, sprcha, toaleta a sklad.

Účastníci tábora mají k dispozici stolní fotbálek, stolní tenis, trampolínu a základní sportovní výbavu jako jsou míče, badminton, líný tenis, petanque. A samozřejmě také ohniště. V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, fotbalové hřiště, kino a obchody.

V blízkosti tábora je vybudována ohrada pro 15 členné stádo sindibádských koní. Ti jsou zde ustájeni 24 hodin denně a po celou dobu prázdnin. Na koních účastníci tábora nejenom jezdí, ale také o ně pečují. Před jízdou musí koně vyhřebelcovat, správně nasedlat a nauzdit. Po jízdách pak odsedlat, napojit a nakrmit. Všechny tyto činnosti se samozřejmě konají dle pokynů agroturistického vedoucího a pod dohledem oddílových vedoucích.

TÁBORY NA KONÍCH

Podrobné informace

O programu

Tábory na koních mají propracovaný a léty odzkoušený režim ježdění na koni. Zpočátku je výcvik vedený převážně na táborové jízdárně, kdy si děti osvojují jízdu v kroku. Později i v klusu a cvalu, a to tak, aby koně zvládly při pozdějších vyjížďkách do okolí. Tyto několikakilometrové vyjížďky jsou organizovány již od prvních dnů a účastní se jich vždy několik dětí, samozřejmě pod dozorem agroturistického vedoucího. Podmínkou účasti na těchto vyjížďkách je zvládnutí odpovídající jezdecké dovednosti, což posuzuje agroturistický vedoucí individuálně u každého účastníka.

Dětské tábory na koních mají kromě činností spojených s agroturistikou samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé zábavné pohybové hry na louce, v lese, ve vodě na koupališti. Pro chvíle tělesného odpočinku pak slouží Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng, stolní fotbálek. Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s koňmi.

Tábory na koních jsou určeny pro cca 30 dětí, které jsou rozděleny do 3 oddílů. Každý den má jeden z oddílů službu v táboře (služební oddíl) a jeden oddíl se stará o koně (faremní oddíl). Služební oddíl pomáhá při ranních nákupech čerstvého pečiva, přípravě jídelny, stavění táborového ohně a s dalšími táborovými činnostmi. Faremní oddíl pečuje o koně, připravuje je pro ostatní účastníky tábora, hřebelcuje, vyvádí, nasedlává, vodí, atd.

O výletech

Aquapark Babylon – Liberecký Aquapark Babylon nabízí skvělou vodní zábavu. Kromě oblíbených vodních atrakcí vás jistě překvapí originálním interiérem vyzdobeným ve stylu steampunku, jímž se pyšní jako jediný v Čechách. Užijeme si tobogány, skluzavky, divokou řeku, vodotrysky a gejzíry, jeskyně s akvárii a možná stihneme i Laser Show a varhanní hudbu s barevnými světly. Nezapomenutelný zážitek z vodního světa s atmosférou románů Julese Verna.
Půldenní výlet vláčkem do nedalekého Liberce, cena 670 Kč/os (vlaková doprava, doprovod vedoucích a vstupné).

Další fotografie >>

O výuce ježdění

Výuka probíhá po skupinkách v průběhu celého dne vždy s několika koňmi najednou. Čas ježdění se stanovuje v závislosti na počasí, standardně se jezdí dopoledne i odpoledne. Děti jsou převážnou část dne ve styku s koňmi.

V průběhu každého dne děti sleduje bedlivé oko vedoucího, který „odhalí“ jejich pokroky v jízdě na koni a navrhne je na vyjížďku. Naše dosavadní mnohaleté zkušenosti hovoří tak, že děti jsou mnohem vnímavější na výuku než dospělí. Proto se po týdnu učení zúčastní vyjížďky téměř každé z nich. Ti šikovnější pak i několikrát za tábor.

Každému účastníkovi doporučujeme, aby si vzal jezdeckou či cyklistickou přilbu, případně bezpečnostní vestu (vlastní sedí lépe než zapůjčená). Kdo ochranné pomůcky nemá, tak samozřejmě jezdeckou přilbu i vestu zdarma zapůjčíme – zásadně jezdíme s přilbou a vestou. V přestávkách mezi jízdou se děti seznámí s dalšími, s koňmi souvisejícími činnostmi, jako je hřebelcování, sedlání, čištění, atd. Pokud rodiče nechtějí, aby se děti věnovaly těmto činnostem, mohou to poznamenat do přihlášky.

