TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Tábory u moře
Popis Foto Vedoucí Odjezdy Areály
Popis tábora, termín a cena

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Základní informace

Typ rekreace: Tábory u moře v Chorvatsku pro děti i teenagery / Dětská zahraniční rekreace
Počet účastníků: 30 dětí + 3 vedoucí
Stáří účastníků: 9-18 let
Místo konání: Chorvatsko, poloostrov Istrie
Ubytování: Letní domky v přímořském areálu s recepcí, bazénem s lehátky, sportovištěm, dětským koutkem, vlastní pláží, restaurací, obchodem, Wifi. Domky mají 1-2 ložnice, obývací pokoj s TV, kuchyňský kout s lednicí, sociální zařízení, terasu s posezením
Strava: Plná penze včetně nápojů. Jídlo se podává přímo na penzionu, česká kuchyně
Doprava: Moderní autobus Setra 515 (klimatizace, video, tmavá okna, nápojový servis, toaleta)
V ceně: Ubytování, strava včetně nápojů, doprava, vedoucí, program, cestovní pojištění
Co není v ceně: Výlety, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky), povinné místní poplatky (děti do 12-ti let 42 Kč/osobu/den, nad 12 let 57 Kč/osobu/den), jídlo a pití do autobusu na cestu do Chorvatska a zpět

Reference: Tábory u moře v Chorvatsku pořádáme od roku 1998. Od roku 2019 s novou koncepcí „Tábory nové generace“.
Podobně zaměřené tábory: Trendy tábory, Sportovní tábory, Horolezecké tábory
Prémie: Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“.

Nově koncipované tábory. Skvěle vybavené přímořské areály!

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Rychlé informace

Tábory nové generace v Chorvatsku jsou ojedinělé tím, že se konají v několika přímořských areálech. Děti si tak mohou nejen v průběhu několika let, ale i v průběhu jediných letních prázdnin vyzkoušet několik pobytů v Chorvatsku, vždy na jiném místě.

Přímořské areály jsme pečlivě vybírali právě s ohledem na potřeby dětských táborů. Všechny areály jsou uzavřené pro automobilovou dopravu, mají vlastní recepci a ubytování nabízejí v letních domcích / apartmánech vybavených vlastním sociálním zařízením. V každém rezortu je zdarma k dispozici bazén s lehátky. V jeho dosahu je vždy i další, většinou travnaté prostranství, vhodné pro slunění na dece či plážové podložce. 

Dále jsou všechny areály vybaveny restaurací, obchodem, dětským koutkem a sportovišti. Počet restaurací, nabídka obchodu a typy sportovišť jsou odvislé od konkrétního areálu. Sportovišti jsou hřiště na plážový volejbal, tenis, badminton, minigolf, klasický volejbal, basketball, nohejbal či kopanou. K dispozici jsou i ping-pongové stoly a stolní fotbálky. V areálech probíhají i doprovodné animační programy pro děti.

Vzhledem k naprosto ideálnímu umístění tábora v areálu je tábor vhodný pro děti všech věkových kategorií. Rezort má vlastní pláže a je umístěn přímo na mořském pobřeží. Jeho umístění v zalesněné části poloostrova zaručuje účastníkům tábora stíněný a chladnější prostor po celý den. Ve stínu či polostínu stromů jsou vytvořeny perfektní podmínky pro relaxaci, odpočinek a hry.

O táboře u moře stručně a přehledně

 • Ubytování
  • nejbližší přímořský areál od ČR (cca 730 km)
  • přímořský areál s recepcí (bezpečnost a maximální možná volnost pohybu)
  • letní domky / apartmány s terasou a vlastním sociálním zařízením (2-3  lůžkové pokoje, TV)
  • bazén (zdarma)
  • vlastní pláž s kamennými moly a vstupy do moře
  • sportoviště, ping-pong, stolní fotbálek, dětský koutek
  • zatravněné plochy pro slunění a hry
  • zalesněné plochy pro redukci slunění a hry
  • možnost koupání během několika minut (bazén i moře v těsné blízkosti)
  • několik areálů v průběhu jedněch letních prázdnin
  • každý rok jiné areály
 • Strava
  • česká kuchyně
  • strava včetně nápojů přímo v ubytování
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus
  • díky typu autobusu a dobře zvolené trase nejrychlejší možná doprava (cca 9 hodin čisté jízdy)
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými tábory

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Podrobné informace

O programu pro děti

Pro děti mají naši vedoucí připraven program obdobně, jako je tomu zvykem na táborech tuzemských. Vzhledem k umístění tábora, je možno pro hry využít přímo v areálu zatravněné či zalesněné plochy nebo přímo některá sportoviště. Hry jsou pro děti připraveny i u zdarma přístupného bazénu a na mořských plážích.

