VÝTVARNÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

výtvarné tábory
Popis Foto Vedoucí Odjezdy
Výtvarné tábory: Popis tábora, termín a cena

VÝTVARNÉ TÁBORY

Základní informace

Typ rekreace: Výtvarné tábory
Počet účastníků: 15 dětí + 2 vedoucí
Stáří účastníků
7-14 let
Místo konání: 
Tábořiště u Sindibáda, Chráněná krajinná oblast Jizerské hory, Hejnice, okres Liberec
Ubytování: 
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů
Strava: 
4× denně včetně pitného režimu
Doprava: 
Autobusem z Prahy, Brna, Liberce nebo vlastní doprava přímo do Hejnic
V ceně:
 Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí, cestovní pojištění
Co není v ceně: 
Výlety, připojištění stornopoplatků, připojištění Covid-19 (viz Všeobecné obchodní podmínky)

Reference: Výtvarné dětské tábory pořádáme od roku 2007.
Podobně zaměřené táboryTrendy táboryTábory na koníchSportovní tábory.
Prémie: Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“.

Kód táboraTermínCenaVolná místaObjednávka
V1/202427.7.-3.8.5.480více jak 9OBJEDNAT

Na tyto tábory je navíc možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu, ale také využití následujících slev: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, sloučené termíny 1.000 Kč, vlastní doprava 200 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč (viz Podrobné informace o odjezdech).

Výtvarné tábory inspirované krásnou přírodou Jizerských hor.

VÝTVARNÉ TÁBORY

Rychlé informace

Tábory probíhají na naší základně u města Hejnice ve Frýdlantském výběžku. Základna se jmenuje Tábořiště u Sindibáda a nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Vlastní tábořiště je umístěno v přírodě, nedaleko lesa, na louce obklopené stromy.

Celé tábořiště je vytvořeno z karavanů speciálně upravených pro potřeby dětských táborů. Většina karavanů je určena pro ubytování účastníků tábora. Pro zajištění zdárného průběhu tábora jsou však na tábořišti i další karavany sloužící jako kuchyň, marodka, umývárna, sprcha, toaleta a sklad.

Účastníci tábora mají k dispozici stolní fotbálek, stolní tenis, trampolínu a základní sportovní výbavu jako jsou míče, badminton, líný tenis, petanque. A samozřejmě také ohniště. V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, fotbalové hřiště, kino a obchody.

Dětské výtvarné tábory mají kromě činností spojených s výtvarkou samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé zábavné pohybové hry na louce, v lese, ve vodě na koupališti. Pro chvíle tělesného odpočinku pak slouží Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng, stolní fotbálek. Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s výtvarkou.

VÝTVARNÉ TÁBORY

Podrobné informace

O programu

Pojeď s námi na tábor plný tvoření!
Naučíme tě kreslit tužkou, přírodním uhlem, který si sami vyrobíme, malovat akvarelovými barvami a půjdeme malovat do krásné přírody, ve které se tábor nachází. Kromě obrázků si z tábora odvezeš mnoho výrobků, jako putovní kamínky, náramky přátelství, šperky z korálků, vlastní táborové batikované tričko a spoustu dalšího.
Mimo výtvarné činnosti se můžeš těšit na dobrodružné táborové aktivity, jako je výlet na blízkou skalní vyhlídku, koupání v řece a pro ty největší dobrodruhy spaní pod širákem nebo stezku odvahy.
Ukážeme ti, jak se dá na svět nahlížet očima umělce a vnímat krásno kolem nás.
Techniky, které si na táboře vyzkoušíme:

O výletech

Výlet část 1) Aquapark Babylon: Liberecký Aquapark Babylon nabízí skvělou vodní zábavu. Kromě oblíbených vodních atrakcí vás jistě překvapí originálním interiérem vyzdobeným ve stylu steampunku, jímž se pyšní jako jediný v Čechách. Užijeme si tobogány, skluzavky, divokou řeku, vodotrysky a gejzíry, jeskyně s akvárii a možná stihneme i Laser Show a varhanní hudbu s barevnými světly. Nezapomenutelný zážitek z vodního světa s atmosférou románů Julese Verna.

Další fotografie >>

Výlet část 2) iQLANDIA: Jedná se o čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které ti přiblíží vědu hravou formou. Moderní science centrum, kde se vědou baví děti i dospělí. Navštívíme expozice s více než 400 interaktivními exponáty z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu či matematiky.

Celodenní výlet vláčkem do nedalekého Liberce, cena 790 Kč/os (vlaková doprava, doprovod vedoucích a vstupné na obě atrakce).

Další fotografie >>

O výtvarných technikách

Kresba zátiší
Naučíš se vnímat detaily pozorovaných předmětů a jak je zanést pomocí tužky na papír.

Kresba přírodnin
V ohni si vyrobíme přírodní uhlíky z vrbových proutků, kterými budeme kreslit přírodniny, jako květiny, kůru, šišky a další, které si nasbíráme v přírodě.

