JEZDECKÉ VÍKENDY

koňský tábor
Popis Foto Vedoucí Odjezdy Koně
Koňský tábor: Koně provozované na našich táborech

KOŇSKÝ TÁBOR

Základní informace

Typ rekreace: Koňský tábor
Počet účastníků: 15 dětí + 2 vedoucí
Stáří účastníků
7-18 let
Místo konání: 
Tábořiště u Sindibáda, Chráněná krajinná oblast Jizerské hory, Hejnice, okres Liberec
Ubytování: 
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů
Strava: 
4× denně včetně pitného režimu
Doprava: 
Autobusem z Prahy, Liberce nebo vlastní doprava přímo do Hejnic
V ceně:
 Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí a cestovní pojištění
Co není v ceně: 
Jízdy na koních (330 Kč za hodinu, pro členy Klubu SINDIBÁD 250 Kč/hod). Minimální množství 2 hodiny za den. Připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky)

Reference: Tábory s koňmi pořádáme od roku 2000. Víkendy umožňují v podstatě neomezený pobyt v sedle
Podobně zaměřené táboryTábory na koních, Víkendy s airsoftem

Skvělá příležitost jak si užít koní v průběhu celého roku

KOŇSKÝ TÁBOR

Podrobné informace

O našich koních

Všechny naše koně jsou hodné, klidné a zvyklé na děti. Při jejich výběru jsme dbali především na vyrovnanou povahu, snášenlivost ve stádě a ochotu pracovat. Dalším kriteriem výběru byla jejich velikost a hmotnost, abychom na ně mohly posadit různě velké a různě těžké děti, či dospělé. Proto máme ve stádě dvě poničky Šejlinku a Angie, dva sportovní poníky Juráška a Jessie, středně velkou kobylku Polského koníka Dalii s mladým hřebečkem Démonem, dva středně velké koně bratry Haflingy Giapella a Tobbyho (oba se narodili u nás) a čtyři velké koně Barona, Lexe, Mínu a Ellie.

O koních, kteří na našich táborech často hostují

Všechny tyto koně vyrůstají společně s našimi koňmi od samého počátku založení našeho stáda. Umí vše co naše koně, jsou stejně spolehliví a mohou vozit děti všech věkových kategorií. Velmi často je na táboře také hlídač Atos 😉 (plemeno Americká Akita).

KOŇSKÝ TÁBOR

Další informace

O vozu taženým koněm

Neoddělitelnou součástí koňských táborů pro děti je i vůz, na kterém se mohou účastníci našich táborů svézt. Vůz pojme kočího, vedoucího a šet až osm dětí.  Do vozu zapřaháme kobylku Mínu, což je zkušená nelekavá ťěžká kobyla plemene Českomoravshého belgika (ČMB), tedy plemene primárně určeného pro tah. V budoucnu budeme zapřahat zatím mladou, ale nadějnou kobylku Ellie plemene Slezský Norik. I toto plemeno je vhodné do tahu.

Vůz je opatřený ruční i nožní brzdou, polstrovanými lavicemi a v neposlední řadě je zaplachtovaný. Můžeme s ním tedy vyjet i za špatného počasí, deště či sněhu. Součástí vyjížďky s vozem bývají i jezdci na koních z řad dětí a vedoucích, kteří vůz doprovázejí. 

Koňský povoz (Wikipedie) >>

KOŇSKÝ TÁBOR

Cenové informace

Kód táboraTermínCenaVolná místaObjednávka
VK1/2024 27.3.-1.4.3.770více jak 9OBJEDNAT
VK2/202425.10.-30.10.3.770více jak 9OBJEDNAT

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: klubová 10%, vlastní doprava 200 Kč (viz Podrobné informace o odjezdech).

Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 10%