VÝTVARNÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Výtvarné táboryPopis tábora
Termín Foto VedoucífloatTyp rekreace: Výtvarné tábory
Stáří účastníků: Děvčata ve věku 7-18 let
Lokalita: Hejnice, Jizerské hory (děti z Moravy přivezeme naším minibusem) 
Reference: Výtvarné dětské tábory pořádány od roku 2007 na četná přání z řad dětí i rodičů.
Podobně zaměřené tábory: Fotografické tábory, Zumba tábory.

Karavanový tábor v Jizerských horách

float

Výtvarné tábory

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování:
V karavanech na tábořišti pro 50 účastníků. Jedná se o přidružený tábor pro 10-15 dětí, probíhající souběžně s dětským táborem na koních.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy (pro děti z Čech), minibusem z Vysokého Mýta (pro děti z Moravy) nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, cestovní pojištění, oddíloví vedoucí, zdravotník, zákonné pojištění CK.

Prémie: Zdarma CD s digitálními fotografiemi na nichž bude zachycen průběh tohoto tábora. Prémii získá každý dosavadní klient CK Sindibád, který s sebou na akci vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla. Navíc i tato osoba obdrží tuto prémii. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv naší akci. Kdo nezíská prémii, může si CD zakoupit za 100,- Kč (včetně poštovného). CD kancelář zasílá poštou po ukončení prázdnin.

 

O táboře

Výtvarný tábor je karavanový tábor s kapacitou 50 dětí a je postaven v krásné přírodě Jizerských hor na louce umístěné nedaleko obce Hejnice. Louka slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku, opalování tak dalším táborovým činnostem. Téměř celá louka je obklopena březovým hájkem nebo smrkovým porostem jehož stínu a příjemného chládku děti využívají především v horkých letních dnech po dobu poledního klidu.

Na louce samozřejmě nechybí ohniště s posezením, tee-pee, bazén, trampolína, stožár, vstupní brána, karavan pro výtvarničení…
Souběžně s výtvarným táborem probíhá na stejném tábořišti tábor s koňmi. Výhodou spojených táborů je nejen větší počet kamarádů, ale hlavně i možnost být celý den v blízkosti koníků a obohatit si tím zážitky z tábora.

Na táboře jsou kromě koní i další táborová zvířátka, například malí králíčci umístěné v oploceném výběhu. V blízkosti tábora je rybník a přímo v táboře bazén, který využijeme v teplých dnech ke koupání, ke konání různých vodních her, ale také k relaxaci a odpočinku u vody.

Výtvarné tábory nabízejí kromě činností spojených s výtvarkou i další program, jako jsou různé pohybové hry na louce, v lese, ve vodě, ale také stolní hry pro chvíle tělesného odpočinku (Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng…). K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní (kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně všechny tyto činnosti jsou doplňkové, hlavní náplní tábora jsou činnosti spojené s výtvarnými pracemi.

Přímo na tábořišti je možno zakoupit točenou limonádu a doplňkový sortiment potravin, jako jsou sušenky, žvýkačky, oplatky, bonbóny…

 
O karavanech

Vzhledem k deštivému a často i chladnému počasí v minulých letech jsme se rozhodli k radikálnímu kroku v oblasti ubytování táborových účastníků. Tímto krokem je přechod z ubytování ve stanech na ubytování v karavanech. Karavany poskytují bezpečnou ochranu nejen před chladem a deštěm, ale také před vodou stojící či tekoucí po louce v okamžiku přívalového deště.

Ubytování v karavanech je i v dalších ohledech skvělé a mnohonásobně předčí nejen podsadové stany, ale i táborové chatky. Karavany dlouhé 5 až 9 metrů jsou vybaveny lůžky, skříňkami, policemi a dalšími odkládacími prostory. Podle velikosti a vybavení konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3 až 5 dětí.

Výtvarné tábory mají i další specialitu tábora – 9 metru dlouhý karavan vybavený lavicemi, stolky a topením. V tomto karavanu se mohou sejít všichni účastníci tábora a slouží především ke stolování. Další využití je jako společenská místnost pro hraní her, konání táborových nástupů, hraní na kytaru a k nespočtu dalších aktivit především v případě deštivého či chladného počasí. Tento karavan poskytuje neocenitelné táborové zázemí využívané dětmi i vedoucími a výrazným způsobem zvyšuje komfort tábořiště.

