TÁBORY V ZAHRANIČÍ nejen pro teenagery

Tábory v zahraničí s CK Sindibád

Tábory v zahraničí jsou obecně určeny pro děti i teenagery. Nicméně každý ze zahraničních táborů má svá specifika ke kterým je vhodné při výběru tábora přihlížet. Všechny tábory v zahraničí jsou vhodné pro teenagery – ti to tedy mají s rozhodováním výrazně snažší. Ne všechny zahraniční tábory jsou však vhodné pro děti, respektive pro nejmladší děti. Pro snažší rozhodování rodičů dětí zde shrnujeme klíčové parametry jednotlivých táborů. 

Chorvatsko

Tábor je umístěn nejblíže ze všech, nachází se v klidné lokalitě přímořského areálu (maximální bezpečnost a kontrola dětí), česká kuchyně (nehrozí neznámá jídla). Tábor je nejvhodnější variantou pro nejmladší děti či pro děti jedoucí na tábor poprvé. Teenageři bez omezení. Vzdálenost z Prahy je 800 km, čistá doba cesty je cca 9 hodin. Rychlejší cesta k moři z České republiky neexistuje. Tuto lokalitu jsme vybrali záměrně právě kvůli jejímu bezkonkurenčně nejrychlejšímu dosažení. Děti na tábor vyjíždí v pozdních večerních hodinách a na místo doráží druhý den v hodinách ranních. 

Bulharsko a Černá Hora

Tábor v Bulharsku je dále a tábor v Černé Hoře má delší dojezdovou dobu než předchozí tábory v Chorvatsku, oba se nacházejí v rušné lokalitě přímořského letoviska, ubytování je v různých patrech jednoho objektu, česká nebo kontinentální kuchyně (nehrozí neznámá jídla), účastníci jsou ve věkově smíšených oddílech. Oba tábory jsou tedy vhodné i pro nejmladší děti v případě, že jsou samostatné, či jedou se starším sourozencem a nevadí jim delší pobyt v autobuse. Teenageři bez omezení. Vzdálenost z Prahy je 1600 km / 1300 km, čistá doba cesty je cca 22 hodin / 19 hodin. Děti na tábor vyjíždí v poledních hodinách a na místo doráží druhý den dopoledne.

Španělsko a Europark

Oba tyto tábory v zahraničí jsou ještě o kousek dále než předchozí dva, nacházejí se v rušných lokalitách, ubytování je v různých patrech jednoho objektu někdy s různými vchody, kontinentální kuchyně občas proložená kuchyní místní, večerky v pozdních hodinách, oddíly jen teenagers. Tábory nejsou vhodné pro děti. Jsou určeny pro teenagery. Výjimkou u Europarku může být teenager cestující s mladším minimálně desetiletým sourozencem.  Vzdálenost z Prahy do Španělska je 2000 km, čistá doba cesty je cca 22 hodin. Děti na tábor do Španělska vyjíždí v ranních hodinách a na místo doráží druhý den dopoledne.

Přehled táborů

Chorvatsko / tábory v zahraničí

Chorvatsko
CHORVATSKO, poloostrov Istrie
Novinka roku 2019. Stáří účastníků 7-18 let. Letní domky v přímořském areálu. 2-3 lůžkové pokoje s TV, kuchyňský kout, sociální zařízení, krytá terasa s posezením. V rekreačním areálu je zdarma k dispozici sladkovodní bazén s lehátky, vlastní pláž, sportoviště, písečné hřiště, stolní fotbálek, stolní tenis, dětský koutek, WiFi. Areál je dále vybaven restaurací s vnitřním i venkovním posezením pod slunečníky, prodejnou potravin a drogerie, recepcí, parkovištěm.

Chorvatsko, poloostrov Istrie (Wikipedie)

Bulharsko / tábory v zahraničí

tábory v zahraničí
BULHARSKO, Zlaté písky
Novinka roku 2015. All-Inclusiv. Stáří účastníků 7-18 let. Hotel***, 2-4 lůžkové klimatizované pokoje (koupelna, toaleta, satelitní televize, balkon), recepce, WiFi, restaurace, sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky. Bulharský název Zlatých písků je Zlatni Pjaseci, anglicky Golden Sands. Jde o uměle vytvořené mořské letovisko na pobřeží Černého moře umístěné 20 km od Varny. Největší předností Zlatých písků jsou mořské pláže – 4km dlouhé z jemného žlutého písku s pozvolným vstupem do moře, bez spodních zpětných proudů.

Bulharsko, Zlaté Písky (Wikipedie)

Černá Hora / tábory v zahraničí

Černá Hora
ČERNÁ HORA, Herceg Novi
Novinka roku 2016. Jedna z posledních oáz nedotčené přírody v Evropě. Stáří účastníků 7-18 let. Apartmánový dům Novi Apartments**** s recepcí vzdálený 200 metrů od pláže, 2-3 lůžkové pokoje, 4-6 lůžkové apartmány se sociálním zařízením (klimatizace, televize, lednička, pračka, fén, ručníky, zařízená kuchyňská linka, WiFi, některé balkon / terasa, výtah). Letní tábory v zahraničí v Černé Hoře jsou určeny těm dětem, které chtějí strávit

Černá Hora, Herceg Novi (Wikipedie)

Španělsko / tábory v zahraničí

tábory v zahraničí
ŠPANĚLSKO, Oropesa del Mar
Tábory pro teenagery v této lokalitě pořádáme od roku 1994. V roce 2015 nejprodávanější tábor u moře. Stáří účastníků 13-18 let. Prostorné apartmány pro 4-6 osob s dvoulůžkovými pokoji, sociálním zařízením, kuchyní, terasou. Hotel je umístěn 10 m od pláže. Tábory v zahraničí mají za úkol spojit nároky táborových účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

Španělsko, Oropesa del Mar (Wikipedie)

Europark / tábory v zahraničí

Europark
EUROPARK, cesta po Evropě
Novinka roku 2017 – Dětské tábory u moře – Tábory v pohybu! Stáří účastníků 13-18 let. Penziony, 2-4 lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Dětské tábory u moře „Okruh Evropou“ jsou určeny všem, koho už nebaví trávit prázdniny jen lenošením u moře, ale láká ho adrenalin. Během 1 týdne navštívíme 9 měst ve 4 evropských státech, každý den je naplánovaná zajímavá akce spojená se sportovním vyžitím i možností poznat charakteristiku dané země, místních zvyků i nádech kulturních památek. Zažijeme návštěvu největšího Aquaparku v Tyrolsku, zábavního parku Europark v Německu, koupání v moři v Itálii i v jezeře Lago di Garda, prohlídku Benátek, San Marina a Lucernu.

Europark (Wikipedie)