VÝTVARNÉ TÁBORY pro děti z Čech i Moravy

Výtvarné tábory

VÝTVARNÉ TÁBORY

Typ rekreace: Výtvarné tábory
Stáří účastníků: 7-14 let
LokalitaHejnice, Jizerské hory
Reference: Výtvarné dětské tábory pořádáme od roku 2007.
Podobně zaměřené táboryTrendy táboryTábory na koníchSportovní tábory.

Výtvarné tábory inspirované krásnou přírodou Jizerských hor.

VÝTVARNÉ TÁBORY V JIZERSKÝCH HORÁCH

Místo konání: Tábořiště u Vrby, Hejnice, okres Liberec.
Ubytování:
Speciálně přestavěné karavany pro konání dětských táborů.
Strava: 4x denně včetně pitného režimu.
Doprava: Autobusem z Prahy nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.
V ceně: Ubytování, strava, doprava, program, vedoucí, cestovní pojištění, zákonné pojištění CK.

O táboře

Výtvarný tábor probíhá na našem karavanovém tábořišti umístěném ve Frýdlantském výběžku v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory nedaleko města Hejnice.

Tábořiště je umístěno v přírodě na louce obklopené vzrostlými stromy a keři. Táborníkům je k dispozici ohniště s posezením, bazén, trampolína, stolní fotbálek a společenská místnost. Společenská místnost je vybudována v 11 metrovém dvoudveřovém karavanu, tedy v největším karavanu tábora, který je zároveň největším karavanem co se vůbec vyrábí. V druhém atypickém karavanu se nachází kuchyň a dalších 11 speciálně přestavěných karavanů slouží k ubytování táborových účastníků. V závislosti na velikosti konkrétního karavanu je v něm ubytováno 3-6 dětí (délka karavanů je 4-8 metrů).

V blízkosti tábora je rybník, v Hejnicích pak koupaliště, hřiště, kino, obchody.

O programu

Každý den se účastníci tábora seznámí s jednou z níže uvedených výtvarných technik. Pod odborným vedením si nejprve každý účastník vyzkouší základy techniky a později, v následujících dnech, bude do konkrétní výtvarné techniky pronikat hlouběji. Výtvarné tábory mají velice zajímavý program.

Batikování látek
Barevná úprava látek a oděvů vytvářející velmi dekorativní efekty.
Potřebné pomůcky z domova: minimálně 1 tričko bílé barvy.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: barvy, nitě, provázky, ustalovač…

Malování na obličej
Malování speciálními barvami na obličej.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivést své barvy určené na malování na obličej, předlohy vzorů.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: barvy, štětce, předlohy…

Decoupage – ubrousková technika
Zdobení užitkových předmětů (květináčů, konviček, tácků…) pomocí dekorativních motivů z ubrousků.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivézt své motivy – zajímavé ubrousky.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: ubrousky se zajímavými motivy, lepidla…

Korálkování
Vytváření různorodých šperků z korálků.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivézt své korálky.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: korálky, drátky, provázky…

Vytváření ozdob a šperků z přírodních materiálů
Šperky, doplňky, ozdobičky z přírodních materiálů, jako jsou kamínky, samorosty, větvičky, peříčka, plody a podobně. Ukážeme si jak vytvářet šperky, zdobit tímto způsobem oděvy, kabelky, vytvářet dekorace na zeď a podobně.
Potřebné pomůcky z domova: možno přivézt různá peříčka.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: kamínky, větvičky, peříčka…

a další techniky pro výtvarné tábory…

Savová technika – dekorování oděvů
Dekorativní odbarvování černých oděvů (zpravidla triček) do různých motivů pomocí šablon.
Potřebné pomůcky z domova: minimálně 1 bavlněné černé tričko.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: savo, fixírka, materiály pro šablony…

Aranžování květin
Aranžování živých květů do vázy, výroba dekorace ze sušených květů. Naučíme se nejen správně aranžovat a vázat květiny, ale i vyrábět slaměné vazby, adventní i jiné věnečky a podobně.
Potřebné pomůcky z domova: váza na květiny.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: sušené květy, slaměné doplňky, drátky, mašličky, svíčky…

Drátkování
Výroba šperků z měkkých drátků, případně dalších korálků.
Potřebné pomůcky z domova: úzké placaté či kulaté kleště (čím menší, tím lepší).
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: drátky, korálky…

Ozdoby a šperky z moduritu či samotvrdnoucí hmoty
Svícínky, brože, prsteny, přívěsky a další ozdoby z moduritu. Naučíme se, jak modurit tvarovat, vařit či péct a následně barvit.
Potřebné pomůcky z domova: možno dovézt svůj modurit.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: modurit, barvy, lak, přízdoby…

Malba na sklo
Vytváření barvami na sklo nejen ozdob na okna, ale i dalších dekorativních prvků.
Potřebné pomůcky z domova: možno dovézt vlastní barvy na sklo.
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: barvy, šablony, podkladové destičky, štětce…

