ZIMNÍ TÁBORY NA SLOVENSKU

Zimní tábory
Popis Foto Vedoucí Odjezdy
Zimní tábory: Popis tábora, termín a cena

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Základní informace

Typ rekreace: Zimní tábory lyžařské a snowboardové
Počet účastníků: 24 dětí + 3 vedoucí
Stáří účastníků: 9-18 let
Místo konání: Slovensko, Západní Tatry – Roháče, obec Habovka
Ubytování: Soukromé penziony, 2-5 lůžkové pokoje, sociální zařízení a společenská místnost
Strava: Česká plná penze včetně nápojů přímo na penzionu. Obědy a odpolední svačiny formou balíčku
Doprava: Moderním autobusem, který po celou dobu zůstává v místě a denně nás přepravuje na sjezdovky
V ceně tábora: Strava včetně nápojů, ubytování, doprava, vedoucí, lyžařští instruktoři, zdravotní dozor a cestovní pojištění
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu tam, lyžařská permanentka, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky)

Reference: Zimní tábory pořádáme od roku 1995. Ani jednou za celé toto období se nestalo, že bychom v lyžařském středisku neměli sníh.
Podobně zaměřené tábory: Lyžařské tábory Alpy, Lyžařský tábor Šumava
Prémie: Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás zdarma „Táborové fotoalbum“.

Kód táboraTermínCenaVolná místaObjednávka
ZS1/20244.-10.2.8.4804OBJEDNAT
ZS2/202411.-17.2.8.4801OBJEDNAT
ZS3/202418.-24.2.8.480OBSAZENOOBJEDNAT

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: klubová 5%, loňská 2%, vlastní doprava 40 € (viz Podrobné informace o odjezdech).

Roháče – nádherná příroda a skvělé lyžování na slušných svazích

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Rychlé informace

Zimní tábory jsou určeny pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Tábory jsou pojaty jako lyžařské, tedy lyžování od 9 do 16 hodin po dobu 6 dní. V případě únavy lze na sjezdovkách samozřejmě odpočívat či se občerstvit v některém z bufetů. Na svazích jsou dvě zděné restaurace, jeden bufet s přístřeškem a dva bufety venkovní. Všechny mají možnost posezení a zakoupit si v nich lze studené i teplé nápoje a rovněž studená i teplá jídla. Jako večerní program pak přichází v úvahu relaxace v termálním koupališti, stolní hry na penzionu, stolní fotbálek či osobní volno.

O zimních táborech stručně a přehledně

 • Ubytování
  • oplocený penzion DANIELA v obci Habovka
  • penzion na okraji obce s minimálním silničním provozem
  • 2 – 5 lůžkové pokoje se sociálním zařízením
  • kuchyňský koutek s rychlovarnou konvicí a lednicí
  • společenská a jídelní místnost s TV
  • bezplatné Wifi připojení v celém penzionu
  • poblíž penzionu obchod s potravinami a drogerií
 • Strava
  • česká kuchyně připravovaná na penzionu
  • oběd formou balíčku na sjezdovce
  • strava 4-5x denně včetně pitného režimu
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus
  • autobus k dispozici jen pro daný zájezd (bez cizích cestujících)
  • vzdálenost z Prahy cca 7 hodin čisté jízdy, z Brna 5 hodin
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými kolektivy

O zdatnosti účastníků

Zimní tábor není určen pro začátečníky. Je zapotřebí, aby účastníci tábora ovládali samostatně následující dovednosti:

 • nazutí do lyžařských / snowboardových bot
 • oblečení do lyžařské / snowboardové výstroje
 • upnutí do lyžařského / snowboardového vázání
 • nasedání a jízda na vleku
 • zvednutí po pádu

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Podrobné informace

O místě pobytu

Západní Tatry-Roháče se vyznačují především svou krásnou, civilizací téměř nedotčenou přírodou. Je zde množství běžeckých tratí i sjezdovek pro vyznavače sjezdového lyžování a snowboardingu. Celá oblast je bohatá na přírodní teplé sírové prameny, na nichž jsou postavena termální koupaliště. Nedaleké z nich navštěvujeme také my. Přímo v místě ubytování se nalézají tři vleky dlouhé 800-1000 metrů s umělým zasněžováním, z nichž dva provozují noční lyžování, tedy jsou osvětleny.

V lyžařském centru Spálená dolina jsou k dispozici dva pomaloběžné vleky pro malé děti či začátečníky (300m, 500m), šestisedačková lanovka (1500m), čtyřsedačková lanovka (1300m) a na samém vršku hory pak další vlek dlouhý 800m. Všechny sjezdové tratě jsou také opatřené sněhovými děly. Cena permanentky je cca 130 € (věk do 11,99 let), cca 160 € (12-17,99 let) a cca 180 € (nad 18 let). Lyžařské centrum je vybaveno hospůdkou, 2 bufety, toaletami, půjčovnou lyžařské výstroje (lyže, boty, snowboardy, běžky), skiservisem a stanovištěm horské služby.

