KOŇSKÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Tábory na koních
Popis Foto Vedoucí Koně Odjezdy

Typ rekreace: Tábory na koních
Stáří účastníků: 7-18 let
LokalitaHejnice, Jizerské hory
Reference: Koňské tábory pořádáme od roku 1995. V roce 2017 nejprodávanější tuzemský tábor. 
Podobně zaměřené tábory: Víkendové tábory na koních, Výtvarné tábory


Koňské tábory

Naše koně

Všechny naše koně jsou hodné, klidné a zvyklé na děti. Při jejich výběru jsme dbali především na vyrovnanou povahu, snášenlivost ve stádě a ochotu pracovat. Dalším kriteriem výběru byla jejich velikost a hmotnost, abychom na ně mohly posadit různě velké a různě těžké děti, či dospělé. Proto máme ve stádě dvě poničky Šejlinku a Angie, dva sportovní poníky Juráška a Jessie, dva středně velké koně bratry Haflingy Giapella a Tobbyho (oba se narodili u nás) a pět velkých koní Barona, Lexe, Mínu, Jeta a Ellie. Ve stádě máme také neskutečně hodného a mazlivého oslíka Máru.

Koně, kteří na našich táborech často hostují

Všechny tyto koně vyrůstají společně s našimi koňmi od samého počátku založení našeho stáda. Umí vše co naše koně, jsou stejně spolehliví a mohou vozit děti všech věkových kategorií. Velmi často je na táboře přítomen i hlídač Atos ;-) (plemeno Americká Akita).

Vůz tažený koněm bez kterého se správné koňské tábory neobejdou

Neoddělitelnou součástí koňských táborů pro děti je i vůz, na kterém se mohou účastníci našich táborů svézt. Vůz pojme kočího, vedoucího a šet až osm dětí.  Do vozu zapřaháme kobylku Mínu, což je zkušená nelekavá ťěžká kobyla plemene Českomoravshého belgika (ČMB), tedy plemene primárně určeného pro tah. V budoucnu budeme zapřahat zatím mladou, ale nadějnou kobylku Ellie plemene Slezský Norik. I toto plemeno je vhodné do tahu.

Vůz je opatřen ruční i nožní brzdou, polstrovanými lavicemi a v neposlení řadě je zaplachtován. Můžeme s ním tedy vyjet i za za špatného počasí, deště či sněhu. Součástí vyjížďky s vozem bývají i jezdci na koních z řad dětí a vedoucích, kteří vůz doprovázejí.