HOROLEZECKÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

lezecký tábor

Popis Foto Vedoucí Odjezdy
Lezecký tábor: Vedoucí a instruktoři na táboře

HOROLEZECKÉ TÁBORY

Základní informace

Typ rekreace: Horolezecké tábory
Odjezdy: Praha, Brno, Liberec

Počet účastníků: 17 dětí + 2 vedoucí
Stáří účastníků
8-18 let
Místo konání: 
Tábořiště u Sindibáda, Chráněná krajinná oblast Jizerské hory, Hejnice, okres Liberec

Ubytování: Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: 
Celodenní stravování včetně pitného režimu.
Doprava: 
Autobusem z Prahy, Brna, Liberce nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.

V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí a cestovní pojištění.
Co není v ceně: 
Výlety, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky).

Reference: Horolezecký tábor pořádáme od roku 2012. V roce 2017 vyhlášen nejlepším táborem roku.
Prémie: Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás navíc jako prémii „Táborové fotoalbum“.

Lezecká stěna Šutr Liberec + stěna ZŠ Hejnice + Boulder Point Liberec

Fotografie z našich táborů


LEZECKÝ TÁBOR

Informace o vedoucích

Naše mnohaleté zkušenosti nám říkají, jaké osobní vlastnosti má mít dobrý táborový vedoucí. Vedoucí musí být zapálený pro věc jako takovou, tedy pro táborový život. Vedoucí musí být ale zapálený i pro tematickou náplň tábora, tedy pro hlavní činnost, kterou se konkrétní tábor zabývá (airsoft, počítače, výtvarka, cyklo, military, koně…). Jen nadšení pro hlavní táborovou činnost však nestačí, vedoucí musí být i znalý věci, musí mít zkušenosti s danou činností, aby byl pro tábor přínosem. Souhrnem lze říci, že základními vlastnostmi je ochota pracovat pro táborový kolektiv a odborná znalost v oblasti hlavní táborové činnosti. Kromě těchto dvou, z našeho pohledu klíčových vlastností, musí mít táborový vedoucí také další důležité vlastnosti. Tedy především být organizačně schopný, mít přirozenou autoritu, umět promluvit ke kolektivu, být vnímavý k potřebám či problémům dětí. V neposlední řadě musí být týmovým hráčem, tedy nadřadit potřeby kolektivu nad svými osobními potřebami.

A jak docilujeme toho, že naši vedoucí oplývají těmito vlastnostmi? V prvé řadě upřednostňujeme vedoucí z řad bývalých dětí. Tito vedoucí mají osobní zkušenost s prostředím tábora, vědí jak to na táboře „chodí“, konkrétní tábor je baví a byli svými vedoucími formováni v duchu táborového kamarádství. Avšak navzdory všem těmto kladům procházejí tito vedoucí, stejně jako vedoucí noví, vstupními pohovory v naší kanceláři a školením zakončeným speciálně sestavenými testy pro táborové vedoucí. Noví vedoucí nám navíc dokládají praxi v oblasti práce s dětmi, reference z předchozích dětských táborů a účastní se předsezonního víkendového soustředění probíhajícího přímo na tábořišti.

Táborové motto

Staré táborové pravidlo říká, že spokojenost dětí závisí z jedné třetiny na jídle, z jedné třetiny na počasí a z jedné třetiny na táborových vedoucích. Jak bylo uvedené, jsme si vědomi této skutečnosti 🙂

Sestava vedoucích tábora H1/2025
Melicharová Petra
Bc. Melicharová Petrahlavní vedoucí, 40let
Oktábec Martin
Oktábec Martinoddílový vedoucí, 21let

LEZECKÝ TÁBOR

Cenové informace

Na tyto tábory je navíc možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu, ale také využití následujících slev: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.000 Kč, vlastní doprava 200 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč (viz Podrobné informace o odjezdech).

Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 10%


LEZECKÝ TÁBOR

Další informace

Zavazadla

Dovolujeme si připomenout, že pokud není v propozicích k dané akci uvedeno jinak, mohou si účastníci vzít s sebou do autobusu pouze jedno hlavní zavazadlo a jedno zavazadlo příruční. Tyto limity jsme stanovili především kvůli nepřetěžování autobusů, tedy v zájmu bezpečnosti dopravy. K těmto dvěma základním zavazadlům (hlavní, příruční) samozřejmě můžete přibalit speciální zavazadlo pro danou rekreaci (spacák, airsoftová zbraň, přilba).

Co s sebou

Batoh či kufr: Je nutné dodržet rozměry zavazadla 65 x 40 x 25 cm (případně jiné rozměry avšak objem maximálně 65 litrů): 2x sportovní oblečení na lezení, 1x sportovní obuv na ven, 1x sportovní obuv do tělocvičny (nutná světlá/nebarvící podrážka), holínky, spodní prádlo, ponožky, trička, lehký svetr (mikina), lehká bunda (větrovka), pláštěnka, kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovka, spacák, přezůvky do karavanu, hygienické potřeby, hrneček, kapesné 500 Kč (event. + 150 Kč na Album fotografií), baterka, papír, tužka.
V případě dietních omezení nutné přivézt na tábor specifické potraviny.

Kdo má vlastní horolezeckou výbavu nebo její část, nechť si ji vezme. Vlastní věci budou každému pasovat lépe, než zapůjčené. Jedná se o horolezecký sedák, boty, případě pytlík na magnesium. Naopak lana nebrat.

Co s sebou zejména nebrat na horolezecké tábory

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.

Pokud potřebujete novou lezeckou výstroj / výzbroj nebo potřebujete obnovit svoje současné horolezecké vybavení, můžete se porozhlédnou v těchto námi doporučovaných obchodech: Rock PointNejlevnější sport.