 
O programu

Každý den se účastníci tábora seznámí s jednou z níže uvedených výtvarných technik. Pod odborným vedením si nejprve každý účastník vyzkouší základy techniky a později – v následujících dnech – bude do konkrétní výtvarné techniky pronikat hlouběji. Výtvarné tábory mají velice oblíbený program.

Batikování látek
Barevná úprava látek a oděvů vytvářející velmi dekorativní efekty.
Potřebné pomůcky z domova: minimálně 1 tričko bílé barvy.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: barvy, nitě, provázky, ustalovač…

Malování na obličej
Malování speciálními barvami na obličej.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivést své barvy určené na malování na obličej, předlohy vzorů.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: barvy, štětce, předlohy…

Decoupage – ubrousková technika
Zdobení užitkových předmětů (květináčů, konviček, tácků…) pomocí dekorativních motivů z ubrousků.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivézt své motivy – zajímavé ubrousky.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: ubrousky se zajímavými motivy, lepidla…

Korálkování
Vytváření různorodých šperků z korálků.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivézt své korálky.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: korálky, drátky, provázky…

Vytváření ozdob a šperků z přírodních materiálů
Šperky, doplňky, ozdobičky z přírodních materiálů, jako jsou kamínky, samorosty, větvičky, peříčka, plody a podobně. Ukážeme si jak vytvářet šperky, zdobit tímto způsobem oděvy, kabelky, vytvářet dekorace na zeď a podobně.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivézt různá peříčka.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: kamínky, větvičky, peříčka…

 
a další techniky…

Savová technika – dekorování oděvů
Dekorativní odbarvování černých oděvů (zpravidla triček) do různých motivů pomocí šablon.
Potřebné pomůcky z domova: minimálně 1 bavlněné černé tričko.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: savo, fixírka, materiály pro šablony…

Aranžování květin
Aranžování živých květů do vázy, výroba dekorace ze sušených květů. Naučíme se nejen správně aranžovat a vázat květiny, ale i vyrábět slaměné vazby, adventní i jiné věnečky a podobně.
Potřebné pomůcky z domova: váza na květiny.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: sušené květy, slaměné doplňky, drátky, mašličky, svíčky…

Drátkování
Výroba šperků z měkkých drátků, případně dalších korálků.
Potřebné pomůcky z domova: úzké placaté či kulaté kleště (čím menší, tím lepší).
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: drátky, korálky…

Ozdoby a šperky z moduritu či samotvrdnoucí hmoty
Svícínky, brože, prsteny, přívěsky a další ozdoby z moduritu. Naučíme se, jak modurit tvarovat, vařit či péct a následně barvit.
Potřebné pomůcky z domova: možno dovézt svůj modurit.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: modurit, barvy, lak, přízdoby…

Malba na sklo
Vytváření barvami na sklo nejen ozdob na okna, ale i dalších dekorativních prvků.
Potřebné pomůcky z domova: možno dovézt vlastní barvy na sklo.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: barvy, šablony, podkladové destičky, štětce…

Kreslení a stínování
Kreslení obrázků obyčejnou tužkou a následné stínování.
Potřebné pomůcky z domova: možno dovézt vlastní sadu obyčejných tužek
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: čtvrtky, tužky, guma

Výtvarné tábory a další techniky
Pro zájemce se budou na táboře vyučovat i další zajímavé výtvarné techniky, jako je například drhání, výroba svíček, linoryt, malování na hedvábí (nutno dovézt hedvábnou bílou šálu – zakoupíte ve výtvarných potřebách).

Co dalšího byste měli vědět ________Výtvarné tábory

Výtvarné tábory nabízejí kromě různorodého výtvarničení i hry, táboráky, přátelské zápasy se souběžně běžícím koňským táborem a jiné táborové činnosti. Děti mají také možnost domluvit si projížďku na koni, pokud na daném termínu budou nevytížení koně – každý kůň může chodit jen omezený počet hodin denně, pak musí odpočívat. Změna programu (výtvarných technik) vyhrazena.