Kreslení a stínování
Kreslení obrázků obyčejnou tužkou a následné stínování.
Potřebné pomůcky z domova: možno dovézt vlastní sadu obyčejných tužek
Ostatní pomůcky volně dostupné na táboře: čtvrtky, tužky, guma

Jak je to s táborovými výlety

1.výlet: Na táboře jsme naplánovali výlet do libereckého bazénu, který je takovým malým aquaparkem. Nabízí totiž malý i velký plavecký bazén, Kneippův chodník, čtyřdráhovou nerezovou skluzavku, vlny, vířivku i tobogan. Velmi oblíbená je divoká řeka s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, s teplotou vody 26°C. Cena 320 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

2.výlet: NOVINKA – výlet vlakem do liberecké iQLANDIA. Jedná se o čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které ti přiblíží vědu hravou formou. Moderní science centrum, kde se vědou baví děti i dospělí. Navštívíme expozice s více než 400 interaktivními exponáty z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu či matematiky. Cena 340 Kč/os (vlaková doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

Balíček táborových výletů za zvýhodněných podmínek

Ceny uvedené u táborových výletů jsou platné v případě, že si výlety zakoupíte až přímo na vlastní rekreaci. Pokud si však všechny výlety objednáte v okamžiku sjednávání cestovní smlouvy – tedy při přihlašování dítěte, obdržíte je za výhodnějších podmínek a to za 600 Kč/os. Platbou předem tedy získáte, kromě finančního zvýhodnění, také jistotu, že se účastník výletu zúčastní (nemůže peníze použít jinak) a že peníze neztratí (vůbec je nemá). Platbou předem ušetříte 60 Kč.

Co dalšího byste měli vědět

Každý dosavadní účastník, který s sebou na tábor vezme další osobu (např. kamaráda, sourozence, spolužáka), která s CK Sindibád ještě nikde nebyla, získá prémii – ALBUM FOTOGRAFIÍ z průběhu tábora. Dosavadním klientem se rozumí ten, kdo byl alespoň jednou na jakékoliv akci CK Sindibád. Kdo prémii nezíská, může si ji zakoupit za 100,- Kč. Album obsahuje fotografie ze všech turnusů prázdnin (několik stovek fotografií), proto jej kancelář zasílá klientům až po ukončení prázdnin (nikoliv tedy po ukončení turnusu).

Dětské výtvarné tábory mají kromě činností spojených s výtvarkou samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé zábavné pohybové hry na louce, v lese, ve vodě na koupališti či táborovém bazénu. Pro chvíle tělesného odpočinku pak slouží Scrabble, karty, šachy, karetní hra Beng, stolní fotbálek. K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní (trampolína, ping-pong, kopací a volejbalový míč, líný tenis, badminton, létající talíře, petanque). Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s výtvarkou.

Změna programu (výtvarných technik) vyhrazena.

Přehled termínů – výtvarné tábory

Na tyto tábory je možný příspěvek odborů, platba na fakturu až do plné výše ceny poukazu a využití následujících slev: předtermínová 10%, klubová 10%, opakovaná 3-18%, hromadná 5%, vlastní doprava 200 Kč. Příplatek za dopravu z Brna 420 Kč (na tomto odjezdovém místě nejsou přítomni naši vedoucí, jedná se o linkovou dopravu RegioJet – bližší informace na stránce Odjezdy).

Kód táboraTermínDnyCena KčVolná místa
V1/20217.8.-14.8.84.680více jak 9
Odjezdy: Praha, Liberec, Hejnice, Brno
Přihláška na výtvarné tábory

Co s sebou na výtvarné tábory

Batoh či kufr: Je nutné dodržet rozměry zavazadla 65 x 40 x 25 cm (případně jiné rozměry avšak objem maximálně 65 litrů): sportovní oblečení a obutí, zvláštní oblečení na výtvarničení, spodní prádlo, ponožky, trička, svetr, lehkou bundu, pláštěnku, holínky, kraťasy, plavky, ručník, šátek, kšiltovku, spacák, přezůvky do karavanu, hygienické potřeby, toaletní papír, hrneček, kapesné 300 Kč, případně 100 Kč na Album fotografií, funkční baterku. Blok skicák, vodové barvy, štětce, kelímek na vodu, hadřík, penál ze školy (tužka, pastelky, fixy, propiska, guma, nůžky, obyčejné tričko (bílé na batiku a černé na savování), ubrousky se vzorem (stačí třeba jen 2ks). Pokud chcete, můžete dětem přibalit dlaždičku nebo keramický květináček na ubrouskovou techniku, ale jinak půjdeme pro kamínky.

Pokud se rozhodnete pro účast na výtvarném táboře a budete si kupovat či dokupovat výtvarné potřeby, máme pro vás vytipované tyto obchody s výtvarnými pomůckami: AltamiraMarket artZlatá loď.

Pokud vám chybí některé z potřebných tábornických věcí (spacák, obuv), nebo jste se rozhodli vaši zastaralou tábornickou či sportovní výbavu omladit, můžete navštívit tyto námi doporučované obchody se sportovním a tábornickým vybavením: Hudy sportSportisimoJUN shop.

Co s sebou zejména nebrat

Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon. V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.