TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Tábory u moře
Popis Foto Vedoucí Odjezdy Areály
Popis tábora, termín a cena

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Základní informace

Typ rekreace: Tábory u moře pro děti i teenagery / Dětská zahraniční rekreace
Počet účastníků: 23 dětí + 3 vedoucí
Stáří účastníků: 7-18 let
Místo konání: Chorvatsko, poloostrov Istrie
Ubytování: Letní domky v přímořském areálu s recepcí, bazénem s lehátky, sportovištěm, dětským koutkem, vlastní pláží, restaurací, obchodem, Wifi. Domky mají 1-2 ložnice, obývací pokoj s TV, kuchyňský kout s lednicí, sociální zařízení, terasu s posezením
Strava: Plná penze včetně nápojů. Jídlo se podává přímo na penzionu, česká kuchyně
Doprava: Moderní autobus (klimatizace, video, tmavá okna)
V ceně: Ubytování, strava včetně nápojů, doprava, vedoucí, program, cestovní pojištění, pojištění CK
Co není v ceně: Výlety, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky), povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 42 Kč/osobu/den, nad 12 let 57 Kč/osobu/den), jídlo a pití do autobusu na cestu do Chorvatska a zpět

Reference: Tábor u moře v Chorvatsku pořádáme od roku 1998. Od roku 2019 s novou koncepcí „Tábory nové generace“.
Podobně zaměřené tábory: Trendy tábory, Sportovní tábory, Horolezecké tábory
Prémie: Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“.

V roce 2019 nově koncipované tábory. Skvěle vybavené přímořské areály!

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Rychlé informace

Tábory nové generace v Chorvatsku jsou ojedinělé tím, že se konají v několika přímořských areálech. Děti si tak mohou nejen v průběhu několika let, ale i v průběhu jediných letních prázdnin vyzkoušet několik pobytů v Chorvatsku, vždy na jiném místě.

Přímořské areály jsme pečlivě vybírali právě s ohledem na potřeby dětských táborů. Všechny areály jsou uzavřené pro automobilovou dopravu, mají vlastní recepci a ubytování nabízejí v letních domcích / apartmánech vybavených vlastním sociálním zařízením. V každém rezortu je zdarma k dispozici bazén s lehátky. V jeho dosahu je vždy i další, většinou travnaté prostranství, vhodné pro slunění na dece či plážové podložce. 

Dále jsou všechny areály vybaveny restaurací, obchodem, dětským koutkem a sportovišti. Počet restaurací, nabídka obchodu a typy sportovišť jsou odvislé od konkrétního areálu. Sportovišti jsou hřiště na plážový volejbal, tenis, badminton, minigolf, klasický volejbal, basketball, nohejbal či kopanou. K dispozici jsou i ping-pongové stoly a stolní fotbálky. V areálech probíhají i doprovodné animační programy pro děti.

Vzhledem k naprosto ideálnímu umístění tábora v areálu je tábor vhodný pro děti všech věkových kategorií. Rezort má vlastní pláže a je umístěn přímo na mořském pobřeží. Jeho umístění v zalesněné části poloostrova zaručuje účastníkům tábora stíněný a chladnější prostor po celý den. Ve stínu či polostínu stromů jsou vytvořeny perfektní podmínky pro relaxaci, odpočinek a hry.

O táboře u moře stručně a přehledně

 • Ubytování
  • nejbližší přímořský areál od ČR (cca 800 km)
  • přímořský areál s recepcí (bezpečnost a maximální možná volnost pohybu)
  • letní domky / apartmány s terasou a vlastním sociálním zařízením (2-3  lůžkové pokoje, TV)
  • bazén (zdarma)
  • vlastní pláž s kamennými moly a vstupy do moře
  • sportoviště, ping-pong, stolní fotbálek, dětský koutek
  • zatravněné plochy pro slunění a hry
  • zalesněné plochy pro redukci slunění a hry
  • možnost koupání během několika minut (bazén i moře v těsné blízkosti)
  • několik areálů v průběhu jedněch letních prázdnin
  • každý rok jiné areály
 • Strava
  • česká kuchyně
  • strava včetně nápojů přímo v ubytování
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus pro 27 osob
  • autobus k dispozici jen pro sindibádský tábor (bez cizích cestujících)
  • díky typu autobusu a dobře zvolené trase nejrychlejší možná doprava (cca 9 hodin čisté jízdy)
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými tábory
  • majitelem i provozovatelem autobusu je CK Sindibád

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Podrobné informace

O programu pro děti

Pro děti mají naši vedoucí připraven program obdobně, jako je tomu zvykem na táborech tuzemských. Vzhledem k umístění tábora, je možno pro hry využít přímo v areálu zatravněné či zalesněné plochy nebo přímo některá sportoviště. Hry jsou pro děti připraveny i u zdarma přístupného bazénu a na mořských plážích.

V zájmu zdraví dětí, především ochrany pokožky před spálením, ale i před úpaly a úžehy, vedoucí dětem redukují čas strávený na sluníčku. Dosahují toho právě tím, že část her připravují v polostínech stromů či na verandách domků. Vždy však na čerstvém mořském vzduchu a především s možností v jakémkoliv okamžiku během několika málo minut děti schladit v moři či bazénu. Takovouto možnost nabízejí právě a jen tábory u moře pořádané v přímořských areálech. 

