VÍKENDOVÉ TÁBORY S KOŇMI
Základní informace
Typ rekreace: Koňské víkendy
Odjezdy: Praha, Liberec
Počet účastníků: 15 dětí + 2 vedoucí
Stáří účastníků: 7-18 let
Místo konání: Tábořiště u Sindibáda, Chráněná krajinná oblast Jizerské hory, Hejnice, okres Liberec
Ubytování: Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: Celodenní stravování včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy, Liberce nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí, cestovní pojištění.
Co není v ceně: Jízdy na koních (330 Kč za hodinu, pro členy Klubu SINDIBÁD 250 Kč/hod). Minimální množství 2 hodiny za den. Připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky).
Reference: Tábory s koňmi pořádáme od roku 2000. Víkendy umožňují v podstatě neomezený pobyt v sedle.
Termíny táborů
| Kód tábora | Termín | Cena | Volná místa | Objednávka |
|---|---|---|---|---|
| VK1/2026 | 1.4.-6.4. | 4.460 | OBSAZENO | |
| VK2/2026 | 27.10.-1.11. | 4.460 | více než 9 | OBJEDNAT |
Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: klubová 10%, vlastní doprava 200 Kč (viz Podrobné informace o odjezdech).
Skvělá příležitost jak si užít koní v průběhu celého roku





Fotografie z našich táborů
VÍKENDOVÉ TÁBORY S KOŇMI
Rychlé informace
Tábory probíhají na naší základně u města Hejnice ve Frýdlantském výběžku. Základna se jmenuje Tábořiště u Sindibáda a nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Vlastní tábořiště je umístěné v přírodě, nedaleko lesa, na louce obklopené stromy.
Celé tábořiště je vytvořeno z karavanů speciálně upravených pro potřeby dětských táborů. Většina karavanů je určena pro ubytování účastníků tábora. Pro zajištění zdárného průběhu tábora jsou však na tábořišti i další karavany sloužící jako kuchyň, marodka, umývárna, sprcha, toaleta a sklad.
Účastníci tábora mají k dispozici stolní fotbálek, stolní tenis, trampolínu, bazén a základní sportovní výbavu jako jsou míče, badminton, líný tenis, petanque. A samozřejmě také ohniště. V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, fotbalové hřiště, kino a obchody.
V blízkosti tábora je vybudovaná ohrada pro 15 členné stádo sindibádských koní. Ti jsou zde ustájení 24 hodin denně a po celou dobu prázdnin. Na koních účastníci tábora nejenom jezdí, ale také o ně pečují. Před jízdou je nutno koně vyhřebelcovat, správně nasedlat a nauzdit. Po jízdách pak odsedlat, napojit a nakrmit. Všechny tyto činnosti se samozřejmě konají dle pokynů agroturistického vedoucího a pod dohledem oddílových vedoucích.





Fotografie z našich táborů
VÍKENDOVÉ TÁBORY S KOŇMI
Podrobné informace
O programu
Na začátku roku 2004 vznikl při cestovní kanceláři Sindibád Jezdecký oddíl sdružující převážně děti a teenagery. Jeho členové pořádají až 6x ročně víkendové výjezdy za agroturistikou, tedy za ježděním na koni. Víkendové tábory s koňmi jsou převážně dvoudenní (v případě podzimních prázdnin a státních svátků sloučených s víkendem pak až pětidenní). Začínají vždy poslední pracovní den večer (nejčastěji tedy v pátek) a končí opět večer poslední den volna (nejčastěji tedy v neděli). Akce se zúčastňuje cca deset až patnáct dětí, které jsou samozřejmě pod dozorem vedoucích.
Na víkendové tábory s koňmi tedy zveme všechny děti a teenagery, kteří v jízdě na koni našli zalíbení. Avšak i ty, kteří nad tím teprve uvažují. Účastí na některé z těchto akcí získáte zcela jistě představu o tom, jak to u koní chodí. Seznámíte se s koňmi, s lidmi od koní, s vedoucími a s ostatními členy oddílu z řad dětí. V neposlední řadě si dobře zajezdíte na koni a strávíte aktivní prima víkend se svými vrstevníky zaručující plno nových zážitků. Zásadně jezdíme v sedle s přilbou a vestou. Dětem, které tyto ochranné pomůcky mít nebudou, jezdeckou přilbu i bezpečnostní vestu zdarma zapůjčíme.
Začátečníci se po absolvování jezdeckého víkendu lépe rozhodnou, zda je koně baví, zda chtějí ve výuce pokračovat a případně se zúčastnit některého tábora na koních konaného v době letních prázdnin. Ti, kteří se koním chtějí věnovat pravidelně a celoročně, mohou vstoupit do našeho jezdeckého oddílu.
O podkůvkách
Na víkendové tábory s koňmi se vztahují „Podkůvky“, tedy razítka, která děti nasbíraly na letních táborech na koních. Proto ti z vás, kteří máte sindibádskou legitimaci s podkůvkami, nezapomeňte a vezměte si jí s sebou na víkendovou akci. Navíc získáte další razítko – červenou podkůvku za účast a možná i nějaké další zelené podkůvky za hry. Největším zdrojem razítek „podkůvek“ je však vždy letní dětský tábor u koní. Proto si legitimaci s podkůvkami opatrujte a nezapomeňt si jí vzít na tábor i o letních prázdninách.
Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 10%