O programu

Na zimní tábory do Roháčů odjíždíme v dopoledních hodinách z Prahy. V závislosti na počasí a dopravní situaci trvá cesta 8-9 hodin. První příjezdový den, po ubytování v penzionu, strávíme seznámením s kamarády a vedoucími, s okolím a detailním popisem programu, který na nás čeká tento skvělý týden. Následujících šest dní budeme pravidelně jezdit naším sindibádským autobusem lyžovat do lyžařského centra Spálená dolina, kde vydržíme do odpoledních hodin.

Rekreace se mohou zúčastnit i dospělí, a to včetně rodin s dětmi. Rodiče mohou denně zdarma na 1/2 dne umístit své dítě do některého z oddílů, kde se o něho postarají naši vedoucí či lyžařští instruktoři.

V ceně poukazu není, z důvodů organizačních, pití k obědu. To si musí každý zakoupit sám v některém z bufetů přímo na sjezdovce (limo/čaj: cca 1 €).
Pro ty, kteří chtějí večery trávit odpočinkem, je v penzionu připravena televize, video, stolní hry (Scrabble, šachy, Dostihy a sázky, Mariášové i Kanastové karty, karetní hra Bang… ). Teenageři pak mají možnost společně se svými vedoucími navštívit diskotéku nebo si zahrát kulečník či stolní fotbal v místní hospůdce.

O výletech

1.výlet část 1) Aquapark Tatralandia: Aquapark Tatralandia je největším vodním parkem nejen na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku. Díky zdroji termální minerální vody je návštěvníkům k dispozici po celý rok. Nachází se v jedné z nejbohatších lokalit na zřídla minerálních vod na Slovensku, a to nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Liptovský Trnovec. Voda Aquaparku Tatralandie je jedinečná protože částečně obsahuje i mořskou vodu, která se nacházela na území Liptovské kotliny zhruba před 40 miliony lety. V Tatralandii se můžete těšit na 30 tobogánů, 14 bazénů, ostrov pirátů z Karibiku, saunový komplex a wellness.

Další fotografie >>

1.výlet část 2) Zoologická zahrada Kontakt: ZOOKontakt je výjimečná zahrada, která nabízí přímý kontakt se zvířaty. Umožněním kontaktu se zvířaty se snaží u dětí vzbudit pozitivní vztah ke všemu živému a ukázat, že zvířata jsou přátelé, kteří si zaslouží lásku a starostlivost. Na vlastní kůži si pohladíme lvy, setkáme se se zvířátky bez mříží a plotů.
Cena obou částí výletu 1685 Kč/os (doprava, doprovod vedoucího, oba vstupy). 

Další fotografie >>

2.výlet) Termální koupaliště Oravice: Jeden večer odjíždíme naším autobusem do pouze několik km vzdáleného termálního koupaliště, což je výborná relaxace a uvolnění po celodenním lyžování. Teplota vody je 38-40 stupňů Celsia a pro pohodu koupání zde hraje hudba. Vstup je na neomezeně dlouhou dobu (většinou zde pobýváme 2-2,5 hodiny). Cena 395 Kč/os (doprava, doprovod vedoucího a vstupné)

Další fotografie >>

O balíčku výletů

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na táboře. Pokud si však oba výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výrazně výhodnějších podmínek a to za 1880 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletů zúčastní (nemůže peníze použít jinak). Že peníze neztratí (vůbec je nemá) a že pro něho bude na výletě místo. Platbou předem ušetříte 200 Kč.

O fotoalbu

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás navíc jako prémii „Táborové fotoalbum“. Dosavadním účastníkem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci se Sindibádem. Kdo prémii nezíská, může si za 150 Kč album objednat. Elektronicky zaslané fotoalbum obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá účastníkům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 5%

LYŽAŘSKÉ ZIMNÍ TÁBORY V ROHÁČÍCH

Další informace

Co s sebou na zimní tábory

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz, lyže / snowboard (možno obojí), lyžařskou / snowboardovou přilbu (povinné), lyžařskou výstroj. Sportovní oblečení, civilní oblečení, domácí obuv, hygienické potřeby včetně ručníku, plavky. Kapesné (40-60 €), sluneční krém a brýle. Jídlo a pití na cestu vč. večeře (strava začíná snídaní). Nepovinně: 150 Kč na Album fotografií, čtení na cestu do autobusu, hudební nástroj, stolní hru a karty.
V případě dietních omezení nutné přivézt na tábor specifické potraviny.

Pokud potřebujete novou lyžařskou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné lyžařské vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointSportisimoHudy sport.