O programu pro teenagery

Program pro teenagery mají tábory u moře v rámci interních táborových pravidel přizpůsoben tak, aby si pobyt a všechny s ním spojené aktivity účastníci užili na maximum. I v tomto ohledu je pobyt v přímořském rezortu maximálně vhodný. Některým aktivitám se totiž mohou účastníci tábora v rámci areálu věnovat samostatně a přitom bezpečně ve společnosti svých vrstevníků. Po dohodě se svým vedoucím a po vytvoření nerozdělitelné skupinky ze svých řad, mohou teenageři vyrazit například na sportoviště, do obchodu, na stolní fotbálek, stolní tenis, podvečerní karaoke, či jen tak na procházku po areálu. Některé činnosti, především samostatné koupání bez dozoru vedoucího, samozřejmě dělat nemohou.

Pobyty pro teenagery mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v oddílech, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

O areálu tábora HR1 až HR3 a HR6

První areál Savudrija Plava Laguna*** se nachází nedaleko města Savudrija v malebné oblasti s borovými lesy a bohatou středomořskou vegetací. Ubytování nabízí v jedno či dvoupatrových letních domcích / apartmánech s balkonem nebo terasou. K dispozici je velký bazén s lehátky, samoobslužná restaurace, sportoviště, animační programy, večerní hudba. Pro mladší děti je v areálu vnitřní dětský koutek a venkovní hřiště s houpačkami, prolézačkami a dalšími atrakcemi. Pro starší pak například beach volejbalové hřiště, basketbalové koše, prostorná restaurace.

Další fotografie

O areálu tábora HR4 až HR5

Druhý areál Polynesia Plava Laguna*** se nachází uprostřed borovic na pláži v oblasti Katoro nedaleko města Umag a nabízí ubytování s terasou nebo balkonem. V areálu jsou dva bazény. První je určen mladším dětem, druhý je pak vhodný pro teenagery a dospělé. V průběhu dne i večera personál areálu organizuje aktivity pro děti i dospělé. Pro gurmány rezort poskytuje bufetovou restauraci s nabídkou jídel místní i mezinárodní kuchyně, pizzerii, snack bar na pláži a několik kaváren. V areálu jsou zelené plochy, sportoviště, různé kiosky, obchody, supermarket a stanice první pomoci.

Další fotografie

O výletech

1.výlet – Výlet lodí s obědem na palubě (po Jadranu podél Istrie): Celodenní výlet lodí po modrých vodách Jadranu podél členitého pobřeží istrijského poloostrova, plavba limským kanálem připomínajícím fjord, zastávky v turistickém letovisku Vrsar a ve starobylém městečku Rovinj s možností prohlídky, nakupování či koupání pod hradbami města. Oběd se podává přímo na palubě lodi (grilovaný kuřecí steak/ryba, salát, pečivo, pití). Cena 1510 Kč (v ceně je zahrnuta lodní doprava, dozor vedoucích, oběd).

Další fotografie

2.výlet – Aquapark  Istralandia (výlet autobusem): aquapark otevřený v létě 2014 patří mezi největší atrakce na Istrii. Má rozlohu 81.000 m² a najdete v něm na 20 tobogánů včetně nejvyšší skluzavky v Chorvatsku, bazény s umělým vlnobitím a další atrakce včetně amfiteátru pro konání nejrůznějších akcí. Cena 1910 Kč (v ceně je zahrnuta autobusová doprava, dozor vedoucích).

Další fotografie

O balíčku výletů

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy, tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 2980 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 440 Kč.

O fotoalbu

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si za 100 Kč album objednat. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Cenové informace

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
HR1/20212.7.-11.7.109.970OBSAZENO
HR2/20219.7.-18.7.1010.2701
HR3/202116.7.-25.7.1010.470OBSAZENO
HR4/202123.7.-1.8.1010.6701
HR5/202130.7.-8.8.1010.7704
HR6/2021
Nově otevřený termín
6.8.-15.8.1011.470více než 9
Odjezdy: Praha, Brno, České Budějovice
Další informace k odjezdům
Přihláška na dětský tábor

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, hromadná 5%, loňská 2%, sloučené termíny 1.500 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč (na tomto odjezdovém místě nejsou přítomni naši vedoucí, jedná se o linkovou dopravu RegioJet – bližší informace na stránce Odjezdy).

V roce 2019 nově koncipované tábory. Skvěle vybavené přímořské areály!

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Další informace

Co s sebou na tábory u moře

• Hlavní zavazadlo: kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, ručníky, plavky, spodní prádlo, oblečení do města (diskotéka), boty do vody (mořští ježci), domácí obuv. Hygienické potřeby, sluneční brýle, opalovací krém s OF min 15, krém či mléko po opalování, pokrývka hlavy, psací potřeby, baterka. Kapesné 300-400 HRK + 80 HRK na jídlo a pití na cestu zpět + případně peníze na výlety, pokud nejsou předem objednány + případná rezerva v EUR ke směně. Event. potápěčské brýle, šnorchl pouze s bezpečnostním ventilem nebo celoobličejová šnorchlovací maska, ploutve, nafukovací „nesmysly“ :-)
Seznam věcí pro rok 2021 z důvodu Covid-19: 1x dezinfekci cca 2 dcl, 2x respirátor.

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): občanský průkaz nebo cestovní pas, jídlo na cestu (1x večeře, 1x snídaně, 1x oběd), pití na cestu, lehkou mikinu, karty, knížku, dětské stolní hry.

Pokud vám chybí na tábory u moře některá z potřebných sportovních potřeb či nějaké oblečení, nebo jste se rozhodli vaši zastaralou cestovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním vybavením: SportisimoDecathlon, Hudy sport.