TÁBORY PRO TEENAGERY – ŠPANĚLSKO, Oropesa

Tábory pro teenageryPopisFotoVedoucíOdjezdyTábory pro teenageryTyp rekreace: Tábory pro teenagery
Stáří účastníků: 13-18 let
Místo konání: Španělsko, Oropesa del Mar
Reference: Tábory pro teenagery v této lokalitě pořádáme od roku 1994. V roce 2015 nejprodávanější tábor u moře.
Podobně zaměřené tábory: Cesta po Evropě – Europark, Tábor Černá Hora – Herceg Novi.

Apartmány s vlastním sociálním zařízením a balkonem

Tábory pro teenagery

ŠPANĚLSKO, Oropesa – tábory pro teenagery

Tábory pro teenageryUbytování (150 m od pláže): Velmi prostorné apartmány pro 4-6 osob s dvoulůžkovými pokoji (1-2 dvoulůžkové ložnice + dvoulůžkový obývací pokoj), sociálním zařízením, kuchyní, terasou/balkonem. Hotel je umístěn 150 m od pláže.
Strava: Formou plné penze v místní restauraci včetně nápojů. Strava začíná večeří a končí obědem.
Doprava: Klimatizovaným zahraničním autobusem. Cesta trvá 22-24 hodin. Za příplatek možnost zajistit leteckou přepravu.
V ceně tábora: Ubytování, strava, doprava, vedoucí, zdravotník, táborový program, připojení k WiFi, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.
V ceně tábora není: Výlety, jídlo a pití do autobusu na cestu do Španělska a zpět.

 

 

O místě pobytu

Oropesa patří k nejkrásnějším přímořským letoviskům na pobřeží Costa del Azahar. Leží asi 80 kilometrů od hlavního města provincie – Valencie a 270 kilometrů jižně od Barcelony. Její mořské pláže jsou právem vyznamenány vlajkou Evropské Unie, jejímiž držiteli jsou jen nejlepší mořské pláže v EU. Dvě nejznámější španělské pláže jsou Playa de La Concha a Playa Morro de Gos. Město je rozděleno na dvě části. Staré město, ve kterém se například konají oslavy patrona města sv. Jakuba a moderní Nové město, plné obchůdků, restaurací, barů a diskoték.

 

O táboře

Je určena těm dětem, které chtějí strávit část prázdnin společně se svými vrstevníky odpočinkem u moře. Tábory pro teenagery jsou rozděleny do táborových skupinek, z nichž každá spolupracuje se svým táborovým vedoucím. Denní program do značné míry závisí na tom, jak se táborová skupinka se svým vedoucím domluví. Kromě koupání v moři a slunění se jedná například o plážový volejbal, či fotbal, scrabble, šachy, velmi atraktivní projížďky na vodních skútrech po moři, chodit po cestičkách pod horami a těšit se z výhledu na rozlehlé pomerančové sady lemované mořem. Zajít si k majáku, cítit mořský vánek a kochat se nádhernými pohledy na Středozemní moře, nákupy na trzích, diskotéku…

Pro teenagery, kteří nechtějí strávit celý pobyt jen na mořských plážích, je připraven jednodenní výlet do sladkovodního parku v Benicasimu spojený s prohlídkou španělského kláštera Karmelitánů. Tábory pro teenagery mají za úkol spojit nároky táborových účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v táborových oddílech a kteří chtějí alespoň částečně rozhodovat o svém programu, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů. Je možnost využívat i sladkovodní bazén sousedního hotelu (2 €/os).

 

 

Jak je to s výlety

Tábory pro teenagery mají mají naplánovány následující 2 výlety.

1.výlet: Sladkovodní park Aquarama v Benicassimu (12 km od Oropesy).
Odpolední výlet do jednoho z největších vodních parků na valencijském pobřeží. V parku najdete velmi mnoho zábavních vodních atrakcí, mezi něž patří například bazén s umělými vlnami, vířivky či jiné druhy relaxačních bazénů, různé tobogány, skluzavky, kamikadze, Black Hole, Twister nebo Río Aventura. Kdo máte rádi adrenalin, můžete se nechat vystřelit na věži Space Shot vysoké 62 m nebo sjet nejvyšší skluzavku v Evropě El Salto del Diablo vysokou 30 m a se sklonem 62 stupňů. Cena výletu: 1.330 Kč (v ceně je zahrnuto použití všech atrakcí neomezeně).

2.výlet: Valencie – L´Oceanografic
Půldenní výlet, návštěva největšího mořského parku v Evropě s 9 pavilóny světové fauny a flóry moří a oceánů, včetně největšího delfinária v Evropě! V celém parku je na 45000 exemplářů, 500 různých živočišných a rostlinných druhů (žraloci, rejnoci, barakudy, lachtani, tuleni, tučňáci, delfíni i běluhy). Součástí výletu je i okružní panoramatický okruh historickou částí města Valencie bez pěší prohlídky. Cena výletu: 2.450 Kč.

 

Balíček výletů za zvýhodněné ceny

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však oba výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výrazně výhodnějších podmínek a to za 3.350 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak), že peníze neztratí (vůbec je nemá) a že pro něho bude na výletě místo, vzhledem k omezenému počtu sedadel v minibuse zajišťujícímu tyto táborové výlety (garance místa). Platbou předem ušetříte 430 Kč.

 

 

Další aktivity

V místě lze navštívit mnoho zajímavého, záleží jen na účastnících, kam se budou chtít jet podívat. Tyto výlety se objednávají přímo na táboře.
• Valencie (90 km): Celodenní výlet do hlavního města valencijské autonomní oblasti.
• Castellón + Benicassim (25 km): Návštěva karmelitánského kláštera (výroba ovocných likérů).
• Morella (100 km): Středověké opevněné město ve vnitrozemí v krásné hornaté oblasti.
• Grutas de San José (60 km): Návštěva jeskyně – přístup na lodičkách po podzemní říčce.
• Port Avetura (150 km): Jeden z největších zábavních tematických parků v Evropě.
• Peňíscola (50 km): Půldenní výlet do malebného městečka s přístavem a s pevností ze 13. století.
• Sagunto (70 km): Půldenní výlet do městečka bohatého na římské památky.

Tábory pro teenagery

Tábory pro teenagery
Přehled termínů

Tábory pro teenagery

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
S1/20186.7.-15.7.1012.460více jak 9
S2/201813.7.-22.7.1012.980více jak 9
Sx/2018sloučené termíny1721.960více jak 9
Ceny v Eurech: S1: 480, S2: 500, Sx: 845.
Odjezdová místa: Praha, Brno, Plzeň (info)

Na všechny akce je možný příspěvek odborů i platba na fakturu v plné výši ceny poukazu.
Slevy: předtermínová 10%, hromadná 5%, loňská 2%, sloučené termíny 3480 Kč. Příplatky za dopravu: Brno 420 Kč.

Tábory pro teenagery

Tábory pro teenagery

Co s sebou

• Hlavní zavazadlo kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, plavky, spodní prádlo, oblečení do města, sluneční brýle, krém na opalování s OF min 15, krém po opalování, Panthenol, pokrývku hlavy, podložku na pláž, toal. papír, řidičský průkaz na vodní skútry (stačí na malé moto), kapesné cca 50-80 € (+ peníze na výlety, pokud nejsou objednány předem).

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): platný pas nebo občanský průkaz, jídlo na cestu (1x večeře, 2x oběd, 1x snídaně) – strava začíná večeří, pití na cestu, hygienické potřeby, malý ručník, lehkou mikinu či svetr, karty, knížku …