JEZDECKÉ VÍKENDY

Tábory s koňmi

JEZDECKÉ VÍKENDY V JIZERSKÝCH HORÁCH

Typ rekreace: Víkendové tábory s koňmi
Stáří účastníků: 8-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory
Reference: Tábory s koňmi pořádáme od roku 2000. Víkendy umožňují v podstatě neomezený pobyt v sedle.
Podobně zaměřené táboryTábory na koních, Víkendy s airsoftem.


VÍKENDOVÉ TÁBORY S KOŇMI

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování: Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Minibusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, oddíloví a agroturističtí vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK.
Co není v ceně: Jízdy na koních (330 Kč za hodinu, pro členy Klubu Sindibád 250 Kč/hod). Minimální množství 2 hodiny za den.

O táboře

Tábory s koňmi probíhají na našem karavanovém tábořišti umístěném ve Frýdlantském výběžku v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory nedaleko města Hejnice.

Tábořiště je umístěno na louce obklopené vzrostlými stromy a keři. Táborníkům je k dispozici jízdárna, ohniště s posezením, bazén, trampolína, stolní fotbálek, indiánský stan tee-pee s dalším ohništěm s posezením a společenská místnost. Společenská místnost je vybudována v 11 metrovém dvoudveřovém karavanu, tedy v největším karavanu tábora, který je zároveň největším karavanem co se vůbec vyrábí. V druhém atypickém karavanu se nachází kuchyň a dalších 11 speciálně přestavěných karavanů slouží k ubytování táborových účastníků. V závislosti na velikosti konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3-5 dětí (délka karavanů je 4-7 metrů).

V blízkosti tábora je vybudována ohrada pro 15 členné stádo sindibádských koní. Ti jsou zde ustájeni 24 hodin denně a po celou dobu prázdnin. Na koních účastníci tábora nejenom jezdí, ale také o ně pečují. Před jízdou je nutno koně vyhřebelcovat, správně nasedlat a nauzdit. Po jízdách pak odsedlat, napojit a nakrmit. Všechny tyto činnosti se samozřejmě konají dle pokynů agroturistického vedoucího a pod dohledem oddílových vedoucích.

Nedaleko tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, hřiště, kino, obchody.

O programu

Na začátku roku 2004 vznikl při cestovní kanceláři Sindibád Jezdecký oddíl sdružující převážně děti a teenagery. Jeho členové pořádají až 6x ročně víkendové výjezdy za agroturistikou, tedy za ježděním na koni. Víkendové tábory s koňmi jsou převážně dvoudenní (v případě podzimních prázdnin a státních svátků sloučených s víkendem pak až pětidenní). Začínají vždy poslední pracovní den večer (nejčastěji tedy v pátek) a končí opět večer poslední den volna (nejčastěji tedy v neděli). Akce se zúčastňuje cca deset až patnáct dětí, které jsou samozřejmě pod dozorem vedoucích.

Na víkendové tábory s koňmi tedy zveme všechny děti a teenagery, kteří v jízdě na koni našli zalíbení. Avšak i ty, kteří nad tím teprve uvažují. Účastí na některé z těchto akcí získáte zcela jistě představu o tom, jak to u koní chodí. Seznámíte se s koňmi, s lidmi od koní, s vedoucími a s ostatními členy oddílu z řad dětí. V neposlední řadě si dobře zajezdíte na koni a strávíte aktivní prima víkend se svými vrstevníky zaručující plno nových zážitků. Zásadně jezdíme v sedle s přilbou a vestou. Dětem, které tyto ochranné pomůcky mít nebudou, jezdeckou přilbu i bezpečnostní vestu zdarma zapůjčíme.

Začátečníci se po absolvování jezdeckého víkendu lépe rozhodnou, zda je koně baví, zda chtějí ve výuce pokračovat a případně se zúčastnit některého tábora na koních konaného v době letních prázdnin. Ti, kteří se koním chtějí věnovat pravidelně a celoročně, mohou vstoupit do našeho jezdeckého oddílu.

Podkůvky

Na víkendové tábory s koňmi se vztahují „Podkůvky“, tedy razítka, která děti nasbíraly na letních táborech na koních. Proto ti z vás, kteří máte sindibádskou legitimaci s podkůvkami, nezapomeňte a vezměte si jí s sebou na víkendovou akci. Navíc získáte další razítko – červenou podkůvku za účast a možná i nějaké další zelené podkůvky za hry. Největším zdrojem razítek „podkůvek“ je však vždy letní dětský tábor u koní. Proto si legitimaci s podkůvkami opatrujte a nezapomeňt si jí vzít na tábor i o letních prázdninách.

Přehled termínů – tábory s koňmi

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: vlastní doprava 200 Kč.

Kód táboraTermínDnyCenaVolno
VK1/2021 Velikonoce31.3.-5.4.52.770více jak 9
VK2/2021 Majáles30.4.-2.5.21.670více jak 9
VK3/2021 Letní vzpomínka24.-26.9.21.670více jak 9
VK4/2021 Podzimní prázdniny26.-31.10.52.770více jak 9
Odjezdy: Praha, Liberec, Hejnice

další informace k odjezdům

Přihláška na víkendové tábory s koňmi

Co s sebou na víkendové tábory s koňmi

Legíny nebo neklouzavé tepláky, dle počasí holínky nebo zimní boty, kdo má-tak jezdeckou nebo cyklistickou přílbu (příp. bezpečnostní vestu). Sportovní oblečení a obutí, teplé domácí oblečení, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, dle počasí bundu nebo pláštěnku ! (na koních se jezdí i v případě deště či sněžení). Plavky (krytý Aquapark v Liberci), ručník, šátek, čepici, spacák, hygienické potřeby, hrneček, kapesné, baterku, papír, tužku.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Pro nákup nového jezdeckého vybavení, doplnění jezdecké výstroje či její modernizaci doporučujeme tyto obchody s jezdeckými potřebami: EquiservisKamír, Pegas.

Co s sebou zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Tábory na koních jsou v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.