Fotografie z našich táborů
VÍKENDOVÉ TÁBORY S KOŇMI
Další informace
Zavazadla
Dovolujeme si připomenout, že pokud není v propozicích k dané akci uvedeno jinak, mohou si účastníci vzít s sebou do autobusu pouze jedno hlavní zavazadlo a jedno zavazadlo příruční. Tyto limity jsme stanovili především kvůli nepřetěžování autobusů, tedy v zájmu bezpečnosti dopravy. K těmto dvěma základním zavazadlům (hlavní, příruční) samozřejmě můžete přibalit speciální zavazadlo pro danou rekreaci (spacák, airsoftová zbraň, přilba).
Co s sebou
Legíny nebo neklouzavé tepláky, dle počasí holínky nebo zimní boty, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přílbu (příp. bezpečnostní vestu). Sportovní oblečení a obutí, teplé domácí oblečení, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, dle počasí bundu nebo pláštěnku ! (na koních se jezdí i v případě deště či sněžení). Ručník, šátek, čepici, spacák, hygienické potřeby, hrneček, kapesné, baterku, papír, tužku.
V případě dietních omezení nutné přivézt na tábor specifické potraviny.
Co s sebou zejména nebrat
Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Proto má každý hlavní vedoucí tábora služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.
Pro nákup nového jezdeckého vybavení, doplnění jezdecké výstroje či její modernizaci doporučujeme tyto obchody s jezdeckými potřebami: Equiservis, Kamír, Pegas.
Často kladené otázky (FAQ)
Jedná se o tematické pobyty pro děti a teenagery, kde je středem programu péče o koně, výuka jízdy a vyjížďky v přírodě doplněné o táborové hry, soutěže a společenský program. Tyto tábory jsou kratší než klasické letní turnusy a jsou skvělé jako aktivní přestávka během roku.
Tábor probíhá v oblasti Jizerských hor u Hejnic.
Ano, program je přizpůsobený i dětem bez předchozích zkušeností s ježděním, instruktoři vedou žáky krok za krokem od základů až po samostatnější jízdu.
Bezpečnost je vždy na prvním místě: povinné nošení přilby a bezpečnostní vesty, výuka pod dohledem zkušených instruktorů, ježdění ve skupinách, seznámení s pravidly péče o koně i správné manipulace. Děti se učí bezpečnému chování kolem zvířat i ve výcviku.
Program obvykle obsahuje: výuku jízdy na koni, péči o koně (čištění, sedlání), vyjížďky v přírodě, táborové hry a týmové výzvy, večerní programy a hry. Tábor tak kombinuje sport, zvířata a zábavu.
Ano, děti se učí základní péči o koně, čištění i přípravu před jízdou.
Ano, během jízdy je vyžadována přilba a další bezpečnostní prvky.
Ano, přilby a případně další vybavení je možné zdarma zapůjčit na místě.
Účastníci mají zajištěné ubytování v karavanech i plnou penzi po celou dobu pobytu.
Ano, děti si odnášejí: týmovou spolupráci, zodpovědnost (péče o zvíře), sebedůvěru, respekt k přírodě a zvířatům.
Rodiče často oceňují: bezpečný a strukturovaný program, osobní přístup instruktorů, radost a pokroky svých dětí, silná přátelství, která děti navazují. Celkově jsou Velikonoční a Podzimní turnusy velmi oblíbené právě pro atmosféru kolektivu a aktivní pobyt venku.
Velikonoční i podzimní termíny bývají rychle zaplněné, protože jsou komornější než letní a děti jezdí rády opakovaně. Doporučujeme rezervovat místo co nejdříve.





