ZIMNÍ TÁBORY LYŽAŘSKÉ – Slovensko, Roháče

Zimní tábory
Popis Foto Vedoucí Odjezdy

Typ rekreace: Zimní tábory lyžařské a snowboardové pro pokročilé lyžaře (samostatné oblékání do lyžařské výstroje včetně lyžařských bot, samostatné nasedání a jízda na vleku, samostatné zvednutí se po pádu včetně našlápnutí do vázání).
Stáří účastníků: 9-18 let.
LokalitaHabovka, Západní Tatry.
Reference: Zimní tábory pořádáme od roku 1995. Ani jednou za celé toto období se nestalo, že bychom v lyžařském středisku neměli sníh.
Podobně zaměřené tábory: Lyžařské tábory Alpy.


Zimní tábory – Roháče

Místo konání: Slovensko, Západní Tatry – Roháče, obec Habovka.
Ubytování: Soukromé penziony, 2-4 lůžkové pokoje, sociální zařízení, společenská místnost.
Strava: Česká plná penze včetně nápojů přímo na penzionu (obědy a odpolední svačiny formou balíčku).
Doprava: Podle počtu účastníků moderním autobusem či minibusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky.
V ceně tábora: Strava včetně nápojů, ubytování, doprava, vedoucí, lyžařští instruktoři, zdravotní dozor, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu tam, lyžařská permanentka.

O táboře

Zimní tábory jsou určeny pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Tábory jsou pojaty jako lyžařské, tedy lyžování od 10 do 16 hodin po dobu 6 dní, dle zdatnosti dětí. V případě únavy lze na sjezdovkách samozřejmě odpočívat či se občerstvit v některém z bufetů. Na svazích jsou dvě zděné restaurace, jeden bufet s přístřeškem a dva bufety venkovní. Všechny mají možnost posezení a zakoupit si v nich lze studené i teplé nápoje a rovněž studená i teplá jídla.

Jako večerní program pak přichází v úvahu relaxace v termálním koupališti, stolní hry na penzionu, stolní fotbálek či osobní volno.

Zimní tábor není určený pro úplné začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora byly alespoň pokročilí lyžaři. Tedy aby se uměli sami obléci do lyžařské výstroje (včetně lyžáků), sami se uměli upnout do lyžařského vázání, uměli jezdit na vleku a v případě pádu byli schopni se sami zvednout.

O místě pobytu

Západní Tatry-Roháče se vyznačují především svou krásnou, civilizací téměř nedotčenou přírodou. Je zde množství běžeckých tratí i sjezdovek pro vyznavače sjezdového lyžování a snowboardingu. Celá oblast je bohatá na přírodní teplé sírové prameny, na nichž jsou postavena termální koupaliště. Nedaleké z nich navštěvujeme také my. Přímo v místě ubytování se nalézají tři vleky dlouhé 800-1000 metrů s umělým zasněžováním, z nichž dva provozují noční lyžování, tedy jsou osvětleny.

V lyžařském centru Spálená dolina jsou k dispozici dva pomaloběžné vleky pro malé děti či začátečníky (300m, 500m), šestisedačková lanovka (1500m), čtyřsedačková lanovka (1300m) a na samém vršku hory pak další vlek dlouhý 800m. Všechny sjezdové tratě jsou opatřeny sněhovými děly. Cena permanentky je cca 99 € (věk do 11,99 let), cca 121 € (12-17,99 let) a cca 143 € (nad 18 let). Lyžařské centrum je vybaveno hospůdkou, 2 bufety, toaletami, půjčovnou lyžařské výstroje (lyže, boty, snowboardy, běžky), skiservisem a stanovištěm horské služby.

O programu

Na zimní tábory do Roháčů odjíždíme v odpoledních hodinách z Prahy. V závislosti na počasí a dopravní situaci trvá cesta 8-9 hodin. Zhruba o půlnoci přijíždíme na penzion. Druhý den dopoledne odjíždíme na první den lyžování do lyžařského centra Spálená dolina, kde vydržíme do odpoledních hodin. Večer pak program na penzionu a dřívější večerka, abychom zahnali únavu po přesunu. Následujících pět dní budeme pravidelně jezdit lyžovat do lyžařského centra. Lyžováním tedy strávíme 6 dní.

