JARNÍ TÁBORY lyžařské i snowboardové

Jarní tábory s CK Sindibád

Na zimní tábory, přesněji však jarní tábory (tábory se konají v době jarních prázdnin a z většiny i v ročním období jara), vyjíždíme do dvou lokalit. Do rakouských Alp a do slovenských Západních Tater – Roháčů. Obě lokality jsou prověřené a zaručují dostatek sněhu i v případě teplého počasí. V Rakousku k tomu přispívá především velká nadmořská výška. Na Slovensku pak severní svah, avšak i nějaké jiné přírodní vlivy – v jedné zimní sezoně se dokonce stalo, že sníh nebyl nejen ve Vysokých Tatrách, ale nebyl ani v rakouských Alpách a my přesto v Roháčích lyžovali! Je to prostě takové malé zázračné místo pro vyznavače lyžování a snowboardingu.

Doprava

Dopravu do obou lokalit zajišťují autobusy naší kanceláře, které po celou dobu zůstávají k dispozici a zajišťují denní dopravu do lyžařských center, na výlety, do bazénu či termálního koupaliště. Obě rekreace jsou vhodné i pro dospělé či rodiny s dětmi. Je-li to zapotřebí, připojujeme za autobusy vleky na zavazadla. Každý účastník tak má možnost vzít si s sebou lyže i snowboard.

Ubytování

Ubytování je v obou případech zajištěno v soukromých penzionech. Penziony jsou vybaveny dvou až čtyřlůžkovými pokoji, kuchyňskou linkou, sociálním zařízením, balkonem, TV, WiFi. Přímo na penzionech probíhá i stravování.

Program

Hlavní náplní táborů je samozřejmě lyžování a snowboarding. Tomu je podřízen veškerý další program. Na sjezdovky jezdíme tak, abychom maximálně využili provozu lyžařských vleků. Na lyžařské svahy tedy odjíždíme hned po snídani a vracíme se z nich až na večeři. Oběd vždy probíhá na svahu v některé z restaurací s posezením.

Přehled táborů

Slovensko / jarní tábory

jarní tábory
LYŽAŘSKÉ TÁBORY SLOVENSKO
Tábory pořádáme od roku 1995. Ani jednou se nestalo, že bychom v lyžařském středisku neměli sníh. Stáří účastníků 9-18 let. Soukromé penziony, 2-4 lůžkové pokoje, sociální zařízení, společenská místnost. Zimní tábory jsou určeny pro ty, kteří chtějí o jarních prázdninách aktivně odpočívat. Tábory jsou pojaty jako lyžařské, tedy lyžování od 10 do 16 hodin po dobu 6 dní, dle zdatnosti dětí. V případě únavy lze na sjezdovkách samozřejmě odpočívat či se občerstvit v některém z bufetů. Na svazích jsou dvě zděné restaurace, jeden bufet s přístřeškem a dva bufety venkovní. Všechny mají možnost posezení a zakoupit si v nich lze studené i teplé nápoje a rovněž studená i teplá jídla. Jako večerní program pak přichází v úvahu relaxace v termálním koupališti, stolní hry na penzionu, stolní fotbálek či osobní volno.

Slovensko, Habovka (Wikipedie)

Rakousko / jarní tábory

jarní tábory
LYŽAŘSKÉ TÁBORY RAKOUSKO
Ověřená lokalita se 100% zárukou dostatku sněhu. 138 km sjezdovek, 50 lanovek a vleků. Stáří účastníků 11-18 let. Soukromý penzion, 4-6 lůžkové apartmány, 2-3 lůžkové pokoje, sociální zařízení, balkon, WiFi, TV. Česká polopenze. Lyžařské středisko Zell am See poskytuje dostatek prostoru k vyžití pro lyžaře všech kategorií. Středisko se zvedá nad Zellským jezerem ve výšce 700 až 2000m n/m a na nejvyšší vrchol jménem Schmittenhöhe vás lanovky vyvezou z několika stran. Lanovky patří k největším plusům střediska. Ve srovnání s jinými velkými alpskými středisky jsou totiž ty nejlepší sjezdovky pokryty nejpohodlnějšími, nejrychlejšími a nejkapacitnějšími lanovkami. To urychluje provoz na sjezdovkách a v neposlední míře poskytuje lyžařům dostatečný (až neobvyklý) komfort. Některé z hlavních lanovek jsou letos v provozu poprvé, jiné jsou čerstvě zmodernizované. Lyžaři jistě ocení vyhřívané polstrované sedačky, automatické otevírání zábran a krytů nebo speciální zábrany pro děti.

Rakousko, Kaprun (Wikipedie)