Tábory na koních se těší jak na „žokeje“ začátečníky, tak na zkušenější jezdce. Pro vzrůstově menší či nezkušené jezdce jsme připravili koně menší, na kterých mohou lépe nacvičit úkony potřebné ke zvládnutí koně. Během tábora si všichni vyzkouší zvládnout koně v kroku i klusu, různé rovnovážné prvky na koňském hřbetě a vše ostatní, co k takovému táboru patří. Takže je na co se těšit.

O přikoupení jízd na koních

Účastník tábora jezdí na koni 1 hodinu denně – toto ježdění je v ceně poukazu. Pokročilejším jezdcům pak nabízíme možnost přikoupení dalších hodin. Cena za přikoupenou hodinu je 330 Kč (pro členy Klubu SINDIBÁD 250 Kč). Jízdy lze přikupovat v rozsahu 1/2 hodiny, 1 hodiny či 2 hodin na jeden každý den. Z organizačních a časových důvodů se první a poslední den tábora na koních nejezdí. Pro výpočet částky za přikoupené hodiny se tedy vychází z délky tábora poníženého o dva dny.

Například tedy u tábora 8-mi denního je to při půl hodině denně 6×165=990 Kč. O tyto přikoupené hodiny jezdí daný účastník navíc oproti standardnímu programu tábora. Hodiny navíc lze objednat přímo při vyplňování přihlášky na tábor. Hodiny navíc garantujeme při jejich objednání nejpozději 10 dní před začátkem konkrétního turnusu. Později či přímo na táboře lze hodiny navíc dokoupit jen v případě, že na daném termínu budou nevytížení koně – každý kůň může chodit jen omezený počet hodin denně, pak musí odpočívat.

O podkůvkách

Od letních prázdnin roku 2004 dostávají děti účastnící se táborů na koních legitimace s názvem „Podkůvky“. V průběhu tábora dostávají do těchto legitimací různobarevná razítka ve tvaru koňských podkov – proto Podkůvky. První razítka získávají již za vlastní účast na táboře či za účast na koňském víkendu. Další pak za dobré umístění v celotáborových hrách, za vzorný výkon služebního či faremnního oddílu. Poslední možností získání podkůvky je udělení ocenění od některého z táborových pracovníků za jakýkoliv významný počin dítěte. Například dobrovolná pomoc mladším dětem, dobrovolný úklid karavanu či části tábořiště.

I letos pokračujeme v této započaté hře se sbíráním podkůvek. Podkůvky pak mohou děti směnit za až 50% slevy na koňské akce konané mimo hlavní prázdniny (podzimní, vánoční, velikonoční a některé vybrané víkendy). Přesná pravidla hry uvádíme přímo v legitimacích a děti s nimi seznamujeme vždy na začátku každého tábora. Po ukončení tábora účastníkovi legitimace zůstává, přičemž její platnost při následujících akcích je podmíněna řádným vyplněním údajů (jméno, adresa), nalepením fotografie a podpisem rodičů.

O fotoalbu

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“. Dosavadním účastníkem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci se Sindibádem. Kdo prémii nezíská, může si za 150 Kč album objednat. Elektronicky zaslané fotoalbum obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá účastníkům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 10%

TÁBORY NA KONÍCH

Další informace

Co s sebou

Batoh či kufr: legíny nebo neklouzavé tepláky, holínky, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přilbu (příp. bezpečnostní vestu), sportovní oblečení a obutí, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, spolehlivou pláštěnku! (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovku, přezůvky do karavanu, spacák, hygienické potřeby, hrneček, kapesné 500 Kč, příp. 150 Kč na Album fotografií, funkční baterku, papír, tužku. V případě dietních omezení nutné přivézt na tábor specifické potraviny.

Pro nákup nového jezdeckého vybavení, doplnění jezdecké výstroje či její modernizaci doporučujeme tyto obchody s jezdeckými potřebami: EquiservisKamírPegas.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou na tábory na koních zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Tábory na koních jsou v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.