POČÍTAČOVÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

počítačové tábory
Popis Foto Vedoucí Odjezdy
Počítačové tábory: Popis tábora, termín a cena

POČÍTAČOVÉ TÁBORY

Základní informace

Typ rekreace: Počítačové tábory
Počet účastníků: 17 dětí + 2 vedoucí
Stáří účastníků
9-18 let
Místo konání: 
Tábořiště u Sindibáda, Chráněná krajinná oblast Jizerské hory, Hejnice, okres Liberec
Ubytování: 
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů
Strava: 
4× denně včetně pitného režimu
Doprava: 
Autobusem z Prahy, Brna, Liberce nebo vlastní doprava přímo do Hejnic
V ceně:
 Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí a cestovní pojištění
Co není v ceně: 
Výlety, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky)

Reference: Počítačové tábory pořádáme od roku 2006. A ihned byly označeny za super tábor!
Podobně zaměřené tábory: Trendy tábory, Horolezecké tábory, Cyklistické tábory.
Prémie: Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás navíc jako prémii „Táborové fotoalbum“.

Kód táboraTermínCenaVolná místaObjednávka
X1/202427.7.-3.8.5.7909OBJEDNAT

Na tyto tábory je navíc možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu, ale také využití následujících slev: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.000 Kč, vlastní doprava 200 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč (viz Podrobné informace o odjezdech).

Skvělé prostředí pro počítačová klání i programování.

POČÍTAČOVÉ TÁBORY

Rychlé informace

Tábory probíhají na naší základně u města Hejnice ve Frýdlantském výběžku. Základna se jmenuje Tábořiště u Sindibáda a nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Vlastní tábořiště je umístěno v přírodě, nedaleko lesa, na louce obklopené stromy.

Celé tábořiště je vytvořeno z karavanů speciálně upravených pro potřeby dětských táborů. Většina karavanů je určena pro ubytování účastníků tábora. Pro zajištění zdárného průběhu tábora jsou však na tábořišti i další karavany sloužící jako kuchyň, marodka, umývárna, sprcha, toaleta a sklad.

Účastníci tábora mají k dispozici stolní fotbálek, stolní tenis, trampolínu a základní sportovní výbavu jako jsou míče, badminton, líný tenis, petanque. A samozřejmě také ohniště. V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, fotbalové hřiště, kino a obchody.

POČÍTAČOVÉ TÁBORY

Podrobné informace

O programu

Jedná se o ojedinělý typ tábora, který je stejně jako ostatní naše tábory pořádané v České republice specializován na určitou oblast. Jak je patrno již z názvu, hlavní náplní tohoto tábora je práce na počítači. Počítačové tábory jsou určeny pro začátečníky i pokročilé uživatele s tím, že právě těmto zkušenostem bude přizpůsobena výuka a přístup vedoucích.

Dětské počítačové tábory mají kromě činností spojených s počítači samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé zábavné pohybové hry na louce, v lese, ve vodě na koupališti. Pro chvíle tělesného odpočinku pak slouží Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng, stolní fotbálek. K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní (trampolína, ping-pong, kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s počítači.

O výletech

Výlet část 1) Aquapark Babylon: Liberecký Aquapark Babylon nabízí skvělou vodní zábavu. Kromě oblíbených vodních atrakcí vás jistě překvapí originálním interiérem vyzdobeným ve stylu steampunku, jímž se pyšní jako jediný v Čechách. Užijeme si tobogány, skluzavky, divokou řeku, vodotrysky a gejzíry, jeskyně s akvárii a možná stihneme i Laser Show a varhanní hudbu s barevnými světly. Nezapomenutelný zážitek z vodního světa s atmosférou románů Julese Verna.

Další fotografie >>

Výlet část 2) iQLANDIA: Jedná se o čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které ti přiblíží vědu hravou formou. Moderní science centrum, kde se vědou baví děti i dospělí. Navštívíme expozice s více než 400 interaktivními exponáty z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu či matematiky.

Celodenní výlet vláčkem do nedalekého Liberce, cena 790 Kč/os (vlaková doprava, doprovod vedoucích a vstupné na obě atrakce).

Další fotografie >>

O výuce

Počítačové tábory a jejich výuka probíhá každý den v dopoledních a odpoledních hodinách, je rozdělena do několika oblastí. Tyto oblasti na sebe navazují, vzájemně se doplňují a prolínají. Výsledkem je pak určitá komplexní znalost o principu fungování, přístupu, ovládání a využívání počítače v oblastech nezbytných pro dnešního mladého člověka.

› Základní seznámení s hardwarem a softwarem
› Softwarové vybavení počítače (kancelářské aplikace, operační systémy, grafické editory)
› Zásady chování na internetu, internetová bezpečnost
› Základy programování, vytváření webových aplikací (HTML, CSS, Javascript, PHP)
› Tvorba vlastního webu
› Doplňující přednášky různých témat (historie technologií, esport, údržba počítače)

Doba určená k výuce není nijak omezena. Počítačoví lektoři jsou na táboře neustále přítomni, jsou součástí tábora a mohou se tak dětem věnovat v oblasti teorie i praxe po celý den. Aby nedocházelo k přehnaným otlakům na sedacích svalech účastníků (některé děti by vydržely sedět u počítače 16 hodin denně a 7 dní v týdnu), je každý den část odpoledne vyhrazena sportovnímu programu.