Akvarel
Akvarelové barvy, také známé jako vodovky, umožňují velmi jemnou práci s barvou. Natrháme si na louce barevnou květinu, kterou zachytíme na papír v její kráse a lehkosti.

Figurální kresba
Naučíme tě základní principy zobrazování lidí kolem sebe. Vyzkoušíš si nakreslit celou figuru, polofiguru i portrét. Tuto aktivitu spojíme se hrou zachytit své kamarády co nejrychleji a zároveň co nejvýstižněji. Je tedy velmi důležité na lidech vypozorovat jejich charakteristické a jedinečné znaky.

Malba v plenéru
Malba v plenéru tě naučí pozorovat krajinu kolem sebe, její horizonty a měnící se světlo během dne. Použijeme akrylové barvy, které umožňují vrstvení barev.

Malba prodlouženým štětcem
Štětec připevníme na delší klacek, na plot pověsíme velký papír a vyzkoušíš si koncentrovat svoje pohyby.

O dalších technikách

Drip painting
Tuto techniku zpopulaziroval v 60. letech Jackson Pollock, který na zem položit plátna velkých rozměrů a stříkal na něj barvy, které následně roztíral smetáky a dalšími nástroji. Vezmeme si velké papíry, rozložíme je na zem a principem kontrolované náhody vytvoříme abstraktní obrazy. Další variantou je pověšení papíru svisle, kdy barva stéká a formuje další podoby.

Land art
Půjdeme do lesa a postavíme nejrůznější kompozice z přírodnin, ozvláštníme přírodu něčím novým a budeme hledat neočekávané vztahy a situace.

Batikování triček
Budeme využívat vyvazované techniky pomocí provázků. Představíme ti různé ornamenty a ukážeme, jak jich dosáhnout. Na barvě se spolu domluvíme. Hotové tričko bychom nosili na znamení společného zájmu ve výtvarné tvorbě.

Putovní kamínky
V řece si nasbíráme kamínky, vyčistíme je a pomalujeme nejrůznějšími motivy. Bude jen na tobě, co s nimi uděláš, zda si je necháš na památku, někomu je daruješ nebo je zanecháš na nějakém místě při výletě.

Ubrousková technika
Pomocí ubrousků a lepidla ozdobíme kamínky, květináčky a další předměty. Na obyčejný ubrousek si můžeš namalovat vlastní motiv.

Korálkové šperky
Vyrobíme si náramky, náhrdelníky a náušnice z korálků a dalších ozdob.

Náramky přátelství
Naučíme tě vyrábět z bavlnek náramky přátelství. Ukážeme ti různé motivy, které se s trochou trpělivosti a snaživosti naučí každý.

Všechny aktivity vhodně přizpůsobíme věku i talentovanosti dětí. Individuální přístup je pro nás velmi důležitý, proto nemusíte mít strach, že by děti danou aktivitu nezvládaly, nebo se naopak nudily. Změna programu (výtvarných technik) vyhrazena.

O fotoalbu

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která se společností SINDIBÁD ještě nikde nebyla, získá od nás jako prémii „Táborové fotoalbum“. Dosavadním účastníkem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci se Sindibádem. Kdo prémii nezíská, může si za 150 Kč album objednat. Elektronicky zaslané fotoalbum obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin, tedy několik stovek fotografií. Proto jej kancelář zasílá účastníkům až po ukončení prázdnin, nikoliv po ukončení turnusu.

Vstupte do Klubu Sindibád a hned na první tábor obdržíte slevu 10%

VÝTVARNÉ TÁBORY

Další informace

Co s sebou na výtvarné tábory

Batoh či kufr: Je nutné dodržet rozměry zavazadla 65 x 40 x 25 cm (případně jiné rozměry avšak objem maximálně 65 litrů): sportovní oblečení a obutí, zvláštní oblečení na výtvarničení, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, pláštěnku, holínky, kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovku, spacák, přezůvky do karavanu, hygienické potřeby, hrneček, kapesné 500 Kč, případně 150 Kč na Album fotografií, funkční baterku.

Výtvarné pomůcky: na náš tábor si přibal svoje oblíbené tužky, pastelky, fixy, nůžky, blok skicák, vodové barvy, štětce, kelímek na vodu, hadřík a cokoli dalšího, co by se ti mohlo hodit. Na ubrouskovou techniku si můžeš přibalit ubrousky se zajímavými motivy a keramický květináček na vyzdobení. Také si můžeš přibalit korálky a další ozdoby na korálkové šperky. Nezapomeň si obyčejné bílé tričko ze 100% bavlny, ať si můžeš vyrobit náš táborový dres. Všechny další pomůcky budou v táboře zajištěny.
V případě dietních omezení nutné přivézt na tábor specifické potraviny.

Pokud se rozhodnete pro účast na výtvarném táboře a budete si kupovat či dokupovat výtvarné potřeby, máme pro vás vytipované tyto obchody s výtvarnými pomůckami: AltamiraMarket art.

Kdyby vám chyběly některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.