Rekreace se mohou zúčastnit i dospělí, a to včetně rodin s dětmi. Rodiče mohou denně zdarma na 1/2 dne umístit své dítě do některého z oddílů, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

V ceně poukazu není, z důvodů organizačních, pití k obědu. To si musí každý zakoupit sám v některém z bufetů přímo na sjezdovce (limo/čaj: cca 0,5 €). Pro ty, kteří chtějí večery trávit odpočinkem, je v penzionu připravena televize, video, stolní hry (Scrabble, šachy, Dostihy a sázky, Mariášové i Kanastové karty, karetní hra Bang… ). Teenageři pak mají možnost společně se svými vedoucími navštívit diskotéku nebo si zahrát kulečník či stolní fotbal v místní hospůdce.

Jak je to s táborovými výlety

1.výlet část 1) Aquapark Tatralandia: Aquapark Tatralandia je největším vodním parkem nejen na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku. Díky zdroji termální minerální vody je návštěvníkům k dispozici po celý rok. Nachází se v jedné z nejbohatších lokalit na zřídla minerálních vod na Slovensku, a to nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Liptovský Trnovec. Voda Aquaparku Tatralandie je jedinečná protože částečně obsahuje i mořskou vodu, která se nacházela na území Liptovské kotliny zhruba před 40 miliony lety. V Tatralandii se můžete těšit na 30 tobogánů, 14 bazénů, ostrov pirátů z Karibiku, saunový komplex, wellness.

1.výlet část 2) Zoologická zahrada Kontakt: ZOOKontakt je výjimečná zahrada, která nabízí přímý kontakt se zvířaty. Umožněním kontaktu se zvířaty se snaží u dětí vzbudit pozitivní vztah ke všemu živému a ukázat, že zvířata jsou přátelé, kteří si zaslouží lásku a starostlivost. Na vlastní kůži si pohladíme lvy, setkáme se se zvířátky bez mříží a plotů.
Cena obou částí výletu 1250 Kč/os (doprava, doprovod vedoucího, oba vstupy). 

2.výlet) Termální koupaliště Oravice: Jeden večer odjíždíme naším autobusem do pouze několik km vzdáleného termálního koupaliště, což je výborná relaxace a uvolnění po celodenním lyžování. Teplota vody je 38-40 stupňů Celsia a pro pohodu koupání zde hraje hudba. Vstup je na neomezeně dlouhou dobu (většinou zde pobýváme 2-2,5 hodiny). Cena 350 Kč/os (doprava, doprovod vedoucího, vstupné)

Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však oba výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výrazně výhodnějších podmínek a to za 1390 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletů zúčastní (nemůže peníze použít jinak). Že peníze neztratí (vůbec je nemá) a že pro něho bude na výletě místo. Platbou předem ušetříte 210 Kč.

Co dalšího byste měli vědět

Každý dosavadní účastník, který s sebou na zimní tábory vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá prémii – ALBUM FOTOGRAFIÍ z průběhu tábora. Tuto prémii získá i nový účastník. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si ji zakoupit za 100,- Kč. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin (několik stovek fotografií), proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin (nikoliv tedy po ukončení turnusu).Přehled termínů – zimní tábory

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: loňská 2%, vlastní doprava 40 €.

Kód akceTermínCena KčVolno
Odjezdy: Praha, Brno, H.Králové, Olomouc, Habovka
ZS1/20202.2.-8.2.5.770OBSAZENO
ZS2/20209.2.-15.2.5.770OBSAZENO
ZS3/202016.2.-22.2.5.7704
ZS4/202023.2.-29.2.5.7708
ZS5/20201.3.-7.3.5.7706
ZS6/20208.3.-14.3.5.770OBSAZENO

další informace k odjezdům

Přihláška na zimní tábory

Co s sebou na zimní tábory

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz, lyže / snowboard (možno obojí), lyžařskou / snowboardovou přilbu (povinné), lyžařskou výstroj. Sportovní oblečení, civilní oblečení, domácí obuv, hygienické potřeby včetně ručníku, plavky. Kapesné (30-40 €), sluneční krém a brýle. Jídlo a pití na cestu + snídani a oběd (strava začíná večeří). Nepovinně: 100 Kč na Album fotografií, čtení na cestu do autobusu, hudební nástroj, stolní hru, karty

Pokud potřebujete novou lyžařskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné lyžařské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointSportisimoHudy sport.