V zájmu zdraví dětí, především ochrany pokožky před spálením, ale i před úpaly a úžehy, vedoucí dětem redukují čas strávený na sluníčku. Dosahují toho právě tím, že část her připravují v polostínech stromů či na verandách domků. Vždy však na čerstvém mořském vzduchu a především s možností v jakémkoliv okamžiku během několika málo minut děti schladit v moři či bazénu. Takovouto možnost nabízejí právě a jen tábory u moře pořádané v přímořských areálech. 

O programu pro teenagery

Program pro teenagery mají tábory u moře v rámci interních táborových pravidel přizpůsoben tak, aby si pobyt a všechny s ním spojené aktivity účastníci užili na maximum. I v tomto ohledu je pobyt v přímořském rezortu maximálně vhodný. Některým aktivitám se totiž mohou účastníci tábora v rámci areálu věnovat samostatně a přitom bezpečně ve společnosti svých vrstevníků. Po dohodě se svým vedoucím a po vytvoření nerozdělitelné skupinky ze svých řad, mohou teenageři vyrazit například na sportoviště, do obchodu, na stolní fotbálek, stolní tenis, podvečerní karaoke, či jen tak na procházku po areálu. Některé činnosti, především samostatné koupání bez dozoru vedoucího, samozřejmě dělat nemohou.

Pobyty pro teenagery mají za úkol spojit nároky účastníků, kteří se již necítí býti dětmi a nechtějí hrát hry či být neustále organizováni v oddílech, s požadavky jejich rodičů na zajištění dozoru nad svými potomky a kontroly a regulace jejich ne vždy „dospělých“ nápadů.

O areálu tábora HR1 až HR3

První areál Polynesia Plava Laguna*** se nachází uprostřed borovic na pláži v oblasti Katoro nedaleko města Umag a nabízí ubytování s terasou nebo balkonem. V areálu jsou dva bazény. První je určen mladším dětem, druhý je pak vhodný pro teenagery a dospělé. V průběhu dne i večera personál areálu organizuje aktivity pro děti i dospělé. Pro gurmány rezort poskytuje bufetovou restauraci s nabídkou jídel místní i mezinárodní kuchyně, pizzerii, snack bar na pláži a několik kaváren. V areálu jsou zelené plochy, sportoviště, různé kiosky, obchody, supermarket a stanice první pomoci.

Další fotografie >>

O areálu tábora HR4 až HR9

Druhý areál Savudrija Plava Laguna *** se nachází nedaleko města Umag v malebné oblasti s borovými lesy a bohatou středomořskou vegetací. Ubytování nabízí v jedno či dvoupatrových letních domcích / apartmánech s balkonem nebo terasou. K dispozici je venkovní bazén, plážový volejbal, tenisové kurty, mini golf, stolní tenis, půjčovna kol, vodní sporty dle místní nabídky. Lákavá je i zahrada a posezeni, kde můžeme relaxovat.

Další fotografie >>

O výletech

1.výlet – Výlet lodí s obědem na palubě (po Jadranu podél Istrie): Celodenní výlet lodí po modrých vodách Jadranu podél členitého pobřeží istrijského poloostrova, plavba limským kanálem připomínajícím fjord, zastávky v turistickém letovisku Vrsar a ve starobylém městečku Rovinj s možností prohlídky, nakupování či koupání pod hradbami města. Oběd se podává přímo na palubě lodi (grilovaný kuřecí steak/ryba, salát, pečivo, pití). Cena 1510 Kč (v ceně je zahrnuta lodní doprava, dozor vedoucích, oběd).

Další fotografie >>

2.výlet – Aquapark  Istralandia (výlet autobusem): aquapark otevřený v létě 2014 patří mezi největší atrakce na Istrii. Má rozlohu 81.000 m² a najdete v něm na 20 tobogánů včetně nejvyšší skluzavky v Chorvatsku, bazény s umělým vlnobitím a další atrakce včetně amfiteátru pro konání nejrůznějších akcí. Cena 2310 Kč (v ceně je zahrnuta autobusová doprava, dozor vedoucích).

