TÁBORY S KOŇMI – víkendy v přírodě Jizerských hor

Víkendové tábory s koňmiPopisFotoVedoucíKoněOdjezdyTábory s koňmiTyp rekreace: Víkendové tábory s koňmi
Stáří účastníků: 8-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory
Reference: Tábory s koňmi pořádáme od roku 2000. Víkendy umožňují v podstatě neomezený pobyt v sedle.
Podobně zaměřené tábory:  Tábory na koních, Putovní tábory na koních.

Víkendové tábory s koňmi = maximální vyžití

Tábory s koňmi

Víkendové tábory s koňmi

Tábory s koňmiMísto konání: Hejnice, okres Liberec.
Ubytování: V karavanech na tábořišti pro 30 účastníků.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Minibusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, zákonné pojištění CK, oddíloví vedoucí.

Co není v ceně: Jízdy na koních (250 Kč/hod, pro členy Klubu Sindibád 200 Kč/hod). Minimální množství 2 hod/den.
Dárek k MDD pro VK3: Dort.
Dárek k Mikuláši pro VK6: 1 hodina v sedle.

 

O táboře

Na začátku roku 2004 vznikl při cestovní kanceláři Sindibád Jezdecký oddíl sdružující převážně děti a teenagery. Jeho členové pořádají 6x ročně víkendové výjezdy za agroturistikou, tedy za ježděním na koni. Víkendové tábory s koňmi jsou převážně dvoudenní (v případě podzimních prázdnin a státních svátků sloučených s víkendem pak až pětidenní). Začínají vždy poslední pracovní den večer (nejčastěji tedy v pátek) a končí opět večer poslední den volna (nejčastěji tedy v neděli). Akce se zúčastňuje cca 10-15 dětí, které jsou pod dozorem vedoucích.

Na víkendové tábory s koňmi tedy zveme všechny děti a teenagery, kteří v jízdě na koni našli zalíbení, avšak i ty, kteří nad tím teprve uvažují. Účastí na některé z těchto akcí získáte zcela jistě představu o tom, jak to u koní chodí. Seznámíte se s koňmi, s lidmi od koní, s vedoucími a s ostatními členy oddílu z řad dětí. V neposlední řadě si dobře zajezdíte na koni a strávíte aktivní prima víkend se svými vrstevníky zaručující plno nových zážitků. Zásadně jezdíme v sedle s přilbou a vestou – dětem, které tyto ochranné pomůcky mít nebudou, jezdeckou přilbu i bezpečnostní vestu zdarma zapůjčíme.

 

Začátečníci se po absolvování jezdeckého víkendu lépe rozhodnou, zda je koně baví, zda chtějí ve výuce pokračovat a případně se zúčastnit některého tábora na koních konaného v době letních prázdnin. Ti, kteří se koním chtějí věnovat pravidelně a celoročně, mohou vstoupit do našeho jezdeckého oddílu.

Na víkendové tábory s koňmi se vztahují „Podkůvky“, tedy razítka, která děti nasbíraly na letních táborech na koních. Proto ti z vás, kteří máte sindibádskou legitimaci s podkůvkami, nezapomeňte a vezměte si jí s sebou na víkendovou akci. Navíc získáte další razítko – červenou podkůvku za účast a možná i nějaké další zelené podkůvky za hry.

 Tábory s koňmi
Přehled termínů

Tábory s koňmi

TERMÍNY TÁBORŮ
Kód táboraTermínDnyCenaVolno
VK1/2017 Velikonoce12.4.-17.4.52.770 10
VK2/2017 Majáles5.5.-8.5.31.970 10
VK3/2017 Oslava MDD2.6.-4.6.21.470 10
VK4/2017 Letní vzpomínka 127.9.-1.10.42.37010
VK41/2017 Letní vzpomínka 229.9.-1.10.21.47010
VK5/2017 Podzimní prázdniny25.10.-29.10.42.370 10
VK6/2017 Mikuláš1.12.-3.12.21.470 10
V případě chladného počasí jsou karavany vytápěné. Odjezdová místa: Praha, Liberec, Hejnice (bližší info)

Dárky: MDD – dort, Mikuláš – 1 hodina v sedle.

Tábory s koňmiTábory s koňmi

 
Co s sebou na víkendové tábory s koňmi

Legíny nebo neklouzavé tepláky, dle počasí holínky nebo zimní boty, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přílbu (příp. bezpečnostní vestu), sportovní oblečení a obutí, teplé domácí oblečení, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, dle počasí bundu nebo pláštěnku ! (na koních se jezdí i v případě deště či sněžení), plavky (krytý Aquapark v Liberci), ručník, šátek, čepici, spacák, hygienické potřeby, hrneček, kapesné, baterku, papír, tužku.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pro nákup nového jezdeckého vybavení, doplnění jezdecké výstroje či její modernizaci doporučujeme tyto obchody s jezdeckými potřebami: EquiservisKamír, Pegas.