Pokud se rozhodnete pro účast na výtvarném táboře a budete si kupovat či dokupovat výtvarné potřeby, máme pro vás vytipované tyto obchody s výtvarnými pomůckami: AltamiraMarket artZlatá loď.

 
Co s sebou na výtvarné tábory

Batoh či kufr: sportovní oblečení a obutí, zvláštní oblečení na výtvarničení, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, pláštěnku, holínky, kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovku, spacák, deku, přezůvky do karavanu, hygienické potřeby, toaletní papír, hrníček, ešus, lžíci, kapesné 300 Kč, případně 250 Kč na jízdu na koni, 100 Kč na CD s fotografiemi, funkční baterku, blok skicák, tužku, vodové barvy, štětce, nádobu na vodu, hadřík, jehlu, nit.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, ešús, nůž, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou zejména nebrat: mobilní telefon, šperky.

 
Přehled termínů

VÝTVARNÉ TÁBORY
Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
V1/20171.7.-8.7.84.3804

Poskytované slevy: předtermínová (10%), klubová (10%), opakovaná (3-18%), hromadná (5%), vlastní doprava (200 Kč)

Výtvarné tábory

 

 
Informace k autobusové dopravě na výtvarné tábory

Praha (sraz 8:00 hodin / návrat 16:15 hodin): Ústřední autobusové nádraží Praha – Florenc, Praha 8, Křižíkova 4, číslo nástupiště bude uvedeno na infotabuli v odjezdové hale.
Brno (sraz 5:00 hodin / návrat 19:30 hodin*): Staré autobusové nádraží naproti hotelu Grand, ulice Benešova, nástupiště Student Agency.
Vysoké Mýto (sraz 14:15 hodin / návrat 14:15 hodin): Čerpací stanice SHELL umístěná na rychlostní komunikaci E442 na okraji Vysokého Mýta.
H.Králové (sraz 15:00 hodin / návrat 13:45 hodin): Sraz – čerpací stanice MOL ve směru z centra města, návrat – čerpací stanice MOL ve směru do centra města, umístěné v ulici Koutníkova na rychlostní komunikaci E442 .
Liberec (sraz 10:00 hodin / návrat 14:30 hodin): Horní parkoviště autobusového nádraží Liberec v ulici Žitavská v blízkosti Vojenské zdravotní pojišťovny a vlakového nádraží.
Hejnice (sraz 11:30 hodin / návrat 11:30 hodin): Hejnice (okres Liberec), parkoviště před základní školou v ulici Lázeňská.Toto místo je určeno pro děti s vlastní dopravou.

Sleva za vlastní dopravu do Hejnic (obousměrnou): 200 Kč/os. Příplatek za dopravu z Vysokého Mýta (obousměrnou): 550 Kč/os.

 

Bližší informace k odjezdům z Brna

Místem odjezdu v Brně je autobusová zastávka linkového autobusu Student Agency na trase Brno – Praha a cestovní kancelář jej doporučuje těm klientům, kteří nemohou nebo nechtějí zahájit rekreaci na výtvarné dětské tábory z odjezdového místa v Praze nebo ve V.Mýtě. Na tomto místě v Brně nejsou přítomni naši vedoucí a proto děti absolvují dopravu do Prahy na zodpovědnost svých rodičů. Děti z Moravy tedy pod dozorem rodičů nastoupí do linkového autobusu Student Agency v Brně a pohromadě dorazí do Prahy na autobusové nádraží Praha – Florenc. Přímo na nástupišti si je převezmou naši vedoucí, čímž děti zahájí rekreaci. Následně se pod dozorem vedoucích přemístí na jen o několik metrů vedle ležící nástupiště, ze kterého je vypravován autobus jedoucí již přímo do Hejnic. Autobusovou jízdenku na linku Student Agency tito klienti obdrží od cestovní kanceláře společně s cestovní smlouvou a ostatními legislativními náležitostmi.

Při návratu z rekreace proběhne doprava dětí z Moravy shodně jako při odjezdu, jen v opačném pořadí, přičemž děti ukončují rekreaci za dozoru vedoucích na ÚAN Praha – Florenc nastoupením do linkového autobusu Student Agency. Cestu do Brna opět absolvují na zodpovědnost svých rodičů. Za dopravu z Brna a zpět je účtován příplatek 420 Kč/os.