O hrách

Abychom co nejlépe využili velkého množství potenciálních hráčů přítomných na táboře pro sehrání kvalitních turnajů, vybrali jsme několik základních her, které se budou na táboře hrát a jejichž názvy a popis uvádíme v dalším odstavci. Většina těchto her je zdarma ke stažení. Dovezení jiných her je také možné. Upozorňujeme však na nutnost dodržet zákony, týkající se autorských práv, tedy legálnosti držení konkrétního software.

Základní hry

› Fortnite: online videohra z roku 2017. Hra má více modů: v režimu Battle Royale můžete hrát až se 100 hráči, a to buď sami za sebe, ve dvojici nebo týmů. Vaším úkolem je shánět zbraně, předměty, suroviny a vozidla, přičemž se snažíte zůstat naživu, útočit a likvidovat ostatní hráče. Vítězem se stává poslední zbývající hráč, duo nebo družstvo. V herním modu Creative mají hráči naopak naprostou volnost a mohou si na vlastním ostrově zplodit libovolný předmět z herního režimu Battle Royale a vytvářet hry, jako jsou bojové arény, závodní dráhy, výzvy a další.

› Among US: online multiplayerová hra, která se stala velmi populární v roce 2020. Hra se odehrává v prostředí s vesmírnou tématikou, kde hlavní je týmová spolupráce a zrada. Hráči jsou rozděleni do dvou rolí: většina hráčů se stává členy posádky (Crewmates) a snaží se plnit stanovené úkoly na vesmírné lodi. Zbylí hráči (jeden či více) dostanou roli podvodníka (Impostors), jejichž cílem je zabít zbylé členy posádky.

A další

› League of Legends: počítačová hra žánru multiplayer online battle arena. Jedná se o týmovou strategickou hru, kde se dva týmy s 5 šampiony postaví proti sobě a snaží se vzájemně si zničit základnu. K dispozici je přes 140 postav (šampionů), se kterými můžete tvořit epické hry, vylepšovat dovednosti a ničit věže při cestě za vítězstvím.

› Minecraft: budovatelská a strategická počítačová hra, která je jednou z nejhranějších a nejpopulárnějších již více než 10 let. Hra se odehrává v otevřeném, blokovém 3D světě. Hra má dva mody: survival mode, ve kterém hráči musí získávat zdroje pro budování světa a udržování zdraví, a creative mode, ve kterém mají neomezené množství zdrojů a mohou těžit suroviny, vyrábět nástroje a předměty a stavět libovolné stavby. Hráči mohou bojovat s počítačem řízenými subjekty nebo spolupracovat a soupeřit s ostatními hráči ve stejném světě.

Doplňující hry:
World of Tanks
Counter-Strike
Valorant

O počítačích

Každý účastník počítačového tábora si musí vzít na tábor vlastní počítač (notebook nebo stolní PC), myš, podložku pod myš a 10 m dlouhý kabel k propojení svého počítače do sítě LAN. V případě stolního PC ještě monitor a klávesnici. Na táboře budou našimi vedoucími všechny počítače propojeny do jedné sítě. Není příliš vhodné brát počítač s úplně novou instalací Windows. 

V zájmu všech účastníků je, aby počítače splňovaly tuto minimální konfiguraci:
– operační systém Windows 7/8/10
– dvoujádrový procesor s taktem 2GHz nebo vyšším
– operační paměť 4 GB
– grafická karta s pamětí 512MB
– 40 GB volného místa na disku
– sluchátka
– nejnovější verze ovladačů v počítači

Po individuální dohodě s kanceláří mohou mít některé počítače konfiguraci menší.

O fotoalbu

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“. Dosavadním účastníkem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci se Sindibádem. Kdo prémii nezíská, může si za 150 Kč album objednat. Elektronicky zaslané fotoalbum obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá účastníkům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 10%

POČÍTAČOVÉ TÁBORY

Další informace

Co s sebou na počítačové tábory

Batoh či kufr: Spacák, pohodlné oblečení a obutí do počítačové místnosti, počítač vyhovující požadavkům výše, USB flash disk 4GB. Sportovní oblečení, pevná obuv na vycházky do lesa, trička, kraťasy, mikinu či lehký svetr, bundu, plavky, spodní prádlo, ručník, letní čepici, šátek, toaletní potřeby, hrneček, brýle proti sluníčku, propiska, blok FA5, baterka. Kapesné cca 500 Kč, případně 150 Kč na Album fotografií.
V případě dietních omezení nutné přivézt na tábor specifické potraviny.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pokud uvažujete nad zakoupením nových počítačových komponent, či přímo o koupi nového počítače, doporučujeme vám tyto vybrané obchody s výpočetní technikou: MallCZCAlza.