TÁBORY PRO TEENAGERY – ŠPANĚLSKO, Oropesa

Tábory pro teenagery
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Typ rekreace: Tábory pro teenagery
Stáří účastníků: 12-18 let
Místo konání: Španělsko, Oropesa del Mar
Reference: Tyto tábory pro teenagery pořádáme od roku 1994. V roce 2017 nejprodávanější teenagers tábor u moře.
Podobně zaměřené tábory: Cesta po Evropě, Tábory u moře v Černé Hoře.

Akce určená výhradně pro teenagery. Parádní zážitky v kolektivu vrstevníků!


ŠPANĚLSKO, Oropesa – tábory pro teenagery

Ubytování (150 m od pláže): Apartmány pro 4-6 osob s dvoulůžkovými pokoji (1-2 dvoulůžkové ložnice + dvoulůžkový obývací pokoj), sociálním zařízením, kuchyní, terasou/balkonem.
Strava: Formou plné penze v místní restauraci včetně nápojů. Strava začíná večeří a končí obědem.
Doprava: Klimatizovaným zahraničním autobusem. Cesta trvá 22-24 hodin. Za příplatek možnost zajistit leteckou přepravu.
V ceně tábora: Ubytování, strava, doprava, vedoucí, táborový program, připojení k WiFi, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu do Španělska a zpět.

O táboře

Tábory pro teenagery jsou určeny těm teenagerům, kteří chtějí strávit část prázdnin společně se svými vrstevníky odpočinkem u moře. Tábor je rozdělen do skupinek, z nichž každá spolupracuje se svým táborovým vedoucím. Denní program do značné míry závisí na tom, jak se táborová skupinka se svým vedoucím domluví. Na výběr je celá řada možností. Kromě koupání v moři a slunění lze využít na plážích volně dostupných hřišť a zahrát si plážový volejbal či fotbálek. V některé z půjčoven roztroušených po mořském pobřeží si zapůjčit vodní skútr či se svézt na jiné mořské atrakci, jako jsou nafukovací banány, mořské kajaky a šlapadla. Pasivním odpočinkem mohou být stolní hry, Scrabble, šachy, karty. V neposlední řadě připadají v úvahu procházky po kolonádě, vycházka k majáku, návštěvy trhů a diskoték.

Pro teenagery, kteří nechtějí strávit celý pobyt jen na mořských plážích, je připraven půldenní výlet do sladkovodního parku v Benicassimu. Aquapark v Benicassimu je velký, zábavný a hlavně bezpečný. Každou atrakci mají pod dohledem zaměstnanci aquaparku. Vřele jej doporučujeme každému účastníkovi.

Tábory pro teenagery mají za úkol spojit nároky táborových účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů. 

Jak je to s výlety

1.výlet – Sladkovodní park Aquarama, Benicassim
Odpolední výlet do jednoho z největších vodních parků na valencijském pobřeží. V parku najdete mnoho zábavných vodních atrakcí, mezi něž patří například bazén s umělými vlnami, vířivky či jiné druhy relaxačních bazénů, různé tobogány, skluzavky, kamikadze, Black Hole, Twister nebo Río Aventura. Kdo máte rádi adrenalin, můžete se nechat vystřelit na věži Space Shot vysoké 62 m nebo sjet nejvyšší skluzavku v Evropě El Salto del Diablo vysokou 30 m se sklonem 62 stupňů. Cena výletu: 1.330 Kč (v ceně je zahrnuta doprava, dozor vedoucích a vstupné na neomezené použití všech atrakcí).

2.výlet – Valencie, L´Oceanografic
Výlet do největšího mořského parku a největšího delfinária v Evropě. Park obsahuje devět pavilónů světové mořské fauny a flóry. V celém parku je na 45000 exemplářů, 500 různých živočišných a rostlinných druhů (žraloci, rejnoci, barakudy, lachtani, tuleni, tučňáci, delfíni i běluhy). Součástí výletu je i okružní panoramatický okruh historickou částí města Valencie bez pěší prohlídky. Cena výletu: 2.450 Kč (v ceně je zahrnuta autobusová doprava, vstupné, dozor vedoucích).

Balíček výletů za zvýhodněné ceny

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však oba výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výrazně výhodnějších podmínek a to za 3.350 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak), že peníze neztratí (vůbec je nemá) a že pro něho bude na výletě místo, vzhledem k omezenému počtu sedadel v minibuse zajišťujícímu tyto táborové výlety (garance místa). Platbou předem ušetříte 430 Kč.

Co dalšího byste měli vědět

Oropesa patří k nejkrásnějším přímořským letoviskům na pobřeží Costa del Azahar. Leží asi 80 kilometrů od hlavního města provincie Valencie a 270 kilometrů jižně od Barcelony. Její mořské pláže jsou právem vyznamenány vlajkou Evropské Unie, jejímiž držiteli jsou jen nejlepší mořské pláže v EU. Dvě nejznámější pláže V Oropese del Mar jsou Playa de La Concha a Playa Morro de Gos. Město je rozděleno na dvě části. Staré město, ve kterém se například konají oslavy patrona města sv. Jakuba a moderní Nové město, plné obchůdků, restaurací, barů a diskoték. 
Po dobu pobytu je možno využívat hotelový sladkovodní bazén za poplatek 2 €/os/den.

V místě lze navštívit mnoho zajímavého, záleží jen na účastnících, kam se budou chtít podívat. Tyto výlety se objednávají přímo na táboře:

› Valencie (90 km): Celodenní výlet do hlavního města valencijské autonomní oblasti.
› Morella (100 km): Středověké opevněné město ve vnitrozemí v krásné hornaté oblasti.
› Grutas de San José (60 km): Návštěva jeskyně – přístup na lodičkách po podzemní říčce.
› Port Avetura (150 km): Jeden z největších zábavních tematických parků v Evropě.
› Peňíscola (50 km): Půldenní výlet do malebného městečka s přístavem a s pevností ze 13. století.
› Sagunto (70 km): Půldenní výlet do městečka bohatého na římské památky.

Přehled termínů – tábory pro teenagery

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, hromadná 5%, loňská 2%, sloučené termíny 1.200 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč.

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
Odjezdy: Praha, Plzeň, Brno
S1/202010.7.-19.7.1012.460více jak 9
S2/202017.7.-26.7.1012.460více jak 9

další informace k odjezdům

Přihláška na tábory pro teenagery

Co s sebou na tábory pro teenagery

• Hlavní zavazadlo kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, plavky, spodní prádlo, oblečení do města, sluneční brýle, krém na opalování s OF min 15, krém po opalování, Panthenol, pokrývku hlavy, podložku na pláž, toal. papír, řidičský průkaz na vodní skútry (stačí na malé moto), kapesné cca 50-80 € (+ peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem).

Pokud vám chybí některá z potřebných sportovních potřeb či nějaké oblečení, nebo jste se rozhodli vaši zastaralou cestovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním vybavením: SportisimoDecathlon, Hudy sport.

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): platný pas nebo občanský průkaz, jídlo na cestu (1x večeře, 2x oběd, 1x snídaně) – strava začíná večeří, pití na cestu, hygienické potřeby, malý ručník, lehkou mikinu či svetr, karty, knížku.