Další fotografie >>

O balíčku výletů

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na táboře. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy, tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 3490 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 330 Kč.

O sportovních aktivitách

1. Vodní park Wibit Stella Maris: Vodní hrad či snad přímo vodní království pluje na poklidné hladině v mořské laguně resortu Stella Maris nedaleko od našich areálů. Mezi nejoblíbenější atrakce patří různě vysoké věže, trampolíny, skluzavky nebo vodní katapult. Během hodiny se s kamarády pořádně vyblbnou na desítkách typů překážek ti menší i odrostlejší. Ideální volba pro všechny, kteří si chtějí zpestřit táborový program a vyzkoušet i jiný styl koupání a slunění během dopoledne či odpoledne. Cena 350 Kč (v ceně je zahrnuta doprava a doprovod vedoucích).

Další fotografie >>

2. Dobrodružný park Jangalooz: Lezecký park, plný překážek různých obtížností pro všechny věkové kategorie, se nachází v krásném borovicovém lese jen kousek od pobřeží a jen pár kilometrů od našich přímořských areálů. Nabízí dostatek stínu a mořský vánek příjemně ochlazuje i v parných dnech. Během 60 – 90 minut se odvážlivci budou moci vžít do role Tarzana či jeho leopardí ženy a zažít nějaký ten adrenalin několik metrů nad zemí. Na dobrodruhy po celou dobu dohlíží profesionální instruktoři. Cena 650 Kč (v ceně je zahrnuta doprava a doprovod vedoucích).

Další fotografie >>

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Cenové informace

Kód táboraTermínCenaVolná místa
HR1/202330.6.-9.7.10.970více jak 9
HR2/20237.7.-16.7.11.470více jak 9
HR3/202314.7.-23.7.11.970více jak 9
HR4/202321.7.-30.7.11.970více jak 9
HR5/202328.7.-6.8.11.970více jak 9
HR6/20234.8.-13.8.11.970více jak 9
HR7/202311.8.-20.8.11.470více jak 9
HR8/202318.8.-27.8.11.470více jak 9
HR9/202325.8.-3.9.10.970více jak 9

Další informace k odjezdům >>

Přihláška na tábor
Pojďme na to 🙂

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, klubová 5%, hromadná 5%, loňská 2%, sloučené termíny 1.500 Kč.

Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 5%

TÁBORY U MOŘE V CHORVATSKU

Další informace

Táborové fotoalbum

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“. Dosavadním účastníkem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci se Sindibádem. Kdo prémii nezíská, může si za 150 Kč album objednat. Elektronicky zaslané fotoalbum obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá účastníkům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

Co s sebou na tábory u moře

• Hlavní zavazadlo: kufr o max hmotnosti 15 kg (z důvodu skladnosti nebrat batoh): trika, kraťasy, ručníky, plavky, spodní prádlo, oblečení do města (diskotéka), boty do vody (mořští ježci), domácí obuv. Hygienické potřeby, sluneční brýle, opalovací krém s OF min 15, krém či mléko po opalování, Panthenol spray, pokrývka hlavy, psací potřeby, baterka. Kapesné 400-500 HRK + 100 HRK na jídlo a pití na cestu zpět + případně peníze na výlety, pokud nejsou předem objednány + případná rezerva v EUR ke směně. Event. potápěčské brýle, šnorchl pouze s bezpečnostním ventilem nebo celoobličejová šnorchlovací maska, ploutve, nafukovací „nesmysly“ 🙂
Seznam věcí z důvodu Covid-19 k odjezdu na tábor: respirátor nebo nanorouška.

• Příruční zavazadlo (malý batoh či taška, která se vejde do držáku nad sedačkami): občanský průkaz nebo cestovní pas, jídlo na cestu (1x večeře, 1x snídaně, 1x oběd), pití na cestu, lehkou mikinu, karty, knížku, dětské stolní hry.

Pokud vám chybí na tábory u moře některá z potřebných sportovních potřeb či nějaké oblečení, nebo jste se rozhodli vaši zastaralou cestovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním vybavením: SportisimoDecathlon, Hudy sport.